רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

שוק מחנה יהודה - מוקד הוללות או מקום בילוי ייחודי?

השף אבי לוי: "מקום עליה לרגל" • חבר מועצת העירייה: "הבליינים מבריחים את התושבים"


סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הבהיר שידרוש התחייבות לסגירת מתחם שוק מחנה יהודה בבירה, כתנאי לתמיכת החרדים במועמד לראשות העיר. זהו אחד ממרכזי הבילוי היחידים לצעירים וחילונים בעיר, אך לדברי ליצמן הפך ל"מוקד הוללות". אריה קינג, חבר מועצת עיריית י-ם, והשף אבי לוי ממסעדת 'המוציא', שוחחו עם ענת וינון בנושא ברדיו 103fm.

"אני שמח מאוד שהנושא שכל כך כואב לתושבי ירושלים עלה סוף סוף לסדר היום הציבורי", טען אריה קינג: "אני מסכים עם 90% מטענותיו של שר הבריאות וגם אתם תסכימו איתי אם תסתובבו בחמישי בערב ותעלו לבית משפחת מזרחי שהולכים לישון עם אטמי אוזניים בלילה בגלל הרעש. לא הגיוני שבגלל שסגן שר הבריאות הוא אדם דתי הופכים את הדיון לקרב בין חילונים לדתיים". כשנשאל אם צריך לסגור את השוק לחלוטין השיב: "ממש לא. המדיניות של ראש העיר המכהן היא שאין אכיפה נגד בתי העסק בירושלים ומי שמשלם את המחיר אלו התושבים. בגלל אירועים מחרישי אוזניים אנשים לא מצליחים לישון. אסור שהמצב שמתנהל כיום יימשך, זה גורם לתושבים לעזוב את האזור. מי שמבלה בפאב לא רואה מה קורה בסמטאות, מכיוון שאין מספיק תאי שירותים הצעירים מבצעים את צרכיהם ברחוב".

השף אבי לוי הצטרף לדיון: "הדברים שטען אריה קינג הם חמורים וראוי שיבדקו ויטופלו. מנגד, יש דברים כל כך מדהימים בשוק הזה בלילה. אנשים מגיעים אליו מכל רחבי הארץ כמקום ססגוני ומתחם בילוי מדהים. צפיתי בכתבה ששודרה אמש (א') והצטערתי. זהו שוק שיש בו המון דברים טובים ואין צורך לסגור אותו. הוא ממתחמי הבילוי החזקים בארץ. ירושלים מאבדת את הצעירים שבה ודווקא לשוק הזה מגיעים בעיקר צעירים. שוק המחנה יהודה בנוי ליד מקומות מגורים ואכן לא פשוט לגור לידו אך יש למצוא את האיזון הנכון ולא לבטל את מתחם הבילוי המוצלח הזה".

עוד הוסיף אריה קינג: "אין לי בעיה שבתי עסק יפעלו במקום, הבעיה היא שבתי העסק מבריחים את התושבים וכחבר מועצה התושבים חשובים לי יותר. הבליינים מגיעים מכל הארץ אבל זה לא צריך לקרות על חשבון התושבים. מאוד כיף לשבת אצל אבי במסעדה אבל האנשים שחיים ליד סובלים מאוד".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

04/06/2018
הישארו מעודכנים

שוק מחנה יהודה
שוק מחנה יהודה  |  צילום: ליבה פארקש, פלאש 90