רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ענת דוידוב וינון מגל

כפר ורדים: ראש המועצה לא אישר את הנפת דגל ישראל

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
10198

תושבת הכפר: "ביישובים הדרוזים יש דגלים ואצלנו אין" • המתנגדים: "תעמולת בחירות"


מדוע כמה מתושבי כפר ורדים מתנגדים להצבת דגל ישראל בכניסה ליישוב? שתיים מתושבות הכפר התעמתו ביניהן, בתוכניתם של ענת דוידוב וינון מגל ב־103fm.

שרון מליק, תושבת כפר ורדים, ביקשה לתלות את דגל ישראל בכניסה ליישוב - אך נדהמה לגלות שכמה משכניה מתנגדים לכך. "הדגל הוא סמל רשמי של מדינת ישראל, התלוי בכל מוסד ובכל בית", אמרה מליק. "קבענו פגישה עם ראש המועצה והוא ביקש שבוע ימים למתן תשובה. לאחר שבוע שבו לא קיבלנו מענה, פנינו אליו שוב - אך הוא מסר תשובה מתחמקת וטען שהוא מסרב לבקשתנו ושזה לא מטעמי תקציב".

ענת ונטרינן, המתנגדת להצבת הדגל ביישוב, הסבירה את עמדתה: "בעיניי מרגש להניף דגל בימי העצמאות ובאירועים לאומיים. אני מהראשונות שבעד לקשט את העיר בדגלים בימי חג. בשבילי ציונות היא עשייה ולא רק הנפת דגל. הנפת הדגל הזו לטעמי מחוברת לבחירות העתידות להתקיים בעיר. איני יודעת אם קיים חוק להצבת דגל ישראל שלא בחגים לאומיים".

"ביישוב אין דגל אחד תלוי", השיבה מליק, "הדגלים היחידים התלויים הם בבתי הספר ובבית הכנסת. אנחנו חיים ביישוב יהודי הנמצא במדינת ישראל". כשנשאלה אם לדעתה ראש המועצה סיון יחיאלי, שלא יתמודד בבחירות הקרובות, הוא אנטי־ציוני, הבהירה: "אני לא חושבת שראש המועצה פועל ממניעים כאלה, אלא חושש מדעת קהל שלילית ומפחד לפגוע ברגשותיהם של תושבים ביישוב שהם אנטי־ציוניים. אנחנו מוקפים יישובים ערבים ודרוזים, ובישובים הדרוזים יש דגלי ישראל ואצלנו לא".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

10/06/2018

דגל ישראל
דגל ישראל  |  צילום אילוסטרציה: Ingam Image