רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

כסף ואלימות הולכים יד ביד

"יש הרבה אנשים שמתכננים להרוג על רקע כספי", הסביר ראש מחלק בילוש בימ"ר ת"א לשעבר


לאחר שאותרה גופתה של אופירה חיים בחצר ביתה ומחקירה ראשונית המשטרה מעריכים שמניע הרצח היה על בצע כסף. חיים שוגון, ראש מחלק בילוש בימ"ר תל אביב לשעבר שיתף את אילה חסון ב-103fm במקרים בהם תאוות הבצע היא הגורם העיקרי לפשעים חמורים: "זה תמיד החבר הכי נחמד, השכן הכי טוב שעוזר להעלות את הקניות במדרגות שבתוך ביתו הוא מוריד את המסכה מהפנים והופך להיות אדם אחר לגמרי".

סיבת הרצחה של אופירה חיים טרם הותרה לפרסום אך המשטרה חושדת שמותה נבע מבצע כסף של אחד החשודים שנעצר. בשעה 12:00 צפויה להתקיים הארכת המעצר ופרטים נוספים יתבררו. עד אז חיים שוגון, ראש מחלק בילוש בימ"ר תל אביב לשעבר, סיפר על מקרי רצח שעסק בהם והגורם העיקרי היה תאוות בצע כסף: "את תאוות הבצע ניתן לחלק לשניים. יש את השודדים והרוצחים שהורגים בשביל כוח וכסף, זה קיים בכל העולם הפלילי אך יש גם מאבקי משפחות על כסף שמגיעים לאלימות קשה ולמעשי רצח. אני נחשף לסיפורים שכאלה כמעט מידי יום בהם מריבה על הנושא הכספי מגיעה לאלימות מאוד גבוהה. אני זוכר מקרה בו אדם רצה לנקום באשתו אז הוא החליט לקחת את ילדיו לגג הבית, לזרוק אותם למטה ולקפוץ יחד איתם. אני גם זוכר את דניאל מעוז שרצח את הוריו על מנת לזכות בכספי הירושה ויושב כיום בכלא במאסר עולם".

אילה התייחסה לתאוות הבצע: "אני חושבת שיש לבצע הבחנה בין אנשים שמצבם 'על הפנים' ומגיעים למצב כלכלי קשה שיכול להוביל אותם לגניבה לעומת אנשים חמדנים שרוצים עוד ועוד והכסף מעביר אותם על דעתם. מה שמפתיע אותי כל פעם מחדש הוא שמדובר באנשים הכי נורמטיביים".

"אכן כך", הסביר, "זה תמיד החבר הכי נחמד, השכן הכי טוב שעוזר להעלות את הקניות במדרגות שבתוך ביתו הוא מוריד את המסכה מהפנים והופך להיות אדם אחר לגמרי. הגורם הכספי הוא מניע גדול להמון אלימות שמובילה למעשי רצח. יש אנשים שמצבם הכלכלי הוא טוב ועל רקע כספי מוכנים לעשות הכל כולל הכל", עוד סיפר, "יש גם הרבה מאוד אנשים שמתכננים להרוג אנשים אחרים, אני מכיר סיפורים בהם אנשים שכרו רוצחים והמקרה נחשף כי הרוצח היה סוכן של המשטרה. הכסף הפך לגורם כל כך דומיננטי בחיים של האנשים הללו שהוא הפך להיות מעל הכל, לא שלום האישה, לא שלום הילדים, לא שלום החברה- כלום".

אילה חסון שאלה: "בימים האחרונים אני עוסקת בפרשת רצח חווה יערי ואביבה גרנות שרצחו את התיירת שהייתה לקוחה של יערי ורוקנה לה את החשבון. כדי להסתיר את הגניבה הסיפור התדרדר לרצח. מה אתה זוכר מהסיפור הזה?"

"לא טיפלתי בסיפור באופן אישי אך זהו סיפור שהסעיר את המדינה", סיפר, "אלו היו שתי נשים נורמטיביות לחלוטין, אחת רוקחת ואחת פקידת בנק לשעבר שתכננו רצח מהסרטים. בסופו של דבר חוקר חד עין צד את הסיפור ופענח את הרצח".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

משתמשי האתר, שימו לב!
מעתה, הנגינה באתר אינה אוטומטית. להאזנה, יש ללחוץ על כפתור ה־Play בנגן שבראש העמוד.
11/07/2018
הישארו מעודכנים

זירת רצח
זירת רצח  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image