103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"ממשל טראמפ החליט לא להפנות את הלחי השנייה"

השר יובל שטייניץ מרוצה מסגירת נציגות אש"ף בארה"ב: "הגיע הזמן שהפלסטינים יידעו שיש מחיר להתנהלותם" • וגם: מה התוכניות הפוליטיות שלו לעתיד?


שר האנרגיה וחבר הקבינט המדיני־ביטחוני יובל שטייניץ (הליכוד) הצטרף הבוקר (ד') לברכת ראש הממשלה על ההחלטה לסגור את נציגות אש"ף בארצות הברית: "רמת ההסתה נגד ישראל ונגד העם היהודי גבוהה משהייתה בתקופת ערפאת".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את החלטת הנשיא טראמפ לסגור את נציגות אש"ף בארצות הברית ואמר כי מדובר ב"החלטה הנכונה". הצעד האמריקני מגיע בתגובה לסירובם של הפלסטינים לשוב לשולחן המשא ומתן וכן בתגובה על הניסיונות הפלסטיניים לקדם חקירה פלילית נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג. השר יובל שטייניץ בירך על המהלך: "אני מופתע שההחלטה לא קרתה קודם. הפלסטינים כבר עברו כל גבול בסירובם לשיחות על הסכם שלום באופן פומבי. לא הייתי מעלה בדעתי שאבו מאזן היה מעז לאחל לולדימיר פוטין שייחרב ביתו כפי שאיחל לנשיא האמריקאי, זו המדינה שהסיוע שלה לפלסטינים הוא הגבוה ביותר. הם עברו את כל הגבולות במטרה לפגוע בישראל ולכן ארצות הברית צודקת בהחלטתה עקב אי התקדמות בצעדי השלום".

כשנשאל אם ישראל הייתה מעורבת במהלך סיפר: "אני לא חושב שהיה צורך לכך. בארצות הברית יש ממשל שהחליט שלא להגיש את הלחי השנייה לסתירות שקיבל מאבו מאזן. דבריו של אבו מאזן לנשיא ארצות הברית שבעצם הופנתה לארצות הברית כולה הייתה חסרת אחריות וחסרת תקדים. איזה עוד מנהיג היה מדבר כך כלפי ארצות הברית. הגיע הזמן שהפלסטינים ידעו שיש מחיר להתנהלותם מולנו ובזירה הבינלאומית".

אילה התייחסה לצעדים נגד הרשות הפלסטינית: "מבחינה מדינית זה מהלך מעולה עבור ישראל אך אולי זה מהלך גרוע. הקצנה יכולה לגרום לכל מיני דברים לא צפויים. הידברות היא תמיד עדיפה".

"מה שאבו מאזן עשה בשנה האחרונה עבר כל גבול", השר שטייניץ הדגיש, "רמת ההסתה נגד ישראל ונגד העם היהודי היא יותר גבוהה משהייתה בתקופת ערפאת. אבו מאזן הוא מנהיג אנטי ישראלי שמסית נגד קיומה של מדינת ישראל. כל המהלכים של הפלסטינים לאו"ם, למועצת הביטחון, לבית הדין הבינלאומי ואפילו לפיפ"א בניסיון להרחיק את ישראל היא מתקפה פרועה שנוגדת את כל הרעיון וניסיון לדו קיום ואסור להבליג על כך. אלו דברים שהגיע הזמן שהפלסטינים ישלמו עליהם מחיר. שיקדמו לשלום ודו קיום או שישלמו מחירים".

"מתכוון להמשיך במשרדי"

לקראת שנת הבחירות הצפויה לנו השר שטייניץ פירט את מטרותיו לקדנציה הבאה בכנסת: "החיים הפוליטיים גובים מחירים לא פשוטים בכל הרמות אך יש גם סיפוק עצום מהתרומה למדינת ישראל. אני מתכוון להמשיך ולעשות במשרדי גם בעתיד. הליכוד הוא ביתי והוא גם מפלגת השלטון שדרכה אנחנו מצליחים לקדם את מדינת ישראל מבחינה ביטחונית, מדינית וגם אנרגטית".

לסיום השר התייחס לסוגיית מינוי המפכ"ל הבא למשטרת ישראל ותמך בהחלטת השר גלעד ארדן לחקור את פרשת גל הירש: "לא אתערב בהחלטות של ארדן, אך אני חושב שהוא עשה נכון כשהחליט לחקור את פרשת הירש ופרשת המינויים במשטרה. אלה דברים שיש לברר אותם לעומק. אינני יודע אם היה שם סיכול ממוקד אך ההתרשמות שלי לא טובה. זה מזכיר לי את סיפור פרשת הרפז בצה"ל. אנחנו שומעים כל פעם מחדש על מינויים, נתקלים בכל מיני ספינים וחיסולים פוליטיים. זה לא צריך לקרות. איני יכול לחוות דעה מי מתאים יותר לתפקיד אך יש לשים לסוגיה הזו סוף".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

12/09/2018
הישארו מעודכנים

שטייניץ
שטייניץ  |  צילום: יונתן סינדל/פלאש90