אילה חסון

"תתפלאו, אבל הקמפיין קיבל תמיכה גדולה מערביי רמלה"

הקמפיין של סיעת הבית היהודי ברמלה נגד התבוללות, בו נראית צעירה עוטה חיג'אב, עורר סערה גדולה • פעיל הבית היהודי הראל שוהם לא מתחרט על אף מילה


הראל שוהם, פעיל הבית היהודי, שוחח עם אילה חסון ב-103fm על קמפיין של סיעתו ברמלה נגד התבוללות שעורר סערה ברשת: "הציבור ברמלה תומך- סוף סוף מישהו קם ואומר את הדברים".

"מחר זו יכולה להיות הבת שלך": כך נכתב בשלט של סיעת הבית היהודי ברמלה, נגד התבוללות. בעיר כמו רמלה, שמוכרת כעיר מעורבת, שלט שכזה יצר סערה גדולה. פעיל הבית היהודי הראל שוהם, שעמד מאחורי הרעיון של הקמפיין הסביר את מטרתו: "אני מתמודד למועצת העיר ובעתיד אולי גם לראשות העיר. בקמפיין שהעלינו הגדרנו בעיה חברתית של התבוללות. זו בעיה שהולכת וגוברת לא רק ברמלה אלא גם בערים גדולות נוספות בישראל. זו תופעה כואבת ואנחנו קוראים לצמצם אותה".

על המניע לקמפיין סיפר: "לאחר מאות מקרי התבוללות ברמלה העלינו קמפיין בו כתוב 'מחר זו יכולה להיות הבת שלך' עם תמונה של נערה בחיג'אב. הבחורה היא פרזנטורית לצורך הפרסום בלבד. על פי ההערכה של העמותות המטפלות בנושא, יש בעיר בין 700 לאלף מקרי התבוללות. זה חוצה עדות, מגזרים ונוגע לכל סוגי חובשי הכיפות. הבעיה הזו היא לא רק של הציבור היהודי אלא גם של הציבור הערבי. גם הציבור הערבי לא מעוניין בנישואי התערובת הללו".

"זה לא רק סיפור דתי, זה סיפור לאומי", הוסיף, "המפלגה שלנו לא מתנערת מהקמפיין אלא אומרת בצורה חדה שהיא מתנגדת לנישואי תערובת. אם בזכות פרסום הנושא בכותרות ההסברה תתחזק וכך גם הזהות היהודית- אני עשיתי את שלי".

כשנשאל מדוע לא נותן לאדם בעצמו להחליט על חייו השיב: "איש איש באמונתו יחיה אך אני דן בבעיה הציבורית. התבוללות היא סכנה לקיומו של העם היהודי. אגב קיבלתי גם הרבה תגובות אוהדות מהציבור הערבי בעיר שאומר שמישהו סוף סוף קם ואומר את הדברים".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

17/10/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris