אראל סג"ל

סג"ל חושף: הקשר בין מני נפתלי לקרן התומכת ב־BDS

פרסום ראשון: שלוחה של קרן עולמית במימון ג'ורג' סורוס סייעה להפגנות של נפתלי


האם נמצא לראשונה קשר בין ה־BDS לבין הפעיל החברתי מני נפתלי, החותר להפלת השלטון בישראל?

איתמר פליישמן, עורך תוכניתו של אראל סג"ל ב־103fm, הביא מידע חדש שממנו עולה כי קיים קשר כזה, וייתכן גם כי מעורבים בו כספים. המקור הכספי הוא קרן הענק טיידס, שנתמכה בסכומי עתק על ידי המיליארדר ג'ורג' סורוס. סורוס תומך בארגוני שמאל ומבקר בתכיפות את הממשלה ומדיניותה. טיידס מוגדרת בחלק ממדינות העולם כקרן שנויה במחלוקת, שהעבירה סכומי כסף לארגוני BDS.

בשנה האחרונה הקימה הקרן מעין שלוחה בישראל במימונה, תחת השם 'הברית הישראלית'. על פי המידע שהגיע למערכת התוכנית, מתקיים שיתוף פעולה בין 'הברית הישראלית' לנפתלי. "התמונה של נפתלי מופיעה באתר 'הברית הישראלית'", אמר פליישמן, "ובעמוד הפייסבוק של הארגון אף נכתב: 'אנחנו ומני אומרים לכם: זה הזמן לצאת לרחובות ולאקטיביזם כדי לנקות את השחיתות השלטונית'".

תמונתו של נפתלי באתר 'הברית הישראלית' // צילום מסך
תמונתו של נפתלי באתר 'הברית הישראלית' // צילום מסך

 

בהמשך סיכם פליישמן: "כסף זר שנכנס לישראל במאות אלפי דולרים מסייע להפגנות האלה בפתח תקווה בשביל להפיל את השלטון".

מנפתלי נמסר בתגובה כי אנשי העמותה "סייעו לנו רק בידע", זאת על פי פליישמן אחרי שקודם לכן נפתלי אישר כי העמותה סייעה גם בעבודות דפוס ובמשימות שונות נוספות.

בעמותה מכחישים - ומגבים את נפתלי

שי כהן, מנכ"ל 'הברית הישראלית' אישר כי טיידס תומכת בארגון, אך טען: "לנו אין קשר לג'ורג' סורוס, לא קיבלנו ממנו שקל בשום דרך - גם לא דרך טיידס".

על הקשר בין העמותה למני נפתלי אמר כהן כי "נפתלי הוא גיבור ישראלי אמיתי, אזרח מעורר השראה, שלקח על עצמו את כל הסיכון בשם ערכים מאוד בסיסיים של טוהר המידות, ואנחנו גאים לעבוד איתו". הוא לא אישר כי מימן באופן ישיר או עקיף את ההפגנות.

במהלך השיחה, שעלתה לטונים צורמים, אמר סג"ל כי "'המאבק נגד השחיתות הוא בולשיט. יש פה ניסיון להפיל את הממשלה בכל דרך - ואתם מסייעים לו. אתה לא סומך על מערכת אכיפת החוק בישראל, ואני לא סומך עליך".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

21/05/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: גבריאל ברילה
Paris