103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

5 ימים ב-5 דקות - "פסטיבל ליברמן לא ייפסק לפחות עד הקראת פסק הדין"

גבי גזית מסכם את השבוע החולף - והפעם: זיכויו של אביגדור ליברמן, פרישתו של עופר עיני והברחת הבגדים של המועמד לראשות עיריית ירושלים משה ליאון


לכל מי שישן, נסע לחו"ל כדי להביא בגדים או חגג את נצחונו ולא היה לו זמן להתעדכן- הנה מה שקרה השבוע:

יום ראשון:

יום ראשון נפתח בתרועת חצוצרה והחל פסטיבל ליברמן שלא ייפסק אף לרגע עד להקראת פסק הדין וגם אחריו. מבעוד יום גויסו כל מי שהצליח לסיים בעמל רב איזו פקולטה למשפטים כדי לפרשן במאות תכניות הרדיו והטלוויזיה מה יקרה אם ליברמן יורשע בקלון או בלא קלון, אם יזוכה זיכוי מלא או חלקי ואם יזוכה מחמת הספק או מחמת העצלות והשחיתות. כל העולם ואשתו מחכים למשפט ליברמן אפילו האבוריג'ינים בערבות אוסטרליה עצרו את מרוצתם והתכנסו סביב איזו טלוויזיה ישנה בתחנת דלק מאובקת כדי לראות מה עולה בגורלו של מנהיג העולם החופשי. אבל בעוד ראשי העיריות מאוימים על ידי בית המשפט העליון כי הוגש בגינם כתב אישום ואחד מהם אפילו יורה את עצמו מחוץ לבית העירייה , מחר בבוקר החשוד העיקרי ינהל את ישיבת הוועדה הכי חשובה בכנסת- וועדת החוץ והביטחון. מסקנה? אם כבר החלטת להשתולל ולהתעסק קצת בהפרת אמונים ושאר ירקות מצחינים מוטב שתהיה שר או חבר כנסת ולא סתם ראש עיר כי עם כתב אישום מותר לנהל דיון בטחוני על איראן אבל ממש אסור לדון בישיבת מועצה על גורלו של צינור ביוב חלוד בפאתי העיר.

יום שני:

בוקר יום שני איזה מתח! רק 48 שעות נותרו להכרעת הדין של ליברמן, ראש הממשלה מאחל לו הצלחה כלומר זיכוי מוחלט ושריו מהנהנים בראשם לאות הסכמה: 'כן...כן...הלוואי שיזוכה ויחזור למשרד החוץ...'. כולם "עלק" מחזיקים אצבעות ביד אחת אבל בשנייה מלטפים את הסכין בכיס הז'קט. לפחות חמישה שרים מתפללים בוקר וערב לאלוהי הפוליטיקה ואם אפשר היה לחבר לכל אחד מהם פוליגרף הוא היה מתפוצץ לרסיסים כשהייתה נשאלת השאלה: האם אתה באמת רוצה שליברמן יזוכה? כמובן שהיו עונים 'כן' ואז המחט הייתה ניתקת מהמכשיר ועפה עד למשרד החוץ. למה כולם חושבים שמגיע להם? מגיע לאלקין כי הוא סגן שר החוץ, מגיע לארדן כי הוא לא קיבל את תפקיד השגריר באמריקה, מגיע לסער כי כמה זמן אפשר להיות בצלחת על תקן של גזר גמדי ומגיע לשמיר גם כי אבא שלו היה ראש הממשלה וגם כי הוא שר החקלאות, נו באמת. גם לסילבן מגיע כי הוא אוהד של הפועל באר שבע (מה קשור?) וגם כי הוא היה שר חוץ פעם וידוע שמי שהיה צריך להיות שוב. בחיים זה לא ככה אבל בפוליטיקה דווקא כן. עוד 48 שעות ל'מנאייק', אולי השופטים יחליטו לזיין את האיווט הזה ונתחיל לתפור חליפות אומרים השרים.

יום שלישי:

שני ישראלים עשו השבוע את יום שלישי פעמיים כי טוב ונפלא. עופר עיני אמר כמו שאמר בגין בזמנו ש'הוא לא יכול עוד' ואמיר להבות, ישראלי שחי בארה"ב הגיע למקום השלישי והמכובד באליפות העולם בפוקר בלאס ווגאס. שני ישראלים מוכשרים מאד אני לא יודע מי מהם יותר. לשבת בראש הפירמידה של ההסתדרות שמונה שנים, לקבל תקשורת טובה בהודעת פרישה תוך כדי שעיני מבייש את העיתונאים שלא רק לא ידעו על ההסתלקות אלא עכשיו גם לא יודעים לפרש את סיבותיה ובעיקר מה מסתתר מאחורי עיקול הדרך שאליו הולך עיני. אז בצר לחלקם ויש כל מיני ספקולציות מגומגמות בתקשורת שהרי עיתונאי לא יכול להגיד: 'אין לי פאקינג מושג למה עיני מסתלק רגע אחרי שנבחר' אז עכשיו הוא מהמר, כן כן גם הימורים ובתי קזינו עלו מתוך ההסברים. לעומתו אמיר להבות עשה ברגע אחד שלושה נקודה שבעה מיליון דולר ממשחק פוקר אז תודו שהוא מביא לנו קצת יותר כבוד מנבחרת הכדורגל אלא אם אתם שייכים לאלה שחושבים שמשחקי קלפים הם ניוון תרבותי.  להבות (אני מת על השם הזה) הלך הביתה עם קרוב לארבעה מיליון דולר והשאלה המיותמת שנותרה מעל בית ההסתדרות המכוער היא על מה עיני מהמר ואיזה הימור שמים עיני ולהבות על הכרעת הדין של ליברמן מחר בבוקר.

יום רביעי:

מי אמר ליברמן ולא קיבל? וינשטיין אמר. אחרי 4 שנים שספג עלבונות על נרפותו הוא החליט להראות לכל מבקריו שגם הוא יודע להעמיד איש ציבור לדין והנה לפניכם התוצאה. מסכן וינשטיין שום דבר לא הולך לו, יכול להיות שהוא צריך עזרה וכמו שהעסיק בביתו עובד זר ללא רישיון אולי הוא צריך במשרד שלו פרקליט זר עם רישיון שיסביר לו סוף-סוף מה חשוב ומה לא. לפני שנפצח בריקודים ונרוץ כולנו עם ליברמן לחפור לבורא עולם בכותל, אולי נכין פתק ובמקום לכתוב בו 'תודה לך אדוני שעזרת לי לצאת זכאי מהפארסה הזו' נכתוב את המשפט היחיד שיש בו משהו מכל הקשקוש הזה וככה אמרו השופטים: "המעשים אינם ראויים, אינם מוסריים ואינם עומדים בסטנדרט המצופה מאיש ציבור ודאי במעמד כה בכיר של שר בממשלת ישראל". אז נסכם שליברמן הוא לא עבריין פלילי אלא סתם איש נטול מוסר שעושה מעשים לא ראויים ולא עומד בסטנדרט המצופה מאיש ציבור, אז מה זה אומר לגביו? שעכשיו יותר מתמיד הוא ראוי לא רק להיות שר חוץ אלא אפילו ראש הממשלה.

יום חמישי:

הבוקר, רגע אחרי שהתעוררתם מנשפי הזיכוי של ליברמן, חזרתם מהכותל ואמרתם 'יש אלוהים ליברמן זכאי' בואו ניזכר יומיים שלושה אחורה במשה ליאון. סבא ליאון שהפסיד בבחירות לראשות עיריית ירושלים נסע לקרוע את החנויות בחו"ל, חזר עם 'ים' של בגדים יוקרתיים ולמרבה הבושה נתפס במכס. אני נשארתי רק עם שאלה אחת: אם הוא היה נבחר לראשות העיר גם אז היה נוסע לחו"ל לרוקן את החנויות? האם גם אז גוצ'י ופוצ'י היו נזרקים למזוודות של ראש העיר? מה זה אומר על האופי המוסרי של מי שרוצים להיות אצלנו ראשי ערים שרגע לפני ורגע אחרי הם מותחים את גבולות המותר והאסור? נפרד ממר ליאון כך: הפסדת? נסעת? הברחת? נתפסת? לך לכותל הרי אין שום דבר שהכותל לא יכול לרפא.   

 

07/11/2013
הישארו מעודכנים