רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"במקום להתעסק בספורט, מקימים פה התנחלויות"

באמת חשבתם שרון קופמן יסכם את תשע"ח באווירה חיובית? תפסיקו לבלבל ת'מוח • איש השנה של הקוף: אלדד יניב


לרגל השנה החדשה ניסים משעל שוחח עם שדרני רדיו 103fm על השנה שחלפה וביקש שיבחרו את איש השנה שלהם. העיתונאי רון קופמן הפתיע ולא בחר אדם מעולמות הספורט, אלא דווקא בפעיל הפוליטי והחברתי אלדד יניב.

"התלבטתי בין אלדד יניב לבין העיתונאי והסופר נדב איל", שיתף קופמן, "אך לבסוף בחרתי ביניב בגלל האקטיביזם. באיזשהו מקום מדובר בהקרבה אישית לא מועטה".

"הקרבה אישית?", הקשה משעל, "יניב מדבר על יחסי הון-שלטון בישראל - אבל עשה בעצמו הרבה כסף מהעניין הזה".

קופמן הגן על בחירתו בציטוט מהמקורות: "'במקום שבעלי תשובה עומדים, צדיקים גמורים אינם עומדים' ואלדד הוא בעל תשובה. במירוץ הפוליטי הקודם שלו הוא הפסיד את כל הונו ורכושו. הוא היה עורך דין מוביל ועתיר ממון גם בשל הקרבה לשלטון או בעיקר להון - אך ברגע שנפרד מהעיסוק בעריכת דין זה עלה לו מיליוני שקלים".

"השתתפתי בכמה הפגנות שהוא אירגן נגד ה'הון-שלטון', נגד השחיתות שמתפתחת במדינה כמו מחלה ממארת ואני באמת שמח שהוא הקים מפלגה", אמר רון, "יכול מאוד להיות שהוא יתרסק, אבל אני מאחל לו הרבה בהצלחה ואני באמת חושב שהוא צריך להיות בפרלמנט ושאם הוא ייבחר הוא יילך הביתה אחרי שתי קדנציות".

האם קופמן אכן חושב שלאלדד יניב יש סיכוי להיבחר בבחירות הבאות? ובכן, הוא מעדיף להישאר אופטימי: "בהפגנות השתתף ציבור שלדעתי משויך פוליטית שמאלה מהליכוד ומהבית היהודי. כאשר נגיע לבחירות ויהיה כאן ציבור שירצה לממש את זכותו לבחור, אבל לא ירצה להצביע לאחת מהמפלגות הסרוחות שיש עכשיו בקואליציה, הוא יצביע לאלדד".

"אלדד חבר שלי והוא יודע שאני לא מצביע בכלל", הודה קופמן והסביר את הסיבה לכך: "בשנת 1984 הייתי בלבנון וראיתי את כל הטיפוסים שמתמודדים בבחירות. הם באו ללבנון ופיזרו הבטחות ובינתיים חבריי נטבחו כמו זבובים, מאז אני לא מצביע. ובכל זאת, אגייס עבורו קולות ואתמוך בו בכל במה שתינתן לי".

זה רק ספורט?

משעל סיפר לקופמן על המחשבה שעלתה במוחו כמה שניות לפני שהתחילו את הראיון: "הייתי בטוח שתבחר במישהו מתחום הספורט ותשאיר אותי פעור פה. בכל זאת היו רגעים טובים לספורט הישראלי. אם הייתי מבקש ממך לתת לי שם של מישהו מתחום הספורט, יש לך?".

"אין לי. לצערי אין ספורט בישראל", השיב קופמן, "פה ושם קיימות הבלחות של הישגים מפוארים ובין-לאומיים, אבל בשבעים שנות אין לנו עשרה רגעים שאנחנו יכולים להתגאות בהם. במקום להתעסק בספורט, מקימים פה התנחלויות".

קופמן הרגיש שמדינת ישראל יכלה להצמיח ספורטאים טובים שיגיעו להישגים מכובדים, אך היא פספסה את ההזדמנות: "החברה כאן מורכבת מאנשים שהגיעו מארצות שונות: רוסים, אתיופים, אירופאים ובכל זאת מסמסנו את הכל. תראה, להבדיל, איזה מעצמת ספורט היא קובה. ב־14 דקות בשבוע לא יוצרים ספורטאים", סיכם. משרד החינוך - לתשומת לבכם.

 

עריכה: מיכל דאבי

07/09/2018
הישארו מעודכנים

ניסים משעל ורון קופמן
ניסים משעל ורון קופמן  |  צילום: 103fm