רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"אמרתי לבעלי: 'קדימה, תיילד אותי'"

זהו סיפורה של עדי יאנה, שילדה במזל את בתה במהלך הנסיעה לבית החולים, ושל בתה הטרייה שפשוט לא יכלה לחכות לצאת לאוויר העולם


בשעת לילה מאוחרת חוותה פתאום עדי יאנה צירים ומיהרה בדרכה לבית החולים, אולם התינוקת לא יכלה להתאפק ונולדה תוך דקות ספורות בתוך הרכב. יאנה סיפרה לאילה חסון על הלידה המופלאה.

"בשעה טובה נולדה בת בשם רונה בדרך לבית החולים. היא כנראה לא יכלה לחכות בסבלנות ונולדה כבר באמבולנס. במוצאי שבת שעברה התחילו אצלי הצירים, הלכנו לפנות בוקר לקופת החולים ונלקחו המדדים. נאמר לי שכן התחלתי בהליך של צירי לידה אך עדיין לא הגיע הזמן לפנות לבית החולים כי מדובר בתהליך ראשוני בלבד. יום למחרת שוב החלו הצירים אך הפעם בצורה לא סדירה. פתאום בין הצירים השתלב גם ציר לחץ שמיקם את ראשה של הקטנה בין הרגליים והיינו באמצע התהליך לידה מתקדם. כשהתקדמנו לכיוון האוטו החל ציר לחץ נוסף שלא אפשר לי אפילו לעמוד, נשכבתי על הרצפה, הורדתי את המכנסיים ואמרתי לבעלי שיילד אותי. בעלי היה חובש במד"א וידע מה צריך לעשות אך מחשש לבעיית קרישת הדם שלי לא לקחנו את הסיכון. נסענו לבית החולים באשקלון במשך ארבע דקות בזמן שהתינוקת הייתה בעצם כבר כמעט בחוץ. התיישבתי בתוך האוטו בזמן שבעלי נוהג וילדתי. לא תכננתי ללדת ככה בלידה טבעית, כששואלים אותי איך התמודדתי עם הכאבים אני מספרת שהייתי במעין מצב של ניתוק. הרגשתי כמו לביאה שיודעת מה היא צריכה לעשות".

עריכה: איתמר זיגלמן

02/01/2019
הישארו מעודכנים

אילוסטרציה
אילוסטרציה  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image