103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

חברו נהרג, הוא נפצע - ונחקר פעמיים באזהרה

מה באמת רוצה משטרת ישראל מהנער שהרכיב את ארי נשר ז"ל? • אמו: "מודיעים לנו לפתע שהוא חשוד בהריגת חברו" • בכיר במשטרה לשעבר האשים: "פזיזות"


דוברת משטרת ישראל מירב לפידות התייחסה בסוף השבוע לחקירות הנער שרכב על האופניים החשמליים יחד עם ארי נשר ז"ל, ונפצע בתאונת הפגע וברח. "אם היה שומר על החוקים, ארי נשר היה בחיים", אמרה. ראש אגף התנועה לשעבר, ניצב בדימוס ברונו שטיין, אמר הבוקר (א') לאילה חסון כי "ההתבטאות הייתה מיותרת לחלוטין. במקומה (של לפידות) לא הייתי פוסק באופן חד־משמעי". לדברים הצטרפה אמו של הנער שנחקר, רות מכנס, שתקפה את התנהלות המשטרה וגילתה כי בנו נתון במצב נפשי קשה.

"בני מבחינה פיזית מתאושש מפצעיו אך אני חוששת למצבו הנפשי. הוא חווה את האובדן של חברו האהוב, אליו היה קשור מאוד, וגם חווה חקירה שבוצעה בחוסר רגישות, ללא הכנה מוקדמת וללא חוקר ילדים שמומחה בנושא. הטיחו בבני האשמות לצורך השלמת עדות והודיעו לנו לפתע שאנחנו תחת חקירה באזהרה בחשד להריגה של חברו הטוב של בני. מראה פניו של בני ברגע ששמע שהוא מואשם בהריגת חברו יישאר חקוק בי לנצח. לעת עתה החקירה נעצרה בעקבות הזכות שלנו להתייעץ עם עורך דין.

"האמון שלי במשטרה הופר לאור החשיפה להתנהלותה בפרשה. אני בעד לבצע חקירה, זה רצוי וחשוב ולכן שיתפנו פעולה לאורך כל הדרך. נגד יש לבצע את החקירה בצורה הגונה, ליידע את ההורים כדי להכין את הילד נפשית, להביא פסיכולוג ומומחה ילדים ולא להטיח האשמות קשות שכאלה בילד שגם ככה מצבו הנפשי קשה כעת".

"בני סובל מאיבוד זיכרון טוטאלי מהאירוע", הוסיפה, "הוא ראה דברים איומים ויכול להיות שמנגנון ההגנה של המוח גרם לו לשכוח את הדברים הקשים שראה לעת עתה. בני לא זוכר אפילו את רגע האשפוז. כשהביאו לו פסיכולוגית על מנת להכין אותו לפרידה מהחבר שלו שנהרג הוא כלל לא זכר שהוא דיבר איתה וביקש להתקשר לארי בטלפון. הוא פשוט לא זוכר מה קרה".

על הפציעה הפיזית של בנה שיתפה: "בני סובל מדימום במוח ושבר באגן. זה ייקח זמן עד שהדימום ייספג. הוא חטף מכה רצינית. כולנו ראינו את עוצמת המכה של הנהג השיכור שפגע בהם. ארבע שעות לאחר התאונה הנהג הפוגע עבר בדיקת ינשוף, מעניין מדוע לא ביצע אותה לפני כן. מוזר עוד יותר שלא בוצעה בדיקת סמים כנהוג במקרים כאלה. אנשי מקצוע אמרו לי באופן חד משמעית שהנהג הפוגע היה שיכור".

אילה חסון הגיבה לדבריה: "אני חשה המון אמפתיה כלפי בנך שעומד לעבור שנים קשות, בסוף הוא יזכור את האירוע והוא זקוק לתמיכה. מצד שני אסור לנו להסכים שילדים ירכבו בכביש כשיש שבילי אופניים, אסור שילדנו לא יכירו את חוקי התנועה וירכבו ללא קסדה על ראשם".

"אני סירבתי בתוקף לרכוש לבני זוג אופניים חשמליים", הסבירה, "גם לארי ז"ל לא היה זוג שכזה, השניים לוו את האופניים מחבר משותף. עד הראייה טוען שבני לא היה זה שנהג אך עד היום הוא לא נחקר. עושים כאן ניפוי ראיות?". כשנשאלה אם להערכתה דוברת המשטרה מירב לפידות ניסתה בדבריה לחפות על מחדלי המשטרה באירוע השיבה: "בהחלט. המשטרה מחויבת על פי הדין לבצע בדיקת ינשוף ובדיקת סמים מיד לאחר האירוע, זה א'-ב'. יש כאן מחדלים ומגמה להפחית בעונשו של הנהג כדי שיוכל לשוב למגרש".

על המפגש בינה לבין למשפחת נשר לאחר האירוע סיפרה: "בין ארי ובני הייתה אהבת נפש. הם היו חברים טובים מאוד, מכיתה אלף הם ביחד. משפחת נשר היא משפחה אצילית ומקסימה. אין לי מילים לתאר את הכאב שבני ואני חשים, האובדן הזה היה מיותר. המשפחה חיבקה את בני כי כולנו אהבנו אותו ואותם. גם ארי ז"ל לא היה רוצה לראות את מה שעושים לחברו הטוב כעת במשטרה".

עריכה: איתמר זיגלמן

07/10/2018
הישארו מעודכנים

אילה חסון
אילה חסון  |  צילום: 103fm