רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

"ברור שנתקוף סוללה שתרצה לירות עלינו"

תא"ל (מיל') רם שמואלי על המצב שלאחר הצבת טילי ה-S-300 • בן דוד: "אני חושב שבישראל מחכים להזדמנות לאתגר את המצב החדש"


ראש להק המודיעין לשעבר בחיל האוויר, תא"ל (במיל') רם שמואלי, הביע דעתו על המצב שנוצר בסוריה ובישראל בעקבות הצבת טילי ה-S300 והביע ביטחון בחיל האוויר שידע להתמודד עם המצב בעת הצורך: "אין מצב שנקבל פקודה להשמיד מטרות ולא נשמיד אותם".

לאחר ניסיונות ארוכים של ישראל למנוע את המהלך, רוסיה העבירה לסוריה את טילי ה-S300 החדשים שעל פי הערכות של גורמי הביטחון, מהווים סכנה למצב המזרח התיכון. ראש להק המודיעין לשעבר, תא"ל (במיל') רם שמואלי דווקא סומך על חיל האוויר הישראלי ולא חושש: "מבחינת חיל האוויר דרך הפעולה לבצע את המשימות ולפגוע במטרות איראניות לא תשתנה. ברמה הצבאית חיל האוויר מסוגל לבצע את משימותיו גם עם המערכת החדשה. לאורך כל חיי נכנסו טילים חדשים ומצאו להם מענה. ברגע שסוללה תרצה לתקוף אותנו אנחנו נשמיד אותה".

אני מניח שהרוסים לא ירצו ליצור חיכוך יתר על המידה אך אסור לנו להתבלבל. יש לנו אויב והוא לא רוסיה. אנחנו נשאר נחושים וחיל האוויר ימשיך לבצע את משימותיו ולחסל כל משלוח נשק שיגיע. חשוב לזכור שישראל אינה מעצמה אלא נשענת על כתפיה של ארצות הברית ולי ברור שהצעד שביצעה רוסיה בסוריה הוא מסר ישיר לארצות הברית. יש כאן משחק מעצמות גדול ומרחב הפעולה של צה"ל להערכתי לא עומד להשתנות. אין מצב שנקבל פקודה להשמיד מטרות ולא נשמיד אותם. ברגע שיש משימה אנחנו נבצע אותה, בשביל זה יש את חיל האוויר. לא צריך לחשוש יתר על המידה כי מדובר במשחק אסטרטגי".

עריכה: איתמר זיגלמן

04/10/2018
הישארו מעודכנים

סוללת טילי S-300
סוללת טילי S-300  |  צילום: ברישיון CC BY 4.0