103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

המשנה ליועמ"ש, הכרזה והסערה

אור רייכרט לא מתנצל על הכרזה השנויה במחלוקת עם דמותה של דינה זילבר: "אם יהיו קומיסרים שיגידו לנו מה אסור ומה מותר, לא תהיה יותר אומנות"


מנהל הקריאטיב ב'סלע מאיר' אור רייכרט הצליח לעצבן לא מעט, כאשר פרסם כרזה בה נשקפת המשנה ליועמ"ש דינה זילבר כדמות מסרט אימה. מי שלא התעצבן מהמהלך ואף שיתף אותו ברשתות החברתיות הוא בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו. מה יש לרייכרט להגיד בנידון? ענת דוידוב וינון מגל שמעו ממנו.

בכרזה שפרסם אור רייכרט, הוצגה המשנה ליועמ"ש דינה זילבר כדמות נזירה מסרט אימה. עוד בכרזה: במאי הסרט הוא אהרון ברק, התסריט מגיע מקלישאות שמאלניות גנריות, 'קרן וקסנר' הפיקה והמשתתפים הם אביחי מנדלבליט, שי ניצן, מירב מיכאלי, אסתר חיות ומשה איבגי. ה'סרט' הופק בתמיכת 'הקרן החדשה לישראל' למציצת תקציבי תרבות מהמדינה, קרן להחדרת מסרים קומוניסטיים. מה בכלל ניסה רייכרט להציג, והאם לדעתו הוא מסכן את זילבר? "מה אם מישהו לא יבין שמדובר בהומור, ויחליט לקחת את החוק לידיים?", שאלה ענת.

"אל תתבכיינו", השיב רייכרט. "די, זה לא נעים לשמוע שמאלנים מתבכיינים על סאטירה שהם לא אוהבים. זה כל כך מעליב, עצוב ומעורר רחמים. תתקדמו".

"כשמציירים אדם בדמות שטן זה דוחה אותי", התרגזה ענת. 

רייכרט ביקש לתקן מ'שטן' לנזירה, והדגיש כי מדובר בסאטירה. "אם אנחנו לא יכולים להגיד כלום אז לא תהיה יותר אומנות. את יכולה להגיד שאת לא מסכימה עם מה שאני עושה, אבל זו אומנות ולכן את מוכנה לבלוע את זה".

ינון הוסיף ואמר: "אתם לימדתם אותנו את השיטה. את - ענת, מייצגת קבוצת אנשים ולכן אני מאשים אתכם".

"אני מסכימה עם אור שאמר שבאומנות הכל פתוח וצריך לתת לזה יד חופשית", אמרה ענת.

   

שלטון הצללים

נראה כי רייכרט אוהב למתוח את החבל, ולא פעם פרסם כרזות כאלה ואחרות. את הכרזה האחרונה על זילבר, שיתף יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה וסיפק עוד אייטמים למהדורות החדשות בישראל. "למה עשו מזה עניין?", תהה ינון.

ענת הסבירה כי יאיר הוא אינו אדם פרטי, ורייכרט הוסיף: "דרכו אפשר להיכנס באבא שלו. הרי התקשורת ששולטת בנו בכל מקום מנסה להיכנס בביבי. פעם נטפלים לשרה ופעם ליאיר. די נגמר. זה יצא לנו מכל החורים. תמצאו משהו אחר. 

"אני סאטיריקן פוליטי, ובין היתר אני עושה גם דברים כאלה ונכנס בשלטון האמיתי שנקרא 'שלטון הפקידים' שלא נותן לנו לשלוט", הסביר אור. "מאז שבגין לא זרק בכוח את כל הפקידות והתחלנו למשול, אנחנו בבעיה מאוד קשה. אנשים כמו דינה זילבר נמצאים על השיבר הראשי של החיים שלנו ולוקחים את ההחלטות. פקידים לוקחים את הפרשנות לחוק לפי הזווית הפוליטית שלהם ועושים מה שהם רוצים. אותי לא מעניינות הדעות של זילבר, אלא מה שהיא עושה.

"אני לא מקבל כסף מהשלטון", גילה אור וסיכם כי לדעתו, דינה זילבר היא פקידה ציבורית ולכן אסור לה להתנסח בצורה הפוליטית שבה התנסחה. "אנחנו נמצאים בשלטון ולא שולטים בו כי יש פקידים מעל השיבר. היא בעצמה כתבה ספר על איך משתלטים על הבירוקרטיה דרך הפקידות, וכך היא מוציאה את זה לפועל".

  

עריכה: מיכל דאבי

11/11/2018
הישארו מעודכנים

המשנה ליועמ"ש דינה זילבר
המשנה ליועמ"ש דינה זילבר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90