רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

שוב שריפות ענק בקליפורניה

השחקנית קרוליין לנגפורד סיפרה בריאיון מלוס אנג'לס: "יש לנו חברים שהיו צריכים לעזוב והם לא יודעים אם הבית עוד קיים או לא"


שריפות הענק בקליפורניה כבר גבו את חייהם של לפחות 25 אנשים והסוף לא נראה באופק. השחקנית קרוליין לנגפורד, מי שהייתה נשואה בעבר לאסי דיין, ושיחקה בין היתר בסרטים 'מלך ליום אחד', ו'שגעון של אבא', סיפרה לאילה חסון על המתרחש במדינה המערבית ועל הניסיונות לעצור את האש המשתוללת.

לנגפורד, אשר מתגוררת בלוס אנג'לס לא רחוק מהשריפות, דיווחה: "היום בגלל הרוח, היה שקט אבל מלא עשן. הבעיה היא שאומרים שבארבע בבוקר הרוחות שהיו אתמול יחזרו, וזאת הסיבה שהאש גדלה כל כך מהר. זה איום ונורא. מה גם שכמעט ואין לחות, רק ארבעה אחוזים.

"אני גרה בדרום, שלושה ק"מ מהשריפות, ואנחנו בהיכון לצאת מהבית", סיפרה. "הכבאים באים אלינו לדלת ואומרים לנו לצאת מיד. ארזנו תיק, ויש לנו חיות אז הכנו הכל. לא אעזוב בלי שני הכלבים שלי ושני השרקנים שלי. אצטרך ליסוע למדבר לכיוון 'לאס וגאס' למלון שאפשר להכניס בו חיות".

קרוליין הוסיפה כי חברים שלה כבר נתבקשו לעזוב את הבית, ואפילו לא יודעים מה נשאר ממנו - אם בכלל. "יש לי חברים שהבית שלהם נשרף. זו הרגשה נוראית". 

  

גפרור אחת מצית יער שלם

קשה עד בלתי אפשרי לתהות כיצד יכולים תושבי קליפורניה לברוח מהאש, ולא להיזכר בשריפה שהתחוללה בכרמל בשנת 2010 וגבתה את חייהם של 44 בני אדם רק כי השריפות הגיעו משני צידי הכביש. קרוליין הרגיעה ואמרה כי הם ומשפחתה מתכננים ליסוע בכביש המהיר לכיוון השני, וסיפרה: "אתמול אני ובעלי עשינו משמרות, והוא נשאר ער כל הלילה. תהינו מה יקרה אם כאשר נישן לא נשמע שדופקים לנו בדלת ואומרים לנו להתפנות".

יש ביטוח לחברים שלך שהבתים שלהם נשרפו? 

"לכל אחד יש ביטוח", השיבה לנגפורד אך הדגישה כי יש פה מעבר לעניין הכספי: "זה בית שגרתם בו, ויש דברים שאי אפשר להחליף. המזל שלנו שרוב התמונות במחשב אז הכנו אותו ליד הדלת. כשאומרים 'לצאת מיד', הכוונה היא לצאת עכשיו. ראיתי אדם שנשרף לו הבית בתוך רבע שעה. 

"חשבתי על זה שכל השריפות מתחילות מגפרור אחד. הרבה פעמים אנשים מתחילים אותם, אבל במקרה הזה עדיין לא יודעים", סיכמה.

  

עריכה: מיכל דאבי

11/11/2018
הישארו מעודכנים

שריפות ענק בקליפורניה
שריפות ענק בקליפורניה  |  צילום: אי. אף. פי.