103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

מאי גולן זועמת על המצב בדרום ת"א

"אישה בת 80 נאנסה ואנשים לא יוצאים לרחובות! ממשלת הימין הזאת עובדת על כולנו"


נציגת התושבים התעמתה עם משעל, עובדיה ורפאל: "יפי נפש צבועים שיושבים באולפן. הבעיה שלי היא שהזרים האלה אצלי בבניין, לא אצלכם בבניין". משעל: "את לא בתחנה המרכזית, תפסיקי לעבוד עלינו"

הפעילה החברתית מאי גולן התראיינה בתוכנית הבוקר של ניסים משעל, ספי עובדיה ודרור רפאל וסיפרה על המציאות הקשה שנגרמת על ידי הזרים מאפריקה בדרום תל אביב: "האלימות נמשכת ומה שמגיע לתקשורת זה רק גרם אחד. תראו מה קורה כאן ב-24 שעות. בשבת בבוקר ניסיון אונס של קשישה בת 80, מלווה באלימות קשה, על ידי אריתראי. בערב מהומות בין שתי כנופיות אריתראים שהמשטרה שמגיעה להפריד סופגת מכות. נשים אריתראיות עם תינוקות על הגב מטיחות בתושבים ישראלים, תחזרו לתימן ולמרוקו, אתם דאעש וזו לא המדינה שלכם. במוצאי שבת עליתי עם אמא שלי בת ה-70 לדירה שלה בקומה הרביעית. השכנים האריתראים החביבים מוציאים החוצה את מיטב מרכולתם, תנורים ומכונות כביסה. אחד מהם השאיר ליד הדלת שלנו גם את הצואה שלו. אמא שלי נשענה בטעות על אחת ממכונות הכביסה, נפלה וריסקה את הברכיים ואנחנו בבית החולים. אלה לא 'מקרים'. זו דרך חיים".

משעל אמר שכל זה לא חדש. גולן ענתה: "מה שחדש זה שאישה בת 80 נאנסה ואלפי אנשים לא יצאו לרחובות כבר שנתיים. מה זה אומר? שהממשלה הצליחה להרדים אותנו. ממשלת העלק-ימין הזאת שיושבת לנו פה ו'עובדת' על כולם, ואומרת לכולם שהיא סגרה את הגדר ועומדת להוציא את המסתננים, פשוט 'עובדת' על כולנו. זה שאין מסתננים שחוצים את הגבול לא אומר שההסתננות לפה לא ממשיכה. גיאורגים ואוקראינים שקולטים שיש פה גן-עדן למסתננים, מגיעים לפה. אלפי נשים אריתראיות מגיעות לפה בטיסות ישירות וממשיכות את מפעל הילודה המשומן. הנתונים הם חמשת אלפים לידות בשנה. הם קולטים שארגוני שמאל קיצוני מממנים את זה במיליונים".

עובדיה שאל האם כל זר מהווה בעיה. גולן ענתה: "הבעיה שלי היא שהזרים האלה אצלי בבניין, לא אצלך בבניין. יש לי בעיה עם אנשים יפי נפש שאומרים את המשפטים האלה כדי להרגיש טוב עם עצמם. זה מה זה כיף להסתתר מאחורי המיקרופון. אתה שמאלן. זה קללה בעיניכם שמאלן? אתם הפכתם את זה לדבר כזה. תהיו שמאלנים או ימנים, זה לא מעניין אותי. בסופו של יום מדובר על חבורה של צבועים שיושבים מאחורי המיקרופון באולפן המחומם שלהם ואומרים לי שאני שונאת את הזר".

משעל זעם על גולן: "את עכשיו לא בתחנה המרכזית, תפסיקי לעבוד עלינו". גולן הודתה: "אני כרגע במשרד ביפו". עובדיה אמר: "בואי נפסיק עם הדמגוגיה", וגולן ענתה: "מה זה לעבוד עליכם? אתמול הייתי בתחנה המרכזית לעזור לאמא שלי לעלות במדרגות. אתם רוצים להתחלף איתי ליומיים? שעתיים אתם לא מסוגלים. אני רוצה שאחד מכם יבוא להחליף אותי. מה זה הצביעות הזאת?".

משעל אמר שהמגישים תומכים בדעתה שיש להוציא את הזרים מהתחנה המרכזית וביקש לשמור על פרופורציה. גולן הגיבה: "אבל אין, אתם לא מבינים שאין פרופורציה? המאבק הזה נמשך כבר שבע שנים. כמה אפשר להמשיך ולהתדיין עליו? יש איזו אמירה שלא אמרתי? יש איזה סיפור שחשבנו שירעיד את אמות הסיפים של המדינה ולא קרה? קרה הכל. מה עוד צריך לקרות?".

רפאל אמר שהבעיה כנראה לא תשתנה. "היא תשתנה ואני אגיד לך מתי זה יקרה", ענתה גולן, "היא תשתנה ברגע, בשנייה, שתהיה זליגה החוצה. אנחנו רואים כמה עשרות אפריקאים מסתננים שהגיעו עכשיו לפתח תקווה ויש מהומות אלוהים. אני מבטיחה לכם ומוכנה לחתום על זה את כל הוני, בשנייה שהם יתפזרו ויגיעו לצפון תל אביב, רחביה, בת-ים, חולון וראשל"צ, אף אחד לא יישב שנייה. כל עוד זה ב'חצר האחורית' המסריחה של דרום תל אביב כולם יושבים בשקט".

06/03/2017
הישארו מעודכנים

(צילום: תומר ניוברג, פלאש 90)