103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"אמא לשלושה נעלמת מהעולם וזה לא מעניין?"

גם שבוע אחרי מותה של מזי הדדי ז"ל, משפחתה עדיין מנסה להבין: מה בדיוק קרה בדקות לפני הטרגדיה? • לבן זוגה ולגיסה האבלים יש לא מעט טענות


כשבוע לאחר מותה של מזי הדדי, העובדת בחברת LLD של לב לבייב, ועדיין נותרו סימני שאלה רבים לגבי המקרה. אילה חסון שוחחה בתוכניתה ב-103fm עם בעלה האבל קובי הדדי ואחיו מאיר הדדי, שהסבירו לה מדוע הם משוכנעים לחלוטין שמזי לא התאבדה.

"הפחד הכי גדול שלי הוא שאני אמשיך לחיות עם אי הוודאות כמו אמה של תאיר ראדה ז"ל. השאירו אותנו עם סימן שאלה אחד גדול. רעייתי יצאה מהעבודה ב-15:23 והלכה לכיוון הרכבת. האדם האחרון שראה אותה היה חבר שלי מהעבודה, חוקר פרטי במשך 30 שנה. הוא סיפר לי שלא ראה בה אחוז כלשהו של אובדנות, היא בירכה אותו לשלום בחיוך והמשיכה לכיוון הרכבת.

"בתחנת הרכבת נאספה עדות נוספת על מישהי שדיברה איתה", הוסיף הדדי. "היא אמרה שהיא צחקה עד שהגיע טלפון מסתורי. מה גורם לבן אדם לחזור למשרדו? אם היו מחזירים אותה לעבודה מסיבה כלשהי היא הייתה מתקשרת אליי לעדכן אותי שאחכה לרכבת הבאה. אני ניסיתי להשיג אותה והטלפון שלה המשיך לצלצל. אפילו ביקשתי גם מהילדים לנסות להתקשר. יש כאן 49 דקות של מסתורין ולהערכתי - משהו קרה שם". 

אחיו מאיר תהה: "מי שלח אותה לקומה עשר? מישהו הכין לה את הזירה. אין סיכוי שמזי תעשה דבר כזה, זאת לא מזי. הייתה לה אחריות, בעל ומשפחה".

אילה ציינה שגם היא יצאה בתחושה קשה מהזירה ונותרה עם המון סימני שאלה.

יודעים שהיא הגיעה לתחנת הרכבת ושבה למקום עבודתה?

"כן. היא עלתה לשירותים בקומה העשירית למרות שהיא עבדה בקומה התשיעית בדרך כלל ולמרות שיש שירותים בקומה שלה. יש צילומים שבהם רעייתי נכנסה ויצאה מהשירותים במעין טירוף במשך חצי שעה. נודע לנו גם שהייתה שם עוד בחורה. בן אדם שרוצה להתאבד לא היה קובע לעצמו לו"ז להמשך השבוע, לא קובע תור לרופא או מדבר עם אמא שלי שתגיע לבקר בערב". 

ביום שישי הראינו בערוץ עשר את תא השירותים. מדובר בתא קטן עם חלון קטן מאוד.
"40 ס"מ על 40 ס"מ".

זאת אומרת שנדרשת קפיצת ראש כדי להתאבד.
"היא הייתה צריכה להגיע אליו דרך הכיור ולהשתחל עם התיק שלה והטלפון שנמצאו עליה בזירה. זה מוזר. היא לא ספורטאית או גמישה".

מאיר תהה מדוע המשטרה לא מעדכנת את המשפחה בפרטים: "לא עדכנו אותנו בשום דבר. השאירו אותנו באוויר. אנחנו לא יודעים איפה החקירה עומדת. כמה זמן לוקח למשטרת ישראל להוציא את הצילומים מתחנת הרכבת? כמה זמן לוקח לאתר את פירוט השיחות? מי התקשר אליה ומי שלח אותה לשם?"

קובי הדגיש כי שאל את רעייתו בנוגע למה שעבר עליה בחקירה אך היא סרבה לשתף אותה: "היא טענה שהשוטר איים עליה לא לספר כלום. היא רק אמרה שהתעללו בה. כששאלתי אותה בלילה אחרי החקירה מה עשו לה היא כל הזמן החליפה נושאים ואמרה שהיא בסדר". כשנשאל אם הוא מעריך שהיא הסתירה ממנו פרט מסוים השיב: "קשה לי להאמין. אין דבר שהיא לא מספרת לי. מההיכרות שלי איתה במשך 25 שנה אני חושב שאם היה משהו שמפחיד אותה בחברה היא לא הייתה נשארת בעבודה. היא פחדנית. למרות זאת, אחת מהעובדות בחברה אמרה בהלוויה שהיא הייתה טרף קל".

אילה סיכמה: "אני חושבת שאתם צריכים לדרוש ממרחב דן, שחוקר את המקרה, שיבדוק את המכשיר הנייד שלה. קשה לי להאמין שמי שהיה רוצה להזיק לה היה עושה זאת באמצעות הטלפון. כולם כבר יודעים היום שהכל נשאר ומתועד. בנוסף אני תוהה מי היא הבחורה שיצאה וחזרה מהשירותים יחד איתה, ואיך ייתכן שאדם פחדן מטפס על אסלה, כיור, נכנס דרך חלון של 40 ס"מ וקופץ ראש עשר קומות יחד עם התיק והטלפון? אנחנו לא נרפה עד שהתשובות יתקבלו. תודה על השיחה הזו".

עריכה: איתמר זיגלמן

25/11/2018
הישארו מעודכנים

אילה חסון
אילה חסון  |  צילום: 103fm