103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

בעל הבית השתגע? יזם חדש מציע כוס קפה ב-5 שקלים בלבד ושובר את השוק המקומי!

אבי כץ, מנכ"ל רשת הקפה החדשה 'קופיקס', פורץ לשוק בתי הקפה עם סניף ראשון בתל אביב ועם מחירים מפתיעים במיוחד - האם גם גיא שוקל לפתוח בית קפה? אל תחמיצו!ליאת בלכטובסקי מלכא

סערה בכוס קפה אירעה אתמול (ב') עם צניחתה של רשת החנויות 'קופיקס' אל עולם הצרכנות הישראלי. בית הקפה ששבר את השוק מוכר כוס קפה, ולמעשה את כל מוצריו, בעלות של חמישה שקלים בלבד. כן, אחרי שנים של חרמות צרכנים ומלחמות חורמה נגד רשתות הקפה הגדולות קם יזם, הוריד את המחירים והוכיח לכולם שאפשר גם אחרת.

שנים זועק הצרכן הישראלי שמחירי הקפה בארץ הם מוגזמים ושבעלי העסקים עושים רווח עצום על חשבונו. אז מה השתנה למעשה? ואיפה בדיוק העוקץ? גיא זהר בדק עבורנו את כל הפרטים ושוחח עם אבי כץ, מנכ"ל רשת הקפה החדשה 'קופיקס' שעשה את הבלתי יאומן. כץ הסכים לחשוף את כל הקלפים ופירט לפרטי פרטים את סודות הקפה שלו. "בשורה האחרונה נגיד שאני טועה", פתח כץ, "אף ספק לא נתן לי שקל אשראי כי הם חשבו שאני משוגע, שילמתי שכירות שנה מראש והשקעתי כמה מאות אלפי שקלים במקום היפה הזה. עד שאני אגלה אם אני באמת טועה כמו שחושבים אני אחלק איזה חצי מיליון שקל כוסות קפה טעים בחמישה שקלים. מה רע? אז חצי מיליון אנשים ישתו קפה ב-5 שקלים על חשבוני, אני רק אגלה לך סוד - אני ארוויח כסף".    

מסתבר שהישראלים כבר נוהרים בהמוניהם לבית הקפה החדש, כץ סיפר שכבר מאתמול משתרך תור ארוך בפתחה של החנות והעריך שעד סוף היום יגיעו אליה כאלף איש. פופולאריות זה טוב ויפה אבל איפה הכסף? לדברי מנכ"ל קופיקס: "בחשבון פשוט - שתית היום בבוקר קפה, לקחת כוס, פתחת צ'סטר צ'ויס שזה הקפה הכי יקר במדינה פר קילו, שמת כפית יצא לך 50 אגורות, שמת חלב עוד 50 אגורות, קח חשמל מים, כוס קרטון כי רצית לצאת לאוטו, את הכפית מתכת שלקחת זרקת לפח, קח את כל מה שזה עלה לך ותחשוב שמי שקונה את זה בכמויות קונה את זה הרבה יותר בזול - הכל עלה לך עם הכוס 2 שקלים. בשורה התחתונה כל אחד שמכין סנביץ', סוחט מיץ מקילו גזר ועושה קפה בבית יודע שהעלויות של שלושת הדברים האלה הם 2-2.5 שקלים".

עייף מכל הראיונות שהעניק בימים האחרונים החליט אבי כץ לפתור אחת ולתמיד את "התעלומה" כדי להימנע משאלות נוספות בנושא. אז קחו דף ועט כי ככה זה עובד: "נשכור חנות ב-30 מטר, נשלם את הסכום הכי יקר בארץ - 250 שח למטר, זאת אומרת אנחנו משלמים 8,000 שקל שכירות באבן גבירול מול גן העיר, נשלם שכירות 4  דולר למטר זה עוד 1000 שקל, נשלם חשמל 1000 שקל, מגיעים ל- 2000 שקלים. נחזיק 4 עובדים ומנהל נשלם משכורות הוגנות של 6,000 שקל לעובד ו-8,000 שקל למנהל, אנחנו עומדים בהוצאות של 50 אלף שקלים. 50 אלף הוצאות ו- 50 אלף הרווחנו, עכשיו תגיד לי אתה אם אתה רוצה לפתוח סניף של 'קופיקס'."

צרכני הקפה שכבר הספיקו לבקר ב'קופיקס' טוענים שטעמו של הקפה אינו נופל ממקומות אחרים ולמרות שהחוויה אינה כוללת ישיבה במקום אלא רק קנייה זריזה ב-TAKE AWAY תנועת הצרכנים ממשיכה להיות גבוהה. אם כך הצרכנים מרוצים, בעל הרשת כבר הודיע שהוא מתכנן לפתוח עוד סניפים ולהתרחב, ורשתות הקפה הגדולות כבר מתחילות להזיע. עידן חדש עומד בפני בתי הקפה בישראל, נותר לנו רק לייחל שבעלי עסקים נוספים יקבלו השראה מכץ ויחליטו גם הם להסיר את הכפפה.

01/10/2013
הישארו מעודכנים