103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"אין לי על מה להתנצל בפני הרצוג"

ח"כ איתן כבל בעקבות ההקלטה שנחשפה


אחרי שנתפס בשקר על הדיל עם שלי יחימוביץ' אמר ח"כ כבל למשעל, עובדיה ורפאל: מחסלים לי את הקריירה. מעולם לא נפלתי, לא חטאתי ולא התניתי עם שלי התניות כאלה. מתחרט על הדברים הבזויים שאמרתי בשפה קלוקלת. על הרצוג: הנהגה של פח אשפה

חבר הכנסת איתן כבל ממפלגת "העבודה" ו"המחנה הציוני" עמד בסוף השבוע בלבה של סערה תקשורתית ופוליטית, לאחר שהקלטת סתר שלו שנחשפה, הוכיחה שרקם "דיל" עם ח"כ שלי יחימוביץ', לפיו הוא יתמוך בה לתפקיד יו"ר ההסתדרות והיא תתמוך בו לתפקיד יו"ר "העבודה". בהקלטה נחשף כבל כשהוא מדבר בשפה בוטה על יחימוביץ' עצמה, על יו"ר המפלגה יצחק בוז'י הרצוג ועל מפלגת "העבודה" אותה כינה "פח אשפה". בהמשך אף נחשף מסמך ההסכם בינו לבין יחימוביץ'.

בראיון הבוקר לניסים משעל, ספי עובדיה ודרור רפאל אמר משעל לכבל שהוא מרחם עליו, והח"כ הגיב: "לא פשוט שירחמו עלי. אני מעדיף שיסתכלו עלי בצורה אחרת לגמרי. זה לא קל. בן אדם שעשרים שנה נותן את חלבו ואת דמו. תמיד הייתי מהמובילים ביושרה. לפעמים אנשים שואלים את עצמם כשזה מגיע לפתחם ולא משנה מה הסיבה, איך אנשים מהצד השני, באבחה אחת, מחסלים קריירה שלמה של אדם, ועל מה? לבוא ולהגיד שאני צריך להתפטר, צריך ללכת. אני רוצה רק להזכיר שלא רצחתי, לא הטרדתי, לא מכרתי צוללות ולא שתקתי בחקירה. כשאתה מקבל פרופורציות אתה מסתכל לאחור ואומר, למען השם, אם יש הסכם או אין הסכם, כאילו שדדתי את קופת המדינה ומכרתי את סודות האטום".

"רק שיקרת", טענו המגישים. "אני לא מסכים איתכם גם בעניין הזה", ענה ח"כ כבל. "מי שמשקר, אז לא משנה, שימשיך לשקר. יגיע לתפקידים הכי בכירים במדינת ישראל ויעשה את המעשים הכי הכי, כי ממילא הוא שקרן. אז מה העניין? אני עדיין עומד על דעתי בצורה ברורה שמעולם לא התניתי עם שלי התניות מהסוג הזה. אבל זה כבר מאחורינו. זה לא יעזור לי. מעולם לא נפלתי ומעולם לא חטאתי. אפשר לבוא ולהגיד אוקיי, כל מה שהיה עד היום ילך לעזאזל. כאן הנקודה. לפעמים צריך להסתכל לא רק על הדברים כמו שהם. אלא על האדם עצמו. על מסכת חייו. על מסכת פעולותיו".

רפאל שאל את כבל מדוע לא התנצל בפני הרצוג שנפגע ממנו. כבל השיב: "לא רק שאין לי במה להתנצל בפני הרצוג, עדיף שאני אמשיך ואני אשתוק. לא אחזור על הדברים האלה. זה לא הזמן שלי עכשיו להתעסק עם הרצוג. אתם יודעים כמה נשאתי אותו על גבי בימים הכי קשים שלו". בהמשך הוסיף: "הנהגה של פח אשפה, להוציא אותה, שלא תהיה יותר פח אשפה. זה העניין. בואו לא ניתמם. הרי אם הייתי מודיע על תמיכה בהרצוג הייתם מתנפלים עלי אי אני מעז עוד בכלל לתמוך בו".

"אני מתנצל על הסיטואציה, ולא משנה אם אני צודק בה או לא", הבהיר כבל. "לוקח לעצמי את העניין הזה של החרטה וההתנצלות הכנה גם על השפה, למרות שאני לא מציע לאף אחד לעבור גם בבניין שלכם ולהקליט את האנשים. אני אומר בצורה מפורשת: יש בי חרטה מלאה על הדברים הבזויים שאמרתי בשפה קלוקלת. אני מדבר על ההתבטאויות הלא פרלמנטאריות והלא מוסריות".

עובדיה ציין שיחימוביץ' נשאה את עופר עיני על כתפיים, ותהה על היכולת שלה ושל כבל לבחור את אנשיהם. כבל הגיב: "חברים שלי שבאים להקליט אותי זה לא בדיוק חברים. מערכת היחסים שלי עם שני האנשים האלה הייתה כמו של אחים. שאף אחד לא יתנשא מעלי בעניין הזה. בכל פעם אנחנו מופתעים מחדש במערכות יחסים מאוד קרובות. אבל במציאות, בחיים, אתה לא מסתובב כל הזמן עם סרגל טווחים וקרן לייזר שבודקת כל אדם שלפניך. לחיים הפוליטיים, בוודאי בתוך במפלגת 'העבודה', שבכל שנתיים-שלוש מחליפים מנהיגות, מסיבות נכונות או לא נכונות, הם לא רלוונטיים".

05/03/2017
הישארו מעודכנים