רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

ח"כ חזן: בליכוד מבשלים לנתניהו דייסה מאחורי הגב

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
7951

ח"כ אורן חזן על המצב בליכוד בעקבות חקירות ראש הממשלה ויו"ר הקואליציה


דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם ח"כ אורן חזן בעקבות הפגנת הבושה וחקירות ביטן ונתניהו: "נתניהו צריך לצאת להליך של נבצרות"

בעקבות ההמונים שיצאו למחות ביום שבת האחרון בתל אביב ובחיפה כנגד השחיתות השלטונית, שוחחו דרור רפאל וספי עובדיה עם ח"כ אורן חזן מ'הליכוד' שהתייחס לחקירות ראש הממשלה ויו"ר הקואליציה דוד ביטן: "הקואליציה יכולה להמשיך לעבוד וזה אכן יימשך כך. כל מי שתופר חליפות יכול להשאיר אותם בארון ולחזור ללמוד שיעור אזרחות. במדינת ישראל אין בחירות ישירות אלא בוחרים מפלגה. תנועת 'הליכוד' נבחרה להוביל את המדינה, אם וכאשר נתניהו ייאלץ לזוז ממקומו מכל סיבה שהיא תנועת הליכוד תמשיך לשרת באמצעות המנדט שקיבלה מהציבור, בקרב חברי תנועת הליכוד אף אחד לא רוצה בחירות. חלק מחברי הכנסת מבינים שזו תהיה עבורם הכנסת האחרונה בה הם יכהנו כנציגי ציבור ולכן הם יעדיפו שלא לפרק את הקואליציה. להערכתי נתניהו צריך לצאת להליך של נבצרות ולשוב לתפקידו לאחר שיסתיימו החקירות".

"בנוגע לח"כ דוד ביטן", הוסיף ח"כ אורן חזן הממלא מקום יושב ראש הקואליציה: "לא ככה הייתי רוצה לקבל את התפקיד. אני מאחל לביטן שייצא מכל הצרות ומחבק אותו ברגעים הקשים האלו, צר לי שככה פועלת הכנסת. כשקרה לי מה שקרה לי מול עמית סגל יצאתי להחזיר את שמי הטוב, אני מכיר את ההרגשה, היום זה תורו של מישהו אחר. לא ילמדו אותנו את טוהר המידות, אני פעם אחר פעם צועק שהמלך הוא עירום, הראשון שתקף את חוק ההמלצות וטען שהוא פרסונאלי היה אני".

כשנשאל האם שנות השלטון לא השחיתו את מפלגת השלטון השיב: "אני שומע את רכשי הלב של אנשי הליכוד. נגשה אליי אישה ברחוב ואמרה לי שאם אני מדבר כמו שאני מדבר כנראה שהמצב ממש קשה. אנחנו לא ניתן לפגוע בנו, מצעד הבושה מנסה לייצר את הקריאה 'מושחתים נמאסתם'. חוק ההמלצות לא נדחה בגלל המחאה אלא בגלל הקריאה שלי ושל חברי כנסת אחרים שטענו שהתהליך הזה יוצר נזק. בתנועת 'הליכוד' ישנם הרבה אנשים טובים ואסור לפגוע בכולם, היא הובילה ותמשיך להוביל את המדינה. ישנם תחושות לא נעימות בקרב חברי כנסת, נתניהו עושה מהליכים שלא מקובלים על אנשי 'הליכוד' מבלי לדבר איתם קודם ולכן הם מבשלים לו דייסה מאחורי הגב. אני שומע מהסביבה שלו שדוחפים אותו לבחירות, אני מקווה שהוא לא יעשה את הטעות הזו".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

04/12/2017

אורן חזן
אורן חזן  |  (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)