103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"השמאל בארץ אבוד, ואני לא רואה איך הוא מתרומם"

אסף הראל יצא נגד אסף זמיר וטען שמדובר בסך הכל בחיקוי של רון חולדאי: "זמיר היה בטוח שחולדאי יעביר לו את השרביט" • וגם: היעד הבא: כנסת ישראל


אראל סג"ל וחיים לוינסון שוחחו עם איש הבידור אסף הראל, שמתמודד גם הוא לראשות עיריית תל אביב; הראל התייחס לשני המתמודדים הבולטים שלצידו: "אין הבדל בין רון חולדאי לאסף זמיר - זה רון ומיני-רון. הם יחד כבר 10 שנים. אני האלטרנטיבה האמיתית"; בהמשך דיבר הראל על פרשת רוחמה אברהם, נגדה יצא באמירות קשות במיוחד ואף נאלץ לשלם לה פיצויים.

יכול להיות שהקולות שיילכו לאסף הראל יהיו אלה שיכריעו את הכף בקרב בין רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב המכהן, לבין סגנו לשעבר שרץ מולו - אסף זמיר? חד משמעית כן, ובכל זאת הראל החליט לפרוש מחיי התקשורת ולהקדיש את כולו לעשייה ציבורית: "אם הייתי חושב שיש הבדל כזה גדול בין זמיר לחולדאי לא הייתי רץ. הם אותו הדבר. הם עשר שנים יחד. זמיר הוא יד ימינו של חולדאי ועוזרו הנאמן, והיה בטוח שחולדאי יעביר לו את השרביט.

"זה שזמיר מהווה פתאום אלטרנטיבה - זה נחמד, אבל זו תדמית של החודשיים האחרונים. פתאום הוא 'מושיע השכונות' בגבעת עמל. אני הייתי שם לפני שנה באירועים אמיתיים ולא ראיתי אותו. הוא יכול להמציא שהוא אנטי חולדאי, אבל זה סתם, הוא הרי בנה עצמו בתור היורש שלו. הבעיה של זמיר זה שחולדאי רע, אז קשה לו פתאום עם תדמית 'החולדאי הצעיר' שבנה לעצמו".

חיים לוינסון, מגיש אורח ותושב תל אביב, הודה שהצביע להראל, ואף סיפר על כך בטוויטר. לוינסון לא תיאר לעצמו את מבול התגובות שהגיע לאחר מכן: "הופצצתי בהודעות מאנשים ששאלו איך אני מצביע למיזוגן הזה שדיבר ככה על רוחמה אברהם, ואפילו לא היה לו את גדלות הלב להתנצל, והמשיך להשפיל אותה אחרי שהפסיד לה. לא ידעתי מה לענות".

כזכור, בשנת 2005 פסק בית המשפט שעל הראל לשלם לחברת הכנסת דאז רוחמה אברהם פיצויים על סך 120 אלף שקלים כיוון שבתוכניתו גינו אותה וקראו לה בשמות שהכתב לא סובל. הראל: "זה לא אני אמרתי, אבל אני לוקח אחריות כי זה היה מערכון סאטירי בתוכנית שלי. היום לא הייתי אומר את זה. העולם השתנה".

עוד הוסיף הראל על התביעה וסיפר: "אני  ביקשתי מערוץ עשר שיהיה משפט. חשבתי על חופש הביטוי והרצון שלנו להגן על עצמנו. רוחמה עשתה כל כך הרבה דברים טובים בכנסת, והביקורת שלי עליה הייתה על כך שהיא תקפה אותי על הסתה לרצח ראש הממשלה. אני מצטער על הדברים ולא הייתי חוזר עליהם בחיים. לרוחמה יש הרבה מעלות, ואם פגעתי בה או במשפחתה אני מצר על כך".

  

"אם זה לא יהיה הפעם, זה יקרה בעוד חמש שנים"

לדברי אראל, הדבר שחסר לו בתל אביב זה מועמד ימני מטעם מפלגת 'הליכוד': "יש חולדאי גדול, יש חולדאי קטן ויש את אסף הראל. בושה וחרפה ש'הליכוד' לא העמידו מועמד. אם אתה - אסף, תיבחר, באמת תלך לישיבות מועצה בכל יום?"

לדברי אסף, הוא זנח את עולם הטלוויזיה והתקשורת והתחיל מסלול חדש של חיים ציבוריים מלאי עשייה: "אני מסמן את ראשות עיריית תל אביב. אם זה לא יהיה הפעם, זה יקרה בעוד חמש שנים. אני רוצה להקדיש את החיים שלי לעיר הזאת, זה יותר חשוב לי מהקריירה. אם אצטרך עכשיו לנהל את זה מהאופוזיציה ולהסתובב בעיר חמש שנים - זה מה שאני רוצה".

למה הראל לא מנסה לכוון יותר גבוה וללכת לפריימריז של מפלגת 'מרצ' ולהיכנס לפוליטיקה הארצית? הראל סבר כי יש להתחיל את העבודה מהשטח עצמו: "אני חושב שהשמאל בארץ כל כך אבוד ואני לא רואה איך הוא מתרומם, ולדעתי דווקא מתל אביב יש לו סיכוי לצמוח. אם נראה מה אנחנו יכולים לעשות מבחינת יחסי יהודים-ערבים, אם נראה מה אפשר לעשות לשכונות הדרום ונראה איך שמאל חברתי-סוציאליסטי בשלטון מתנהג, אז אולי במדינת ישראל יתחילו להסתכל עלינו ברצינות.

"כרגע רק מדברים, ומדיבורים לא מקבלים מצביעים", סיכם הראל והבטיח: "אם אראה עשרים שנות עשייה בתל אביב, ישראל זה השלב הבא".

  

עריכה: מיכל דאבי

30/10/2018
הישארו מעודכנים

אסף הראל
אסף הראל  |  צילום: ברישיון CC BY-SA 3.0