אראל סג"ל

חרדת טראמפ: יותר ויותר אנשים חוששים לחייהם מאז בחירתו של הנשיא

פסיכיאטר מומחה הסביר את התופעה


הפסיכיאטר אילן טל התייחס בתוכניתו של אראל סג"ל לחרדה מסוג חדש בארצות הברית, שהחלה מאז בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארצות הברית: "דוגמה טובה לכך היא חרדת טיסה כאשר אדם אחר שולט במטוס".

לפי הפרסומים בארצות הברית, פסיכיאטרים אבחנו חרדה מסוג חדש המכונה 'חרדת טראמפ'. מסתמן כי יותר ויותר אנשים חוששים לחייהם מאז בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארצות הברית. הפסיכיאטר אילן טל, מומחה ומנהל מרכז טל לתמיכה נפשית ורגשית התייחס לתופעה: "אני לא יודע אם מדובר בסינדרום. חדרה בנויה כשבראש מתקיים איום. כשאתה אומר לעצמך שעומד להיות מצב מסוכן אתה חווה אותו מתוך תחושה שאין לך שליטה בו. הפחד הוא שמישהו אחר שולט ויכול לעשות משהו נורא וישפיע עלייך. דוגמה טובה לכך היא חרדת טיסה כאשר אדם אחר שולט במטוס, אם הוא ייפול דבר נורא יקרה".

כשנשאל עד כמה החרדה הזו מדבקת השיב: "התנהגויות ומחשבות מדביקות אחת את השנייה בין בני אדם כי אנחנו יצורים שמחקים אחד את השני. אנשים שמיטבם אינם דאגנים אך נמצאים ליד אנשים שדואגים מאוד, הדאגה תגיע גם לליבם. אנחנו בדרך כלל אומרים לאדם שנמצא בחרדה שידבר עם אדם שמרגיע אותו".

אראל סג"ל סיפר: "אני עוקב אחרי מה שקורה בקמפוסים האמריקאים, לאחר בחירות טראמפ המליצו לסטודנטים לעסוק בפלסטלינה כדי להירגע. מצד שני יש גישה אחרת שקוראת לקחת אחריות על החיים שלנו".

"א' לא שולל את ב'", סיכם הפסיכיאטר, "באופן כללי אני תמיד ממליץ לאדם להרגיע את עצמו. קודם כל תדאגו לנשמה שלכם לפני הכל. אם אחרי שאתה רגוע אתה רוצה לעשות משהו חברתי - זה משובח".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

30/07/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דונלד טראמפ
דונלד טראמפ  |  צילום: אי. אף. פי.
Paris