אילה חסון

"האיחוד האירופי? שילכו לאלף אלפי עזאזל"

השר וחבר הקבינט יובל שטייניץ הגיב לביקורת על ישראל: "האיחוד מתחנף לאיראן"


שר וחבר הקבינט המדיני ביטחוני יובל שטייניץ' (הליכוד) תקף את האיחוד האירופי שהאשים את ישראל וקרא לבחון את התנהגות המשטרה בהפגנות בחיפה: "זה רק מעיד על הנבזות שיש באיחוד האירופי"

השר יובל שטייניץ' (הליכוד) התייחס לביקורת של האיחוד האירופי נגד ישראל כשקרא לבחון את האלימות המשטרתית בחיפה ואת סיפורו של ג'עבר פרח: "שילכו לאלף אלפי עזאזל, זו שיא החוצפה והצביעות. אותו איחוד האירופי מתחנף כעת לאיראן ויעזור למדינה מול הסנקציות של ארה"ב. איראן מוציאה להורג, מענה הומוסקסואליים, פוגעת בזכויות הנשים, תומכת בטרור ובאסד שמפזר נשק כימי על בני עמו. הם נטפלים אלינו? אנחנו מדינת חוק והפרשה של ג'עבר פרח נבחנת גם ככה במח"ש, זה רק מראה על הנבזות שיש באיחוד האירופי. מדובר בסוגיה נקודתית, חמאס בסיוע של אבו מאזן הצליח לגרום למשהו שאנחנו ניסינו להימנע ממנו. ניסינו למנוע את עשרות ההרוגים ברצועת עזה אך הם רצו להוביל שפיכות דמים והצליחו למנף זאת לטובתם. אני לא צופה בשינוי מגמה באירופה כלפי ישראל. למרות שאירופה מעצבנת לעיתים, בשנים האחרונות היא יותר ידידותית מאי פעם. שלחתי לעזאזל את האיחוד האירופי שאינו מייצג באמת את מדינות אירופה, זהו ארגון שאף אחד לא מוביל אותו אלא חי מתוך עצמו, הוא פחות ידידותי מעצמו מאשר מדינות אירופה בעצמן. אני מקווה שגם באיחוד האירופי מצערים על שקרה אתמול".

על הויכוח של מדינות אירופה עם מדיניותו של נשיא ארצות הברית טען: "הויכוח שלהם עם ארצות הברית על איראן אינו קשור לישראל ישירות. טראמפ קיבל את ההחלטות שלו ומחייב את האירופאים ללא הסכמה הדדית ללכת בעקבותיו והם נפגעו מכך. אני חושב שבאמת צריך לבלום את איראן ובאמת שהסכם הגרעין לא מספיק טוב, גם לאירופאים יש אינטרס למנוע ההסכם הזה כדי שלא יגיעו טילים בליסטיים גם ללונדון ופריז.

כשנשאל האם ראש הממשלה יכול לבחור את המפכ"ל הבא השיב: "זה בעייתי משני הכיוונים. ולכן אשאיר את הנושא לשיקולו של היועץ המשפטי לממשלה. זה בעייתי לאפשר לראש הממשלה שנמצא תחת חקירות לבחור את המפכ"ל אך גם בעייתי לא לאפשר לו ולממשלה לעסוק במינוי".

על 'הקמפיין' של המפכ"ל לכהונה רביעית טען: "אני לא רואה זאת בעין חיובית. לא רמטכ"ל, לא מפכ"ל ולא ראש שב"כ צריכים להיות מעורבים בסוגיית הארכת כהונתם. אני חשוב שהארכת כהונה לא צריכה להתקבל באופן אוטומטי ונכון שהממשלה תקבל את ההחלטה תבחן את הנושא. לדעתי בעידן מודרני יש למנות מפכ"ל לכהונה ארוכה של 4-5 שנים". על תפקודו של הרמטכ"ל שיבח השר את גדי אייזנקוט: "הרמטכ"ל אייזנקוט הוא רמטכ"ל מצוין ואנחנו צריכים להפציר בו שיישאר בתפקיד. העובדה שהוא אינו רודף תקשורת, בניגוד לקודמיו, גם היא משרתת את צה"ל. רמטכ"ל אייזן (חזק מברזל - ביידיש).

"לא ניתן לכנרת להתייבש"

השבוע שב אלינו קמפיין 'ישראל מתייבשת' שקורא לציבור לחסוך במים. השר התייחס למצב המים בישראל: "בתקופת הבצורת הקודמת של 2009 ביצענו קמפיין והישראלים אכן חסכו במים. כיום המצב חמור ביותר. לישראל יש את מערכת המים הטובה בעולם, אנחנו הטובים ביותר בהתפלת מים ובשימוש חוזר במים לצורכי חקלאות. אף אחד לא חזה שיהיו לנו חמש שנות בצורת ברציפות תוך הגעה למפלס השחור של הכנרת, דבר שלא היה כאן מעולם. בגלל ההתחממות הגלובאלית ישנה סכנה שנאבד את הכנרת והיא תתייבש. לכן נשנה את מדיניות המים של ישראל וכבר משנה הבא נתחיל להזרים מים מותפלים לכנרת תוך התייעצות עם רשויות הטבע. מעתה נתפיל מים לא רק כדי שיהיה לאנשים מה לשתות אלא גם כדי לשמור על משאבי הטבע שלנו".

עריכה: איתמר זיגלמן

23/05/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יובל שטייניץ
יובל שטייניץ  |  צילום: יונתן סינדל/פלאש 90
Paris