103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

רינה מצליח: "הציבור רוצה רב שלא יקלל את החילונים!" ח"כ אריאל אטיאס: "אני מסכים"

ח"כ אטיאס מש"ס מביע את דעתו על הבחירה ביצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, לרב הראשי הספרדי - "הרב עובדיה יוסף בכה משמחה!" וגם: מה דעתו על בנט ועל לפיד? האזינוליאת בלכטובסקי מלכא

אתמול (ד') הסתיים המרוץ היצרי ביותר בתולדות הרבנות הראשית עם ניצחון צמוד ל"בנים של"- הרב דוד לאו, בנו של הרב ישראל מאיר לאו, והרב יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף. הניצחון, הישג גדול למגזר החרדי (הן מהצד האשכנזי והן מהצד הספרדי) התרחש אחרי קרב מתוקשר מול נציגי 'הבית היהודי'.

ח

עם היוודע התוצאות נרשמה התרגשות גדולה במחנה של סיעת ש"ס, שהגיעה לשיאה כשהמר"ן הרב עובדיה יוסף בירך את בנו ואף הזיל דמעה. רינה מצליח וחגי גולן שוחחו הבוקר עם חבר בכיר במפלגה, ח"כ אריאל אטיאס, שבירך את עם ישראל על בחירתם של הרבנים החדשים, וסיפר על התחושות בש"ס: "מר"ן עובדיה יוסף, שזכה בחייו לראות את בנו יושב על כסאו, התרגש מאוד ואפשר לומר שאפילו בכה מאושר, חלקנו בכינו איתו. הוא היה מאוד לחוץ בימים האחרונים וברוך השם הוא שמח שהמורשת שלו ושיטת הפסיקה בהלכה, שזה הדבר שהכי חשוב לו, ימשיכו. ועל זה הוא חזר כל הזמן- לפסוק לפי הכוח שמקל ולחפש דרכים להתיר בהלכה ולא דברים לאסור, וזה הדבר שהכי היה חשוב לו להנחיל במורשת שלו ברבנות".

חבר הכנסת מש"ס טען כי העובדה שהרב יצחק יוסף לא כיהן מעולם באף תפקיד ממלכתי לא תשפיע כלל על תפקודו כרב ראשי "מה שנדרש ממנו כרב ראשי זה בעיקר שיהיה לו ידע נרחב מאוד כדי להחליט בנושאים שקשורים בחברה הישראלית, דת ומדינה, גיורים, עגונות וכו'. את הניהול האדמיניסטרטיבי עושה בעיקר המנכ"ל של הרבנות ואת זה בוודאי שהוא ילמד. הוא מגיע עם מטען רוחני גדול ועם ניסיון רב בפסיקה".

מעבר לשמחה על מינוי בנו של המר"ן לתפקיד, עסקני ש"ס שמחים גם על המכה שהחילו על חברי הבית היהודי ועל התבוסה שנחלה המפלגה הציונית-דתית אחרי ההתכתשות המתוקשרת בין שתי הסיעות. אטיאס לא ביטל את הדברים "אני לא אתכחש לכך שזה לא עובר לידי אבל זה היום שאחרי, היה פה דבר שכל הזמן כאב לי וזה שהבית היהודי ניסה לייצר מצב שהם מסבירי פנים ואנחנו זועפי פנים. העניין של מאור פנים זה אישיות של בן אדם, התפיסה של עובדיה יוסף היא המקלה ביותר, כשהייתה בעיה של גיורי צה"ל בקדנציה הקודמת אפילו לרב עמאר לא היה אומץ לעשות את זה לבד והוא היה צריך את עובדיה יוסף שיעזור לו להתיר".

אטיאס התייחס בהמשך לעובדה שש"ס נתפסת בעיני הציבור החילוני כמפלגה קיצונית "זה תלוי באיזה מגרש אנחנו משחקים, אנחנו פחות טובים בתקשורת ובספינים כמו בנט ולפיד, אנחנו פחות משמיצים. היה לנו ויכוח עם הרב סתיו ומעבר לזה הרב תמך ברב אריאל והוא רצה לתמוך ברב שפירא למרות שהם בבית היהודי הכל עניין אישי זה לא כזה רחב".

בהמשך הריאיון הקשו רינה מצליח וחגי גולן על אטיאס כשדיברו על רצונם של אזרחי ישראל לראות רבנות ראשית מסבירת פנים, והזכירו לו פעמים בהם קילל הרב עובדיה יוסף את החילונים במהלך הדרשות השבועיות שלו. אטיאס הפתיע והסכים עם השדרנים "אני מסכים ואני חושב שגם כשזה קרה אותם אנשים בעצמם התחרטו על זה וניסו לתקן את זה. הסיסמא שטבעו בבית היהודי 'יהדות מסבירת פנים', יש יהדות ויש משהו שהוא נגד היהדות. אני מסכים שיש לנו בעיה תקשורתית ואלה שנגדנו קל להם להגיד שאנחנו לא מסבירי פנים. אנחנו צריכים לשפר את העניין הזה ואני שמח שלעם ישראל יש כאלו רבנים ראשיים. אני חושב שעם ישראל הרוויח היום".

25/07/2013
הישארו מעודכנים