103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

הטוב, הרע והמכוער

גבי גזית: "כחלון, תחזיר לי את הכסף! אני לא רוצה לממן את העשירים הפלצנים!"


גבי גזית פתח את תוכניתו בדברי פרגון ולאחר מכן בביקורת כלפי השר כחלון בנוגע להוזלת את מחירי מכשירי הנייד: "כל אחד יוכל לקנות סלולארי מתקדם בהנחה של בערך 500 שקלים ולשלוח ווצאפ לשר האוצר עם המילים 'תודה לך' בתוספת סמיילי קטן"

שלום אנשים מאושרים שהולכים עוד רגע לקבל ים של כסף משר האוצר המיטיב שלכם. האם אתם כבר בדרך לקנות סמארטפון חדש בהנחה של 500 שקלים כמתנת יום העצמאות מכחלון?

הטוב היום קל מאד, זה לא אתגר. ברור שזה שר האוצר כחלון המעריף עליכם שורת הטבות ועל הדרך גם מראה לביבי מאיפה משתינים כסף למעמד הביניים ועושים ממנו מה זה קטן. אז זהו שכחלון החייכן הוא לא פראייר. הוא זוכר טוב מאד את ימיו הגדולים כשר התקשורת. איך הפך מכחלון מי למושיע ישראל בהפחתת תעריפי השיחות הסלולאריות וקנה את עולמו. עכשיו שהשיחות זולות צריך להוזיל גם את הפלסטיק, גם את המכשיר. לכן קבלו מתנה ליום העצמאות. כל אחד יוכל לקנות סלולארי מתקדם בהנחה של בערך 500 שקלים ולשלוח ווצאפ לשר האוצר עם המילים 'תודה לך' בתוספת סמיילי קטן. תמיכה בצהרונים זה טוב. זיכוי מס לעניים זה טוב מאד. מענקי עבודה זה מצוין אבל למה לקלקל סוף?

הרע הוא שר האוצר משה כחלון. איך הוא גם טוב וגם רע? אצל היהודים הכול יכול להיות. הכול ביחד כי רק אנחנו שואלים את עצמנו. הרי כל התוכניות מבוססת על עודפי גבייה ועל הצטברות של כסף בקופה. אז אני לא מבין. אם גביתם יותר מדי מס הכנסה. למשל ממני, כחלון. נגיד גבית ממני חמישים אלף שקל יותר מידי, אז באימא שלך תחזיר לי את הכסף. למה אתה לוקח את זה ממני ומחליט מה לעשות? זה שלי! לקחת, תחזיר! תתקן את הטעות. אל תשתמש בכסף שלקחת מאיתנו כדי לקנות אייפון זול לאיזה גברת מסביון שנוסעת על מרצדס לכיכר המדינה לקנות שמלה בעשרים אלף שקל ואז אתה קונה לה אייפון ב- 500 שקל פחות. אתה מבין את האבסורד הזה? על חשבוני? מה דחוף לעזור לציבור לשפר דיור או לקנות סמארטפון? מה דחוף להוזיל מכשיר באלף דולר שכולו רק שופוני עם עוד שני פיקסל על המסך? מה אתה יודע משה שאנחנו לא יודעים? את הכסף המיועד להוזלת הסמארטפונים תחזיר למי שלקחת ממנו. אם אתה רוצה את זה בווצאפ אז בבקשה: 'תחזיר לי את הכסף כחלון, לא רוצה לממן את העשירים הפלצניים'.

המכוער הוא הרב ליצמן. חרדי המחמד של היחימוביצ'יות ועוד כמה אנשי תקשורת שלא מבינים שום דבר מהחיים שלהם. חילונים שהמליכו את ליצמן למעלת החרדי המתוק, לחרדי החמוד שלנו. הרי כל אחד צריך שיהיה לו את החרדי שלו. אחרי פרשת הסיגריות ואחרי פרשת הפגישות. עכשיו הוא בכלל יקבל מהם מדליה, אחרי שהוא מטריח את נוכחותו והולך לבקר את הפושע המשוחרר על תנאי, הרב ברלנד. הרב ברלנד קיבל שחרור מוקדם ושוהה באיזו מלונית במקום ללכת שוב ושוב לבקר במחלקות גריאטריות של ילדים חולי סרטן. עכשיו תגידו לי שהוא הולך. אבל גם אחרי חצי השעה אצל הסוטה מין הזה שהיא חצי שעה שאפשר היה לעשות משהו טוב. הוא הולך לבקר עבריין מין מתועב שהודה במעשיו. זו אכן דוגמא מעולה לתלמידי החינוך החרדי כמשל לציווי 'ואהבת לרעך כמוך' גם אם הוא מניאק חולה מין. אולי ישבו השניים במלונית ושרו להם את השיר שכל כך נוגע ללב. אני כמובן מתכוון לשיר 'אנחנו שנינו מאותו הכפר'. אתם מאותו הכפר, אותו המוח ואותה הבחנה מוסרית. תהיו בריאים.

19/04/2017
הישארו מעודכנים