103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"אני ליקקתי לה את התחת מפה ועד ים המלח"

רוני מאנה על כתב האישום נגד שרה נתניהו ועל ההתעלמות של ביבי מהפוסט של בנו


משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו בתוכניתם עם רוני מאנה, מקורב לשעבר לזוג נתניהו שהתייחס לניהולה של שרה נתניהו את בית ראש הממשלה: "ראש הממשלה עמד לידה כאילו היא עברה איזה פיגוע"

רוני מאנה, לשעבר מקורב לזוג נתניהו, התייחס לנאום של שרה נתניהו לפני שהמריאה לדרום אמריקה בו הודתה לכל תומכיה בעקבות ההחלטה להעמידה לדין: "ראיתי את הנאום אתמול וזה נורא הרגיז אותי שלפני נסיעה חשובה כל כך ניצלו את כלי התקשורת, היא מודה לכולם כאילו היא נצלה מאיזשהו פיגוע. יש אנשים יותר מסכנים ממנה, יש נכים, יש חולים,שתתמודד עם זה כמו שכל אחד שיש נגדו כתב אישום מתמודד בגבורה. אני לא מבין את פשר הדברים שאמרה על מה ההוריקן הזה?"

על הזוג נתניהו סיפר: "כנראה שלאחר ההחלטה להגיש כתב אישום כנגד שרה נתניהו נשלחו צווי 8, הטלפונים האדומים עבדו וכולם התגייסו בכדי להרגיע אותה. הגיעו עורכי דין, דוקטורים ועוד כל מיני לקקני תחת. יש שם שלטון פחד, ראש הממשלה מחבק אותה כאילו היא עברה פיגוע. מול אלפי התומכים, גם אני קיבלתי מאות טלפונים מאלו שנפגעו ממנה בשנים שהם היו איתה. כשאני רואה אותה אני רואה את אלו שהיא פגעה בהם, אלו שנדרסו בגללה. במקום להציף בתקשורת שוב ושוב את איראן צועקים את נושא החמגשיות. זה ממש מגעיל ודוחה, אלו אנשים שאמורים לשמור על החוק. מה שמעצבן אותי הוא שמנדלבליט שמר עליהם והפך כל אבן כדי לשמור עליהם ובכל זאת לא הייתה לו ברירה אלא להגיש כתב אישום, אף אחד לא מחפש לדפוק אותם, גם המשטרה וגם הפרקליטות החליטו פה אחד להגיש את כתב האישום".

כשנשאל מה ההבדל בין החמגשיות שהיו במעון משפחת נתניהו לעומת שלטונם של אולמרט ושרון השיב: "כשתופסים אותך במשהו אתה מאשים אחרים. אני לא מבין את ההשוואה בכלל, אין קשר בין השניים. מנדלבליט צעד על חבל דק כדי לכתוב את שכתב. אני גם לא מבין את עזרא סיידוף, אני מכיר אותו כל כך הרבה שנים וכיום אני מרחם עליו. לעבוד עם שרה נתניהו משמעו כל הזמן לרצות אותה. אני הייתי שם, אני ליקקתי לה את התחת מפה ועד ים המלח והייתי צריך לרצות אותה מהבוקר ועד הלילה"

עוד הוסיף: "כשאתה רואה את בני ציפר ורואה את כל הבלאגן שיש שם גם אני אומר לעצמי את ברכת הגומל ומודה על כך שאני רחוק משם. שרה היא שני אנשים, היא יכולה להיות נחמדה אחרי שסיפקת לה את מה שאתה רוצה, היא בחורה שאפשר לבלות איתה ולצחוק איתה. אבל כשהיא מקבלת את הג'אננה אתה מעולם לא תהיה אדם צודק, תמיד תאלץ לבקש סליחה. אני זוכר שהייתי בביקור סליחות והרגשתי כמו ביום כיפור, במשך שנה שלמה הרגשתי ביום כיפור. כשחיתנתי את הבת שלי הזמנתי כמה חברי ליכוד, הם אמרו לי שהם מפחדים לבוא לחתונה בגלל שרה נתניהו. חבר כנסת מאד ידוע שמרבה להתראיין בתקשורת מידי יום הצטלם עמי יחד ואחרי כמה ימים הוא אמר לי שהוא מפחד ששרה תדע שהוא ישב איתי. מבחינתה אני עדיין רשום בראש רשימת הרעים, מבחינתה אני המן הרשע. אף אחד מבחוץ לא מבין זאת בשלטון שרה נתניהו. מי שלא היה שם לא מבין. היא מסכנה".

כשנשאל על העדות של ארי הרו ותוקף צו איסור הפרסום סיפר: "אני לא יודע למה אנחנו צפויים להיחשף, אני לא נכנס לזה וזה לא מעניין אותי. אני בטוח שהמשטרה והפרקליטות יבצעו הנחות מרחיקות לכת כדי לבחון את הנושא בעדינות המתבקשת. הוזמנתי להפגנה בפתח תקווה והצהרתי שאני לא מפגין נגד רשויות החוק כי אני לא מאמין שבמדינה מתוקנת הפגנה יכולה להשפיע על היועץ המשפטי ועל פרקליטות. הסכמתי לעלות לשידור כי הנושא הזה הפך להיות שיח ציבורי בכל בית קפה ומסעדה".

על הקריקטורה שפרסם יאיר נתניהו סיפר: "גידלתי את יאיר נתניהו מגיל חמש. אמרתי לו אתמול שיוריד את הפוסט הזה. קורים מקרים שהבן שלי ויאיר נתניהו נפגשים במועדונים ומבלים יחד באותה חיבה שהייתה להם פעם, אני לא מכניס את הלכלוך לקשר של הילדים. ציפיתי מביבי להגיד לבנו שהוא טעה, במקום זאת שלחו שרים שיעשו בשבילו את העבודה. הוא 'לא יכול על הבן שלו', ביבי נתניהו לא יכול להעיר לבן שלו כי אמא שלו תכעס עליו ולא נעים להיות בבית כשהיא כועסת"

 

עריכה: איתמר זיגלמן

11/09/2017
הישארו מעודכנים

רוני מאנה
רוני מאנה  |  (צילום: רוני מאנה)