ניסים משעל

3 הרוגים בפיצוץ ביפו

סמי ג'ובאס: "מדובר בזירה מאוד קשה ומורכבת, עם קריסה מלאה של מבנים"


דרור רפאל וספי עובדיה שוחחה עם דובר מרחב יפתח בעקבות הפיצוץ שהתרחש ביפו והביא למותם של 3 הרוגים: "החנות לא הייתה פתוחה באותה עת אך אני לא שולל את האופציה שהיו בה אנשים"

פיצוץ אדיר בחנות חומרי בניין בשכונת עג'מי, שנשמע למרחקים, הוביל לקריסה מוחלטת של המבנה ופגיעה בבניין המגורים הסמוך. כתוצאה מהקריסה נהרגו 3 ונפצעו 5. ההערכה היא כי בלוני גז התפוצצו. דובר מרחב יפתח, סמי ג'ובאס, התייחס לפיצוץ וטען: "אנחנו יודעים מה קרה למקום אך טרם יודעים מה גרם לפיצוץ, אנחנו בראשיתה של חקירה. בשלב הזה אני יכול לומר שעל פי האבחנות של כיבוי האש התרחש פיצוץ כתוצאה מאדי דלק או דליפת גז בעקבות איזשהו ניצוץ שהוביל לנזק בחנות 'טמבור'. אנחנו נחקור את הנושא ונבדוק האם מדובר בבלוני גז. עיקר המאמצים שלנו כעת הוא בפעולות מצילות חיים בראש ובראשונה, פינוי פצועים וחילוץ גופות. זהות ההרוגים טרם ידועה לנו. מדובר בחנות שצמודים אליה מספר בנייני מגורים. החנות לא הייתה פתוחה באותה עת אך זה לא שולל את האופציה שהיו בה אנשים, אנחנו נצטרך לבדוק זאת".

על הרעש החזק שנשמע למרחקים ועל הנזק בזירה סיפר דובר המרחב: "אכן היה רעש אדיר, מדובר בזירה מאד קשה ומורכבת הכוללת קריסת מבנים בצורה מלאה. סביר להניח שהחומרים הדליקים שהיו בתוך החנות העצימו את עוצמת הפיצוץ". כשנשאל האם להערכתו מדובר ברשלנות השיב: "במשטרה אנחנו לא עוסקים בתחושות, זה לא אחראי מצידי לומר זאת, אנחנו נחקור ונבצע בדיקה יסודית ונגיע לתובנות".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

28/11/2017
הישארו מעודכנים

פיצוץ יפו
פיצוץ יפו  |  (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)