103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"למה אתה פה? תלך מפה!"

לאה גולדין זועמת על גדעון לוי


לאה גולדין, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, ועם עיתונאי 'הארץ' גדעון לוי בעקבות עצרת לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל: "מי שרוצה לחיות במציאות בה יש במדינת ישראל דעה אחת יכול לפנות למדינות אחרות"

ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, נאם אמש (ש') בעצרת לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל וקיבל קריאות 'בוז' מהקהל הזועם. עודד התייחס לנאומו טען: "זוהי כוחה של התקשורת, כותרת אחת משנה מציאות. כמי שעמד על הבמה וראה לאנשים את הלבן של העיניים אני יודע מה היה שם, נכון שהיו שם אנשים שצעקו 'בוז' והביאו עמם אמצעים קוליים בניסיון להתגבר על מערכת ההגברה אך רוב הציבור שנכח בכיכר הקשיב בהאזנה רבה לדבריי. בעיני הלקח מהרצח הוא שהסתה ופילוג מובילים למעשים איומים, הלקח הוא שעלינו לעשות הכל כדי למנוע פלגנות. אותם אנשים שהרעישו היו גם אלו שצעקו כשאמרתי שרצח רבין הוא דבר איום ונורא".

לשיחה הצטרף עיתונאי 'הארץ' גדעון לוי שהתייחס לעצרת אמש: "אני חושב שרוב הקהל קיבל את עודד רביבי באהדה אך אני חושב שהעצרת הייתה עצרת תעתועים, אין בה שום קשר לרבין, למחנה השלום או לשמאל. המטרה הייתה לאחד את כולם יחד, לא חשוב תחת מה ובעד מה. האירוע לא היה ברור סביב מה התאחדו, עמים שעומדים מאוחדים הם אלו שמכתיבים להם דעה אחת ויחידה, בישראל ישנה יותר מדעה אחת כולל דעה שטוענת שמפעל ההתנחלויות הוא מפעל נפשע. מי שרוצה לחיות במציאות בה יש במדינת ישראל דעה אחת יכול לפנות למדינות אחרות".

לאה גולדין התייחסה לדבריו ותקפה: "אז למה אתה פה? תלך מפה!", השיב לה גדעון לוי: "את לא תכתיבי לי היכן להיות, אני אהיה כאן ככל שארצה. איחוד הוא דבר נפלא כשאתה יודע עבור מה אתה מתאחד. אין לי שום עניין להסכים עם עודד, אין לי במה להסכים עם מתחל, אנחנו באים מנקודת מוצא מוסרית אחרת".

ענה לו עודד רביבי: "בוא נתחיל לדבר על מה אנחנו מסכימים, אתה כל הזמן בורח למקום של אי הסכמה אך ישנם המון מקרים בה הפלגנות מובילה להרס הבית. אתה משמיץ, מעליב ומסית לחינם. בעת הזו אנחנו רואים את הפלגנות והמחנאות, אנחנו צרכים לראות כיצד אנחנו שומרים על קיום הבית גם מבלי להכריע בסוגיות הקשות שלנו". כשנשאל האם ראוי שמתנחל ינאם בעצרת רבין השיב גדעון לוי: "זה לגיטימי וזה בסדר, לקהל שהיה אתמול זה התאים, לא הפריע לי מי נאם בעצרת, היה לי חשוב לשמוע על מה מדברים אך בעצרת אמש דיברו על אחדות ומתינות ולא אמרו בעצם שום דבר, בורחים משאלת הכיבוש".

לסיום התייחס גדעון לוי למנהרה שהשמיד צה"ל בעוטף עזה בה חבויים גופות המחבלים שבנו אותה בשטח ישראל: "אם ישראל רוצה להשוות את עצמה לחמאס היא יכולה לסחור בגופות, אני לא חושב שאנחנו דומים לחמאס, אנחנו צרכים להיות אחרים. יש לנסות לעמוד במשא ומתן ולקבל כמה שיותר אך לא להחזיק את הגופות. לדעתי היה צריך קודם כל לחלץ את הגופות משם, יתכן שהיו שם גם בני אדם חיים". לאה גולדין טענה מנגד: "המשא ומתן מתרחש עכשיו, מקרה מנהרה מול מקרה מנהרה, מה יכול להיות יותר שוויון הזדמנויות מזה? מדוע להם מותר להתעלל בנו? זוהי מניפולציה של החמאס לטעון שהמחבלים עוד חיים במנהרה, תן צ'אנס להחזיר את החיילים. אתה בדיוק כמוהם, אני מבינה בדיוק למי אתה שייך". ענה לה גדעון לוי: "בוודאי שצריך להחזיר את החיילים, אין שום ויכוח על כך אך לא בדרכים שאת ובעלך מציעים, לא על ידי התעללות באסירים, אני שייך לישראל ולא גרם אחד פחות, אם את תאמרי לי ללכת מפה אני אומר לך ללכת מפה גם כן".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

05/11/2017
הישארו מעודכנים

לאה גולדין
לאה גולדין