רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"לא נוותר עד לשוויון זכויות"

מה יעלה בגורלו של חוק הפונדקאות? עו"ד ארתור שני, פעיל בקהילת הלהט"ב, התייחס למחאת הלהט"ב המתחדשת


עו"ד ארתור שני, פעיל בקהילת הלהט"ב, שוחח עם ענת וינון ב-103fm על שובה של המחאה הלהט"בית ויוזמת יו"ר הקואליציה דודי אמסלם לממן הליך פונדקאות ללהט"בים מחוץ לישראל: "לא ייתכן שישלחו אותנו לקבל את הזכויות שלנו במדינה אחרת".

בסיום מושב הכנסת האחרון, לאחר עדכון חוק הפונדקאות לנשים יחידניות בלבד, ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, התחייב כי יתמוך בתיקון החוק שיגיש ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) על מנת לאפשר הליך פונדקאות גם לגברים יחידניים ולהט"בים כבר בתחילת מושב החורף. השבוע הודיע משרד ראש הממשלה כי תיקון החוק יידחה בחודשיים למרות הבטחתו של ראש הממשלה. במקביל, יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם החל לקדם מהלך עוקף חוק הפונדקאות בחו"ל שייתן מענה לקהילה הלהט"בית מבלי לעורר את התנגדותם של חברי הכנסת החרדים בקואליציה.

עו"ד ארתור שני, פעיל בקהילת הלהט"ב, התייחס לניסיון לעקב את התיקון לחוק: "התיקון לחוק נדחה בחודשיים ואני חושש שיכריזו על יציאה לבחירות בתקופה זו ואז שוב הכל יידחה בשנה. חבר הכנסת אמסלם מציע סבסוד של ההליך בחו"ל אך הפתרון הוא בדיוק ההיפך מזה- לאפשר לשוק החופשי לעבוד תוך פיקוח של ועדות שידאגו למנוע ניצול של נשים בהליך".

על הטענה שפונדקאות להט"בית תציף את השוק ותפגע בסטרייטים שזקוקים להליך סבר: "הדרך היחידה להסדיר את הנושא היא לאשר את התיקון לחוק ולאפשר שוויון לכולם. גם בקרב הסטרייטים התהליכים הפונדקאיים מתבצעים בחו"ל בגלל מגבלות הדת בישראל ומחשש לממזרות. אפשר לשקול את נושא הסבסוד אבל זה לא מעשי. הקהילה תמשיך להילחם ולא תרים ידיים עד שהנושא יוסדר".

"אנחנו חוזרים להפגין ברחובות ומקווים שהנושא יישאר על סדר היום ולא ירד ממנו", הבהיר, "כבר השבתנו את עבודתנו ליום אחד ודחינו את תשלומי המיסים שלנו. נמשיך להילחם בתוך ומחוץ לכנסת. אני מאמין שראש הממשלה הוא גאון פוליטי שיודע מה להגיד ומתי אבל בינתיים לנו אין שום פתרון. כמי שמכיר את תהליכי החקיקה בכנסת אני מעריך יש לצמצם את כמות ההגדרות במקום להרחיב אותם וכך יהיה קל יותר להכיל את החוק על כלל האוכלוסייה ונמנע מלהיכנס לפינות מיותרות ולמריבות בין המגזרים".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

15/10/2018
הישארו מעודכנים

"חוזרים להפגין ברחובות"
"חוזרים להפגין ברחובות"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image