רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"רוסיה מרוויחה כמעט מכל מה שקורה"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
7452

מיהו בעל הבית החדש במזרח התיכון? הפרשן הצבאי של 'הארץ' מנתח


אילה חסון שוחחה עם עיתונאי 'הארץ' שטען כי בכוונתה של ישראל לתקוף שוב בסוריה: "ישראל לא רוצה למצוא את עצמה בהיאבקות מול הרוסים"

עמוס הראל פרסם הבוקר (ב') בעיתון 'הארץ' כי ישראל התכוונה לתקוף פעם נוספת בסוריה במהלך מוצאי השבת אך נשיא רוסיה מנע זאת. בשיחה עמו פירט: "אני תחת מגבלת צנזורה ולכן אגדיר זאת כניחוש מלומד. אחדד את השתלשלות האירועים שהובילה אותי למסקנה הזו. לאחר שיירטו מל"ט שחדר לשטחנו החל ירי לעבר ישראל שבמהלכו נפגע מטוס F16. ישראל הגיבה בעוצמה ובאופן חד וברור כנגד הירי ושמענו כי ישנה התלבטות אם לבצע מכה נוספת. ההתלבטות נעלמה ונודע כי ישראל שוחחה עם רוסיה כמה דקות קודם לכן. למיטב הבנתי הפעולה הצבאית נפסקה עקב ההאשמות בנוסח הדיפלומטי של משרד החוץ הרוסי כי ישראל אשמה בחימום הגזרה".

"בסופו של דבר רוסיה פועלת לשמר את משטרו של אסד בסוריה, כשישראל מסכנת את העניין הזה פוטין עוצר את פעולות הצבאיות. ישראל לא רוצה למצוא את עצמה בהיאבקות מול הרוסים בייחוד בהיעדרותם של האמריקאים במזרח התיכון".

"אני לא חושב ישראל הופתעה מכניסתו של המל"ט", הוסיף: "מדובר ביירוט מאוד מוצלח ותקיפה מאסיבית של ישראל שידעה בדיוק איזו תקיפה היא עומדת לבצע. זה לא היה נראה כמו תוכנית מגירה ששלפו לפתע אלא פעולה שנערכו אליה מראש. גורמים רשמיים ישראלים אומרים שלא מדובר ברצף הצלחות שלנו ותקלה שעלתה לנו בדימוי הצבאי שלנו. מפקד חיל האוויר הפורש אמיר אשל דיבר על קרוב למאה תקיפות של ישראל שחלקם הגדול התרחש בסוריה. מה ישראל תעשה בפעם הבאה כשתעבור שיירת נשק?"

 

עריכה: איתמר זיגלמן

12/02/2018

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין  |  (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90)