איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"העמוד ימשיך להתנהל כפי שהתנהל בעבר"

ביהמ"ש קבע: עמוד הפייסבוק של 'הצינור' שייך לגיא לרר ולא ל'ערוץ עשר'


תם המאבק המשפטי הממושך בין גיא לרר, מנחה תוכנית הטלוויזיה 'הצינור' בעברו, לבין ערוץ עשר, בנוגע לזכויות על דף הפייסבוק שפתח לרר בתקופה בה הנחה את התוכנית. בית הדין לענייני עבודה קבע כי דף הפייסבוק שייך ללרר. עו"ד יורם ליכטנשטיין, מומחה לקניין רוחני ורשתות חברתיות, ועורך דינו יורם ליכטנשטיין מגיב ומברך על ההחלטה

"גיא התחיל לתפעל את העמוד של 'הצינור' בשנת 2007, כשאף אחד עדיין לא ידע מהו הפוטנציאל של רשת הפייסבוק, הוא היה היחידי שניהל והשקיע בעמוד. בהדרגה החל הדף להתפתח ולתפוס תאוצה עד שגיא וערוץ עשר החליטו שהם מפרידים כוחות. הערוץ קיבל את התוכנית, ואילו גיא לקח על עצמו את דף הפייסבוק משום שסבר שהוא שלו – תגובת ערוץ עשר לא איחרה לבוא ובין השניים התקיים הליך משפטי ארוך."

בהמשך הוסיף עו"ד ליכטנשטיין כי לעמוד יש למעלה ממיליון עוקבים ומדובר בנכס דיגיטלי עצום, אחד המשמעותיים ביותר בפייסבוק הישראלי. לטענתו אין כל ספק שהצדק צריך להיעשות, והמאבק היה מאוד משמעותי.

מה בעצם התקדים המשפטי שנקבע פה?

"כל מעסיק שיש לו פעילות אונליין ונכסים דיגיטליים צריך לדאוג שיהיה ברור שנכסים אלו שייכים לו, השופטת הדגישה שהמדיה החדשה זהו דבר שמעסיקים עדיין לא יודעים איך להתמודד איתו ויש ליצור סוג של מדיניות בה נכנסים דיגיטליים מול העובדים ולוודא שכל אחד יודע מה המשמעות שלה, אפילו לעגן את הנושא כנספח חוזה בהסכם העסקה."

לסיום אמר עו"ד ליכטנשטיין כי העמוד של גיא לרר ימשיך להתנהל כפי שהתנהל בעבר, למען המטרות החברתיות של גיא.

23/04/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא לרר
גיא לרר  |  צילום: פלאש 90
Paris