רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"חפץ נותן ליאיר נתניהו משקל משמעותי בתיק 4000"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
16250

גיא פלג על תפקידו של יאיר נתניהו בתיק בעקבות עדותו של ניר חפץ


ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם פרשן 'החדשות' שהתייחס למשמעות העדות של ניר חפץ: "כל התמונה השתנתה; אם תיק 4,000 הוא תיק הדגל נגד ראש הממשלה, ניר חפץ הוא עד המפתח"

מכבש הלחצים שהופעל על ניר חפץ לחתום על הסכם עד מדינה הלך וגדל ככל שהתקרב מועד חקירת ראש הממשלה בסוף השבוע שעבר. כשנשבר העיד כי ההחלטות המתקבלות בבית ראש הממשלה הן הזויות וטען כי יאיר נתניהו צורח חדר אחד כששרה נתניהו עושה סצנות בחדר השני ויחד הם מתנגדים להחלטות הדרג הביטחוני ומשפיעים על ראש הממשלה. גיא פלג פירט: "עד המדינה הראשון מקבל בדרך כלל את התנאים הכי טובים כשפורץ את חומת השתיקה. במקרה הזה הגיע עד מדינה שלישי שקיבל את התנאים הכי טובים כשניר חפץ קיבל חסינות מלאה על מעשיו".

"בשלב הזה ישנו צו איסור פרסום על הדברים שהוא מוסר", הוסיף: "אנחנו יכולים לומר שעדותו מחזקת משמעותית את התיקים הקיימים כנגד ראש הממשלה ואף פותחת תיקים חדשים ותמורות חדשות שנתן נתניהו למילצ'ן. מדובר בדברים שלא היו מוכרים למערכת עד כה. נתניהו טען בחקירתו שהשיחות שניהל עם מוזס הייתה לשווא, חפץ ככל הנראה סיפר כיצד תיווך בין הצדדים ופעל להוציאה לפועל של הדברים וכי לא הייתה מדובר ברעיון בדיוני. בתיק 4,000 נטענת הטענה כי נתניהו סיפק לאלוביץ' הקלות רגולטוריות ומנגד זכה לסיקור אוהד באתר 'וואלה' כשחפץ הוא איש הקשר שדן עמם בכותרות. אם תיק 4,000 הוא תיק הדגל ניר חפץ הוא עד המפתח".

כשנשאל האם ניר חפץ הביא עמו ראיית זהב השיב: "למיטב הבנתי לניר חפץ אין הקלטות של ראש הממשלה אך יש לו הקלטות אחרות שהם לא לב ליבו של התיק. למיטב הבנתי אין ראיית זהב אלא פסיפס שמצייר תמונה מאוד בהירה על התנהלות ראש הממשלה, מדובר בפאזל מאוד עשיר".

"להערכתי לנתניהו אין סיכוי לחתום על עסקת טיעון שתחלץ אותו מעונש מאסר", הדגיש פלג: "אנחנו עוד רחוקים מהשלב הזה ולעת עתה ראש הממשלה עוד לא נחקר על פרשת 4,000 ועל דבריו של ניר חפץ. נדמה לי שישנה תמימות דעים בין המשטרה לפרקליטות על כך שתיק 4,000 הוא תיק שוחד. המדינה שילמה מחיר כבד כדי להשיג ראיות כשבחרה להקל בעונשם של ניר חפץ ושלמה פילבר שסרחו בתפקידם ואם יוחלט להגיש נגד ראש הממשלה כתב אישום על שוחד המשמעות תהיה שנתניהו יישלח למאסר".

על החשד כי רעיית ראש הממשלה ובנה התערבו בהחלטות הביטחוניות של ראש הממשלה סיפר: "לא מדובר בדבר פלילי אל בסוגיה חמורה מזו. ראש הממשלה צריך לקבל את ההחלטות על פי שיקול דעתו, אם ראש הממשלה בוחר להתייעץ עם אשתו ובנו בנושאים הביטחוניים במקום עם הגורמים הביטחוניים זה מעיד על שיקול הדעת שלו. המדינה תנסה לטעון ששרה נתניהו פעלה בשם ראש הממשלה כשהיא פנתה לניר חפץ על מנת לשנות את הכותרת באתר 'וואלה' כשיציגו את שרה, יאיר וביבי נתניהו כיחידה אחת שהתערבו בסוגיות הביטחוניות כפי שעסקו בסיקור ראש הממשלה. לפי מיטב הבנתי המשקל בעדויותיו של חפץ הוא משמעותי מאוד כנגד השלישייה ובכך מחשיד את יאיר נתניהו בכל מה שחשוד אביו. אם יאיר נתניהו הוא חלק מההפעלה של המנגנון המושחת אז הטענות שמיוחסות לראש הממשלה מיוחסות גם אליו".

לסיום הוסיף: "שאלו אותי רבות על לוחות הזמנים, לפני כמה שבועות שמענו את המלצות המשטרה, היום אנחנו מבינים שקרו לאחרונה אירועים מאוד דרמטיים שפתחו את כל התיקים מחדש. זה אומר שעדי המדינה יאלצו להתעמת עם החשודים. בעדות ניקיון החשוד מתחייב לספר את כל האירועים הפלילים בהם היה מעורב ואם הוא שוכח אירוע מסוים ייתכן שאמינותו תפגע קשות והוא ייענש. אתם יכולים לתאר לעצמכם מה קורה כשאדם כמו ניר חפץ, שהיה מקורב שנים רבות לנתניהו, בוחר לספר את כל האמת על שהתרחש במעון. נקודת הזמן שהייתה בעבר השתנתה מאוד מעתה, כל התמונה נראית אחרת היום".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

06/03/2018

(צילום: פלאש 90)