רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

ח"כ אמסלם על ליאור חורב: "שכיר חרב"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
6161

חוק להורדת שכר המפכ"ל? "מסע תקשורתי שקרי על מנת לנסות להגחיך אותנו"


אילה חסון שוחחה עם יו"ר ועדת הפנים של הכנסת והגנת הסביבה ח"כ דודי אמסלם מ'הליכוד' על הצעתו להקטין את שכרו של מפכ"ל המשטרה, כך שלא ירוויח יותר מראש הממשלה: "אם הייתי מפכ"ל, גם אם היה מותר לי לא הייתי לוקח שכר כזה"

עוד יוזמה חדשה של הממשלה כנגד משטרת ישראל. אמש (ד') הודיע ח"כ הכנסת דודי אמסלם כי ברצונו להקטין את שכרו של המפכ"ל ובכירי המשטרה ובמקביל להגדיל את שכרו של ראש הממשלה. ח"כ אמסלם התייחס להצעתו וטען: "אני בדרכי לכלא באר שבע, אני מניח שהמשטרה תגיד שזה גם נגדה, אני עובד באופן סדיר כל השבוע יש לנו עבודה אחרת מעבר לחקיקת חוק זה ואחר. יש פה מסע תקשורתי שקרי במטרה להגחיך אותנו ולהראות אותנו כאילו אנחנו נגד משטרת ישראל. לפני כשנתיים הגשתי הצעת חוק בה ביקשתי לומר שראש הממשלה הוא מנכ"ל המדינה והוא צריך לקבל את השכר הכי גבוה בסקטור הציבורי אך יו"ר ההסתדרות פנה אלי ואמר שזה לא עיתוי מתאים. בעולם המושגים שלי לא ייתכן שמנהל ירוויח 10 אלף ₪ והעובד הזוטר 6,000 ₪. כשהייתי מנהל אגף בעיריית ירושלים סירבתי לקבל שכר של 30 אלף ₪ בחוזה אישי לאחר שסירבו לבקשתי להעביר את העובדים לחוזים אישיים. זה עולם הסטנדרטים שלי, אם הייתי מפכ"ל, גם אם היה מותר לי לא הייתי לוקח שכר כזה. גם אם יעבור החוק הוא לא יפגע בשכר של המפכ"ל הנוכחי, לא פוגעים בשכר של בן אדם במהלך תפקיד. ידיעות אחרונות הלך והכפיש אותי, הוסיף ותקף ח"כ דודי אמסלם: "אני וביטן, מאז שנבחרנו, ויתרנו על תוספת השכר שלנו".

כשנשאל על עיתוי הצעת החוק תקף ח"כ אמסלם: "לא אמרתי להעלות את השכר של ראש הממשלה, אלא שראש הממשלה צריך להרוויח יותר מכולם. אני אשקול לסגור את ועדת הפנים בסוגיות משטרה עד שייסתיימו החקירות. היה עדיף שהחקירות כבר יסתיימו. סוגיות השכר לא קשורה לחוק ההמלצות ועובדה שלא קידמתי אותה. אני אפליו לא מצפה ש'ידיעות אחרונות' יתקשרו אלי לתגובה". על הראיון עם דפנה ליאל הוסיף: "דפנה ליאל שאלה שאלה על השכר ועניתי לה. כששואלים אני עונה".

על ליאור חורב סיפר ח"כ אמסלם: "ליאור חורב הוא איש פוליטי שעובד בתקציב של 3.2 מיליון, אני לפני 6 חודשים עשיתי דיון עם המפכ"ל, הראתי לו מה ליאור כותב והמפכ"ל ענה לי: 'אתה צודק דודי, אני אנזוף בו' ומבחינתי האירוע נגמר אבל ליאור חורב המשיך להכפיש אותנו, פה הבנתי שמשהו לא בסדר, הוא יועץ למפכ"ל המשטרה לא לתנובה. הוא מכפיש את יו"ר ועדת הפנים בכל פעם שמתקיים דיון על המשטרה וכל זאת מכספי הציבור. הוא הכפיש את המשטרה לפני 5 שנים הוא ייצג את רוזנשטיין, זה שכיר חרב שתשלם לו כסף והוא ייתן לך הגנה לא משנה מי אתה ומה אתה.

לסיום התייחס חבר הכנסת לחיקוי שלו בתוכנית הסאטירה 'ארץ נהדרת' וטען: "זו תכנית סאטירה, אם לא יגחיכו אותנו לא יצחיקו. הגזימו עם המשקל ששמו לי"עריכה: איתמר זיגלמן

 

09/11/2017

ח"כ דודי אמסלם
ח"כ דודי אמסלם  |  (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)