103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

נתן: "אני פונה בפנייה נרגשת ליורם כהן, תאבטחו את הרב סתיו לפני שיקרה אסון!"

נתן מבקש להגביר את ערנותם של כוחות הביטחון בכל הנוגע לרב דוד סתיו, מותח ביקורת על גזר הדין שקיבלה עו"ד ירדנה נילמן שגנבה כספים מקשישים ובהמשך משבח את ח"כ אורלי לוי אבקסיס - האזינו!רבותיי תשמעו, אין מנוס אלא מלפנות פנייה נרגשת לאנשי שירות הביטחון הכללי והעומד בראשם מר יורם כהן. מתוך ניסיוני וחוש הריח שלי אני מריח  משהו לא טוב שעומד להתפתח בכל הקשור לדברי ההבל ורעות הרוח של הרב עובדיה יוסף לגבי הרב סתיו, המועמד לתפקיד הרב הראשי לישראל.


אתמול החלו הניצוצות הראשונים בעת חתונתה של בתו של רב הכותל, הגיע לשם כאורח הרב דוד סתיו ושם על פי העיתון ידיעות אחרונות וכתבו עקיבא נוביק דחפו נערים את הרב סתיו וקיללו אותו, וככה זה מתחיל, קראו לו רשע ושמו לו רגלים. גם ביציאה מהכותל דחפו אותו נערים חרדים. האמירות הבוטות והגידופים מפי הרב עובדיה כלפי הרב סתיו היו חמורות מעל ומעבר לטקסט עצמו. עצם העובדה שאדם הנערץ על ידי אנשים שחלקם הייתי אומר מפוקפקים, בלשון עדינה, עלול לגרום לאותם אנשים, חלקם חוזרים בתשובה שחושבים שיש להם חוב לקדוש ברוך הוא וירצו לרצות את שליחו עלי אדמות הרב עובדיה יוסף בכך שאם הוא אמר על הרב סתיו שהוא רשע ורואה בו סכנה וכמו צלם בהיכל, ועוד השד יודע איזה דברי נאצה הוא אמר, אז צריך להוריד אותו מהמפה. אני שוב פונה בשיא הרצינות, הרבה מאוד אנשים שאין להם שום משמעות בחיינו מאובטחים, אבל כאן במקרה הזה יש מקום לשים אבטחה אישית בכדי להגן על חייו, בריאותו, ושלומו של הרב סתיו. זה מתחיל בקללות ונאצות ודחיפות וזה עלול להיגמר בדבר הרבה יותר חמור.


העימותים שמתרחשים כעת לגבי מי יהיה הרב הראשי, חלק גדול מהם זה לא רק בגלל החשיבות שיש לתפקיד אלא בגלל תעשיית הכסף מסביב. במדינת ישראל חלק מסוחרי הדת יצרו תעשיית כסף אדירה בכל מיני עניינים, אם זה בג'ובים אם זה בתרומות אם זה בכשרויות, והתעשייה הזאת מגלגלת עשרות אם לא מיליונים של שקלים, עשרות מיליונים או מאות מיליונים אפילו. אם אחד מ"אנשי שלומנו" יהיה הרב הראשי ועל פיו יישק דבר יש בזה הרבה כסף מסביב. הרבה מאוד כסף. אז במטותא, אדוני ראש השב"כ, באמת פנייה נרגשת, הפקד שמירה על הרב דוד סתיו מחשש שעלול לקרות לו משהו.

ארגון רבני צוהר פנה בקריאה לרב עובדיה שיעשה תשובה ויבקש מחילה. הרב דרוקמן אומר אני  מזועזע מהבוטות, הרב שי פירון, שר החינוך, אומר, למה הרב מקלל? ואכן דבריו של הרב עובדיה גורמים לפירוד ויש בהם משום אמירות אלימות שהוא לא יוכל אחר כך לקחת אחריות עליהם, הוא יהיה אחראי אבל הוא לא יוכל לקחת אחריות, כי הוא גם קשיש גם זקן גם מוקף באנשים שחלקם עבריינים מורשעים, וחלקם אולי בפוטנציה עבריינים לעתיד, לך תדע. מסוכן, מסוכן, מסוכן, מסוכן.  אני לא סתם אומר את הדברים האלה בשיא הקוליות, בשיא הנימוס, אני מריח פה סכנה לרב סתיו.

עוד דבר שנעלם כמעט לגמרי מהחדשות הוא פחות מעניין, הוא פחות סקסי, הוא פחות מכניס כספים, בעצם הוא דווקא כן מכניס כספים.
זה סיפורה של עורכת הדין ירדנה נילמן. ירדנה נילמן מונתה בבית המשפט לענייני משפחה כאפוטרופסית על חוסים רבים, זקנים, שסבלו ממחלות קשות כגון אלצהיימר, פרקינסון וכולי ובשל כך לא יכלו לדאוג לצרכיהם וענייניהם. בית המשפט נתן אמון בעורכת הדין נילמן שתטפל בענייניהם של אותם קשישים. הגברת נילמן, גברת, חולירע נילמן. עורכת דין כולרה טינופת ירדנה נילמן, במשך שנים גנבה מאותם עשרות קשישים חסרי ישע שהיו תלויים בה 7.2 מיליון שקלים. בית המשפט גזר עליה 7 שנים וחצי. זה עונש קל, על כל עושק של כל קשיש היא הייתה צריכה לחטוף את מלוא מלוא מלוא מה שכתוב בחוק. בית המשפט המחוזי היה רך אליה וגזר עליה רק 7.5 שנות מאסר. הפרקליטות ערערה ובית המשפט העליון הוסיף לעונש וקבע שהיא תרצה 9 שנות מאסר. זה צריך להיות, למרות שפה שום דבר לא מפריע לעבריינים, זה צריך להיות סימן לכל אלה היהודים המנוולים שעוסקים בעושק קשישים, באים לבתיהם מתחזים, גונבים מהם כסף, אלה שמקבלים אפוטרופסות. לצערי לגבי אלה שבאים וגונבים מבתי הקשישים  ושודדים אותם ברחוב אחרי שהם יוצאים מהכספומט, בתי המשפט מקלים בעונשם מסיבות בלתי מובנות לי. גזר הדין של בית המשפט העליון צריך להיות האורים והתומים של בתי המשפט מלמטה, השלום והמחוזי, שכל אדם שמעז לשדוד, לגנוב, להתעלל בקשישים חסרי ישע צריך לקבל את המקסימום הכתוב בחוק. לא להקל, לא להתפשר, לא לרחם לא לעשות עסקאות טיעון. לקרוע להם את הצורה, זו תופעה מחליאה שפשטה בארץ.

הדלת המסתובבת של עברייני מין. רק אחד מכל ארבעה עברייני מין, בכלל זה כאלה שפגעו בילדים, עובר טיפול מניעתי בכלא. יושבת ראש הוועדה לזכויות הילד מזהירה- אנחנו מחזירים לקהילה פצצות מתקתקות. סעדי במרומים כמה פעמים התרעתי על זה, כמה פעמים שוחחתי על זה, כמה פעמים קרעתי את גרוני בעניין הזה, שום דבר לא עזר. אני מצטער.

לשמחתי חברת הכנסת אורלי לוי אבוקסיס, חברת כנסת מעולה בניגוד לכל מיני דרעקס שיושבים שם, פועלת בצורה עקבית, רצינית, משתמשת במחלקת המחקר והמידע של הכנסת ועושה הכל בכדי לשנות את הדברים. רק שתבינו במספרים, בין השנים 2006-2012 נכנסו לכלא 2163 עברייני מין, 1109 מהם כאלה שפגעו בילדים, השתחררו 1340 עברייני מין שפגעו בקטינים. רק מעטים מהם עברו טיפול ייעודי בכדי למנוע מהם לחזור לסורם. אתם מבינים שאחרי זה הם חוזרים לסורם וחלק לא קטן מהם פוגע בילדים? אבל מה לעשות זה מה שקורה במדינת ישראל.

אני שוב חוזר ומבקש מראש השב"כ והיחידה לאבטחת אישים תאבטחו בבקשה את הרב סתיו לפני שיקרה אסון!

17/06/2013
הישארו מעודכנים