103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"הפצועים שכבו ובכו, שניים נפטרו בביה"ח"

בוקי נאה על אירוע הירי בנתניה


כתב הפלילים סיפר למשעל ורפאל: "עלו שניים על החומה והתחילו לרסס בנשק אוטומטי". פרמדיק מד"א שהגיע למקום: "הפצועים שכבו ובכו, שניים נפטרו בביה"ח. נאה: "לאף אחד מהנפגעים לא קוראים שירזי או אבוטבול"

אמש חוסלו בנתניה שני צעירים באירוע ירי, בו נפצעו כמה מחבריהם. כתב הפלילים בוקי נאה דיווח לניסים משעל ודרור רפאל: "שני אנשים עלו על חומה של וילה בנתניה, פתחו את הנצרות של כלי נשק אוטומטיים והתחילו לרסס. היריות פגעו במשפחה וחברים של בעל הבית, שיש לו עבר פלילי. מישהו ניסה 'לדפוק' את בעל הבית ו'דפק' מחסנית שלמה על כל שטח החצר שלו. מה שנקרא וידוא הריגה לכולם. כמה המצפון שלו נטה לאלה שלא שייכים, נדע כשיתפסו אותו והוא יספר. אירוע דומה קרה בנתניה גם לפני שבוע. הם יורים על אנשים שיש פחד שירו עליהם, במסגרת חיסול חשבונות וריבים על שטחי מחיה וכבוד".

פרמדיק מד"א נדב מצנר שהגיע למקום סיפר: "הגענו עם ניידת טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועים. הייתה שם המולה ובהלה. ראינו צעירים, חמישה גברים ושלוש נשים, שוכבים פצועים, נסערים, בוכים, לא ממש הבינו מה קרה. התחלנו לטפל בהם במקום, בעצירת דימומים וחבישות וטיפולים מתקדמים למי שהיה צריך. העברנו אותם במהירות לאמבולנסים שהיו בחצר הבניין. אחד הפצועים, שהיה מחוסר הכרה, פונה לבית החולים 'לניאדו' במצב אנוש, תוך כדי פעולות החייאה, שם לצערנו נקבע מותו. פצוע קשה נוסף פונה ל'לניאדו', כשבבוקר התברר שגם מותו נקבע, לצערנו. את הפצועים האחרים, שהיו מפוזרים בכל הזירה, פינינו לבתי החולים 'מאיר' ו'הלל יפה'".

"הזירה של האירוע היא דירה במפלס קרקע ובמקום היה גם מנגל", הוסיף הפרמדיק. "בגלל ההמולה הרבה אני לא יודע מי מהאנשים שהיו שם היה לפני כן בדירה ומי שכן שהגיע אחר כך. לא התמקדנו בלהבין מי הם הפצועים ומי היה בבית לפני או אחרי, אלא בטיפול המיידי בהם, עם חוסמי עורקים וטיפולים בפגיעות הרלוונטיות".

בוקי נאה הוסיף: "לאף אחד מהנפגעים בירי לא קוראים שירזי או אבוטבול, אבל על כל ואקום שנוצר, בא מישהו חדש. מדובר בארגוני פשע. זה לא השכן שהתרגז שהמנגל עושה לו עשן. המשפט של '512' (של כמה מראשי ארגוני הפשע) כרגע מתנהל, אבל על כל אחד שהמשטרה עוצרת, בא מישהו חדש. תמיד קם דור צעיר שחושב שהוא יותר גיבור ויותר 'עבדאי', לא בעיה להשיג כלי נשק, אז הם יורים. יש כאלה עם שבע נשמות ויש כאלה רק עם שש ומתישהו יורידו גם אותם. אתמול בבת-ים ניסו להרוג את יעקב אמסלם, מהפושעים הותיקים, והרגו את המאבטח שלו. בעבר ניסו להרוג אותו וירו עליו ופיצצו והוא ירה, ונהרגו אז אזרחים חפים מפשע. שרה בן אדירי ז"ל נהרגה מפצצה ששמו לו במעלית, כשחשבו שהוא יעלה למשרד לגביית חובות שלו. היא עלתה מקומה אחת למטה ומתה. למזלנו מעט מאוד אזרחים, יחסית, נהרגים כשהחבר'ה הלא טובים יורים אחד בשני".

נאה סיפר גם: "מפכ"ל המשטרה הוזמן אתמול לועדת הפנים של הכנסת כדי להסביר למה הוא משלם 800 אלף שקל לליאור חורב כיועץ תקשורת ואסטרטגיה אישי. והוא לא בא. והכנסת נורא התרגזה עליו שהוא לא  בא. וכל מיני ביקורות כתבו שלמשטרה אין כסף להילחם בפשע, אבל יש לה 800 אלף שקל להוציא בשנה על יועץ תקשורת פרטי למפכ"ל".

28/02/2017
הישארו מעודכנים

זירת הירי בנתניה
זירת הירי בנתניה  |  זירת הירי בנתניה.(צילום:דוברות מד"א)