103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"אני לא פוסל התמודדת בבחירות, יהיו המועמדים אשר יהיו"

ח"כ אורן חזן לא מפחד מראש הממשלה


לאה גולדין, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם ח"כ אורן חזן על הליכודיאדה שהתקיימה בסוף השבוע באילת: "אנשים מתחברים לאמת"

בסוף השבוע נערכה באילת שוב הליכודיאדה. ח"כ אורן חזן (הליכוד) אמר כי "אילת היא בסך הכל במרחק של שלוש שעות נסיעה מהמרכז. אמנם לא לקחתי חלק בפעילות בקלפי, אך פגשתי שם הרבה חברים". חזן, שדורג במקום ה-16 בפריימריז הדמה בליכודיאדה, אמר: "אמש (ש') התפרסם סקר נוסף ב'פגוש את העיתונות' בו דורגתי במקום התשיעי. מדובר בסך הכל בסקרים ואני מודה לכולם על אמון. אנשים מתחברים לאמת".

"אנשים מתחברים אליך ולמירי רגב דווקא בגלל הסקנדלים שביצעתם", אמר ספי עובדיה, "ובגלל החיקוי שלכם ב'ארץ נהדרת' ולא בהכרח בגלל החוקים שהעברתם". על כך אמר חזן: "בשבועיים האחרונים אין כמעט אדם שלא ניגש אליי וביקש להצטרף לעלות לאוטובוסים של משפחות המחבלים. מה שאתם רואים כסקנדל אני רואה כדרך התנהלות".

חזן הגיב גם לפרסומים לפיהם הוא מעוניין להתמודד בבחירות הבאות לראשות הממשלה: "בכל מערכות הבחירות בשנה האחרונה נבחרו בעולם אנשים מתחת לגיל 40. כשאני רואה את הבחירה של האמריקאים בדונלד טראמפ, שהוא טיפוס צעיר ברוחו ולא פוליטיקאי, וכשאני רואה את העם הצרפתי בוחר במקרון הצעיר להנהגת צרפת, אני לא פוסל את עצמי מהתמודדות ולא מפחד מתקרת הזכוכית. אני מכוון גבוה".

על הקלטות של יאיר נתניהו והקולות שנשמעו על כך בליכודיאדה אמר כי "הקולות חלוקים. ישנם רבים שתוקפים את האבטחה של יאיר נתניהו על ההדלפה לתקשורת, וישנם כאלה שמבקרים את יאיר נתניהו על המעשים שביצע בעודו הבן של ראש הממשלה. אני פונה לראש הממשלה וקורא לו להתעורר, כשאבא שלי היה חבר כנסת אני הייתי בחור צעיר יותר מיאיר נתניהו, טיילתי בדרום אמריקה והייתי חשוף לפיתויים גדולים אך מתוך כבוד לאבא שלי לא הסתובבתי עם אנשים מפוקפקים, דאגתי שלא תודלף תמונה שלי יושב ליד מישהו שמחזיק ג'וינט. אני מכבד את ראש הממשלה אך אני רוצה להזכיר לכם שכשפורסם עליי תחקיר לא מחמיא, נתניהו נכנס לכנסת בדרכים צדדיות על מנת שלא להיתקל בי בטעות".

חזן התייחס גם לפיצוץ מנהרת הטרור אמש (ש') וטען: "מדובר במנהרה שחצתה מעזה לשטח ישראל כשהמרצחים בתוכה יכלו להביא למותם של תושבים ביישוב שלם. כוחות הביטחון פוצצו שוב את המנהרה מבלי לגרום לנפגעים בנפש, וזה גורם לי לתהות אם מדינת ישראל מתריעה את החמאס לפני חיסול המנהרה כדי למנוע פגיעה באלה שיצרו את המנהרה". השדרנים שאלו את חזן אם היה מעדיף שהמנהרה תפוצץ עם אנשי החמאס: "בוודאי שכן. ארגון חמאס הוא ארגון שאנחנו מכירים טוב מאוד ומטריד אותי שאנחנו עושים עימו תיאום".

"מדוע אתה לא יוצא בקריאה שאתה מתנגד להקמת אי מול עזה עד שלא מחזירים את השבויים?", שאלה אותו גולדין, "מדוע אתה לא מתנגד לפתיחה מחדש של מעבר כרם שלום עד שיוחזרו השבויים? יש לנו את כל הסיבות לעשות זאת".

"גיניתי את שר האנרגיה כשהחליט להוסיף חשמל לעזה וגם קראתי הבוקר להשאיר את המעבר סגור", ענה חזן. "בנוסף זעמתי הבוקר (א') על משרד הביטחון בשל החשד שלי שהיה תיאום עם החמאס. אני לא רק מדבר - אני עושה. אם ועדת השרים תתכנס היום (א') אקדם את ההצבעה על ביטול ביקורי משפחות המחבלים עד החזרת חיילנו מעזה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן  

14/01/2018
הישארו מעודכנים

ח"כ אורן חזן
ח"כ אורן חזן  |  (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)