רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

הלו, משטרה?

תנ"צ יובל גת, בכיר במערך הדוברות המשטרתי, כתב חוות דעת הממליצה על המשך עבודה עם ליאור חורב בלי לדווח על קשרים ביניהם • פרסום ראשון


איתמר פליישמן חשף בתוכניתו של אראל סג"ל ב-103fm את הקשר בין בכיר המשטרה, תנ"צ יובל גת, לחברת התקשורת של ליאור חורב. קשר שבמהלכו העניק גת פטור ממכרז בעבודה של חורב עם המשטרה: "מי שחיבר את חוות הדעת על פטור ממכרז לחורב היה גת, שעבד איתו עד לא מזמן. עבודתו של חורב מוערכת בסכומים של 2.4 מיליון שקלים". 

"ליאור חורב היה אחד מהיועצים במסגרת חברת גולדפינגר תקשורת שזכתה בפטור ממכרז ועבדה עם משטרת ישראל. בתום תוקף ההסכם בין השניים החליטה המשטרה להאריך את ההסכם עם החברה של חורב תוך פטור ממכרז נוסף. אחד האנשים שהיו בוועדה שאישרה את הארכת ההסכם תוך כדי פטור ממכרז היה תת ניצב יובל גת. התברר שיובל גת הוא קצין בכיר במשטרה שבמקרה גם עבד תחת ליאור חורב בעבר הלא רחוק. בעקבות בקשה לחופש מידע שהגיש ארגון לביא גילינו שמי שחיבר את חוות הדעת ונימוק מדוע חברתו של ליאור חורב צריכה לקבל פטור ממכרז ולהמשיך לעבוד עם המשטרה היה חברו יובל גת. חשוב להדגיש, גת עבר תחת חורב בקמפיינים שונים עד לא מזמן (שנתיים-שלוש).

בטח חשבתם שליאור סיפר על זה למישהו, עשה גילוי נאות ופסל את עצמו. מסתבר שלא. זה טוהר המידות במשטרת ישראל. חבר ואדם שעבד בעבר עם ליאור חורב כתב על החברה של שחברו חוות דעת חיובית והמליץ לחדש את החוזה מולה ללא מכרז. מדובר בסכומים אדירים של 2.4 מיליון שקלים. פנינו לליאור חורב שעד עכשיו עוד לא הגיב. משטרת ישראל טענה בתגובה שאין מאחורי הדברים דבר או חצי דבר ושהטענה שלנו מופרכת. התשובה הרשמית של המשטרה היא שאין ניגוד עניינים כזה בנוגע לליאור חורב אך זהו שקר של המשטרה".

יובל גת וליאור חורב // צילומי ארכיון: יונתן זינדל ואורי לנץ/פלאש90
יובל גת וליאור חורב // צילומי ארכיון: יונתן זינדל ואורי לנץ/פלאש90
 

אראל סג"ל התייחס לפרסום: "אם איני טועה, טל גולדפינגר הוא בן דודו של ליאור חורב ועובד איתו בחברה. אנחנו דורשים באופן תמים את גילוי הנאות וניגוד העניינים. מה שמתבקש מפוליטיקאים מתבקש גם מפקידי ציבור. צריך לשאול את החשב הכללי של משרד האוצר ולבחון אם הוא ידע על הקרבה הזו. הדברים הללו מדברים בעד עצמם. כל מה שמתגלה בתקופה האחרונה מעיד על הבעייתיות בהתנהלות המשטרה. רק שלשום ג'וש בריינר סיפר לנו על מקרה בו המשטרה פנתה לפרקליטי גל הירש עם חומרים שניתנו לה מלפני שנה. אם לא יצעקו את הצעקות הללו אף אחד לא יטפל בזה. התקשורת ישבה על התחת כשראתה איך מענים את גל הירש ואף אחד לא עשה שום דבר. רק כשהתחילו לצעוק אנשים הבינו. העיתונאים כל היום עסוקים באינטרסים שלהם עם נתניהו, במה חטא גל הירש?".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לפרסום: "מדובר בגיבוב של מידע ממוחזר ומופרך שכבר פורסם בעבר ושאין מאחוריו דבר וחצי דבר. המכרז בו נבחרה חברת גולדפינגר תקשורת התקיים עוד בטרם מונה תנ"צ יובל גת לתפקידו. תנ"צ גת התגייס למשטרת ישראל ומונה לתפקידו על פי המלצת המפכ"ל ובאישור השר, זאת על סמך ניסיונו וכישוריו ולאחר שעבר את כלל התהליכים הדרושים וחתם על כל המסמכים הרלוונטיים למינויו לרבות ניגוד עניינים. חברת גולדפינגר תקשורת נבחרה עוד בטרם המינוי כאמור, בהליך מכרזי תקין למתן שירותי אסטרטגיה תקשורתית למשטרת ישראל. הארכת חוזה ההתקשרות עם החברה נעשה על כל הנהלים ובאישור משרד האוצר אשר בחן את כלל ההיבטים הכרוכים באישור זה. יתרה מכך, תנ״צ גת הכיר לראשונה את חברת גולדפינגר והעומד בראשה רק עם גיוסו למשטרה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

27/08/2018
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm