103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הרב אפרים בן צבי

"עברתי מוות קליני, מודה לאל על תעצומות הנפש"

יזמת הנדל"ן ענבל אור, שחזרה בתשובה, בריאיון חושפני • על העסק: "לא פגעתי באף משפחה; הכסף שייך לבורא עולם" • ועל הנפש: "אני האדם הכי שפוי שיש"


בסיומו של שבוע בסימן המאבק באלימות נגד נשים, שוחח הרב אפרים בן צבי עם יזמת הנדל"ן ענבל אור, ששיתפה במצבה - והדגישה כי טרם אמרה את המילה האחרונה. 

"עברתי אלימות מילולית ונפשית, עברתי גם אלימות פיזית מצד שוטרים וזה אחד הדברים הכי קשים שאישה יכולה לחוות", סיפרה לרב, "עברתי השפלה ועברתי איומים על החיים שלי, עברתי גם בידוד חברתי. רק כשהסרט והספר שלי ייצא לאור יבינו מה עברתי".

אור בירכה על מחאת הנשים שצוינה השבוע ביום שביתה, והוסיפה: "המחאה מבורכת. הגיע הזמן לעשות סוף, אנחנו כבר לא בימי הביניים. אני חושבת שנשים הן מנהיגות מדהימות, צריך לתת להן את קדמת הבמה".

בהמשך, שיתפה עוד באלימות שחוותה על גופה ובנפשה. "אני חושבת שאני האדם בארץ שחווה את הכי הרבה אלימות שיש. התעללו בי אלימות בלתי פוסקת. שוטרים נקשו לי על הדלת בלי התראה, בלי צו, חטפתי מכות משוטרים, נחטפתי על ידי שלושה שוטרים, אזקו אותי ברגליים ובידיים כי לא רצו שאקח את הראיות שלי ללהב 433. ההתנהגויות האלה השאירו סימנים והן יכולות היו להוביל למצבים של חרדה. זה קורה לי גם כעת כשאני רואה שוטרים".

"למה הרביצו לי? כי אני אישה וכי אין לי את הכוחות שלכם, הגברים?", שאלה אור.

לדבריה, בימים אלה היא מתאוששת ממה שעברה בשנתיים וחצי האחרונות. גם כיום היא מדגישה: "לא עשיתי, לא גנבתי ולא פשעתי", והוסיפה: "תראה לי משפחה אחת שפגעתי בה".

"זו מאפיה. הכל פה רקוב"

כפי שדווח בקיץ, אור עברה תהליך של חזרה בתשובה. על פי הדיווח באתר 'TMI מעריב' היא אף זרקה את מלתחת הבגדים הקודמת שלה, והחליפה אותה באחת חדשה וצנועה. 

בשיחה עם הרב בן צבי גילתה כי להחלטה קדם מקרה מוות קליני שעברה, מקרה שטרם חשפה. "ביולי עברתי מוות קליני וכשחזרתי חזרתי בתשובה", אמרה, "בעזרת השם אזכה להגיע לתשובה שלמה ולזכות ברבים".

לדבריה, "אין אדם בעולם הזה שהיה מסוגל לעבור את מה שאני עברתי ולהישאר חזקה ושלווה. ולמה הכל? כי אני מאמינה בידו של בורא עולם".

ענבל אור תיארה בריאיון קרב מתמשך שקיימה מול מתחריה בענף הנדל"ן, וניסיון בלתי פוסק, עד לימים אלה - תחילה בניסיון שלהם למנוע ממנה להוזיל את מחירי השוק, ובהמשך כדי לבלום אותה מלהציג ראיות מפלילות נגדם. "זו ההונאה הגדולה ביותר שנעשתה בארץ. זו מאפיה, רפובליקת בננות. הכל מושחת, הכל רקוב, כואב לי על הילדים שלנו שנצטרך לגדל כאן", אמרה בצער, "הציעו לי כסף רב במעטפות בשביל לעזוב את הארץ, ביקשו שלא אפיל את המאפיה במדינה. אמרתי לאותו אדם 'תוריד את הכיפה, תתבייש לך'. זו מדינה מתוקנת? אתה יודע שרוצחים חפים מפשע בגלל כסף, ורוצה שאסע מכאן כדי לא לחשוף את הראיות? הלוואי שיגידו שאני פושעת - כי אז אני אציג את האמת".

לשאלת הרב לגבי מצב בריאותה הנפשית של אור, השיבה כי הוא תקין. "עברתי ועדות פסיכיאטריות. אני הבנאדם הכי שפוי בארץ. ניסו להציג אותי אחרת כדי להגיד שהראיות שלי לא קבילות".


"רק כי אני אישה". ענבל אור בימים טובים יותר // צילום ארכיון: פלאש90
 

"כולם יבינו מי הגיבורה האמיתית"

נותרה רק שאלה אחת. אם הצדק עם ענבל אור - אז למה דווקא היא ספגה את המכה החזקה הזו? לדבריה, "באים לענבל אור כי היא הצליחה לגמרי לבד. הגברים הורידו אותי כי אני אישה. כי הם מקנאים וצרי עין, ובעיקר כי היה שם הרבה כסף. כי פגעתי להם בפרנסה. הם היו חייבים להזיז אותי. אני מאחלת שהאמת שלי תצא לאור, שכולם יראו את הסיפור האמיתי ואת ההתעלות שעברתי - אף אחד אחר לא היה יכול לעבור את זה.

"אני הולכת לעשות הרצאות להעביר את תעצומות הנפש שלי לרבים. כשהדברים ייצאו לאור כולם יזדעזעו ויבינו מי הפושעים האמיתיים ומי הגיבורה האמיתית, ותודה לבורא עולם על זה שהעמיד אותי בתעצומות נפש כאלה גבוהות, לא להישבר, ללכת עם האמת שלי בדרך הישרה שלי, לא ליפול ולא למעוד. מחר תצליחו, תרוויחו קצת, יורידו גם אתכם. מה זה כסף? למי שייך הכסף? לבורא עולם, לא לנו".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

06/12/2018
הישארו מעודכנים

ענבל אור והרב אפרים בן צבי
ענבל אור והרב אפרים בן צבי  |  צילומים: תומר נויברג/פלאש90, 103fm