רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

השוטר הרע: "אם לדעתכם הערבים בסדר אז תזכו אותם ותכריזו על ישראל כעל מדינת לינץ'"

השוטר הטוב והשוטר הרע: בן כספית ואריה אלדד מביעים את דעתם על האירועים המשמעותיים של היום החולף - אל תחמיצו!אריה אלדד- השוטר רע:

שלום אני אריה אלדד ואני היום השוטר הרע של השופטים בחיפה שזיכו את אלו שביצעו את הלינץ' בעדן נתן זאדה מאשמת רצח, והרשיעו אותם רק בניסיון הריגה.

נתן זאדה  לקח רובה, עלה לאוטובוס  וירה בנוסעים. כיוון שהצליח להרוג 4 הוא רוצח. לא מי שניסה לרצוח, אלא פשוט רוצח. וכנגזרת מאותו היגיון מי שעלה לאוטובוס ומצא שם את נתן זאדה כבול, ניסה להרוג אותו והצליח- גם הוא רוצח. אולי אני יכול להבין את הפחד  של השופטים להרשיע ברצח, כי הערבים יתחילו להשתולל אם ירשיעו ברצח על פי הצדק. אבל מה קרה להיגיון? אם  אתם חושבים שהערבים בסדר - תזכו אותם. תכריזו על ישראל כמדינת לינץ' חוקי. אבל לנסות להרוג אדם כבול, להצליח בכך, ולצאת רק עם ניסיון הריגה? נניח שארצה להרוג את הבדואי שרצח את בנותיו ועכשיו הוא בכלא, וגם אצליח בכך, מה אני צריך כדי לצאת רק עם ניסיון הריגה ולא עם הרשעה ברצח? חמולה גדולה?

בן כספית - השוטר הטוב:

פרגון לרדיו שלנו, 'רדיו ללא הפסקה', שחשף את הסיפור של מוכר הבייגלה המזרח ירושלמי זאכי סבאח, שנשלח לעשר שנות מאסר בגלל דו"חות שקיבל מפקחי עיריית ירושלים ולא שילם. האיש מוכר בייגלה בשער יפו כבר שנים בלי רישיון עסק, הוא קיבל משהו כמו 250 דו"חות בסך כולל של למעלה מ-700 אלף שקל, או למעלה משלושת אלפים וחמש מאות ימי מאסר תמורתם. תחנות הצדק תירגמו את זה פשוטו כמשמעו, שופטת בירושלים חתמה על צו המעצר ומוכר הבייגלה האומלל נתפס ברחוב ונשלח לעשר שנים בפנים, עשר שנים, מאה ועשרים חודשים, בשביל בייגלה. אצלנו על רצח מקבלים פחות, או משתחררים בסוף כמחווה לפלסטינים או משהו. בקיצור, השוטר הטוב מכוון גם לתכנית של גבי גזית שחשפה את מעשה האיוולת הזה, וגם להגיון הבריא שניצח בסוף והביא אתמול לשחרורו של זאכי תוך הגעה לפשרה ולהסדר תשלומים באשר לחובותיו לעירייה, ובא לציון, תרתי משמע, גואל.

29/07/2013
הישארו מעודכנים