ינון מגל ובן כספית

בליכוד שולחים מסר למנדלבליט

השר אקוניס: "מצב שבו ראש הממשלה לא יוכל להגיב להאשמות נגדו בלתי מתקבל על הדעת" • על האפשרות שנתניהו יועמד לדין בתיק 4000: "תקדים מסוכן"


שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס חווה את דעתו על הדיון שקיים היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בנוגע לחקירות ראש הממשלה. קודם לכן הוא התייחס לפרסום ב'כאן 11' לפיו מרצה באוניברסיטה העברית התנכלה לסטודנטית שהגיעה לשיעור עם מדים.

"משהו לא טוב קורה באקדמיה הישראלית. זו תופעה של הקצנה שמאלה ואני עומד מול הדבר הזה ונלחם בימים האחרונים גם במינוי מדענית התומכת בסרבנות לגיוס בצה"ל. אני גר בקרבת אוניברסיטת תל אביב שיש בה גם מאות תלמידות ערביות המגיעות עם לבוש מוסלמי מסורתי ואיש לא מעז לומר להן דבר על כך. ד"ר המעבירה קורסים באקדמיה ואומרת לחיילת סטודנטית לפשוט את המדים זה חמור ביותר".

בנושא אחר, למה בעצם שהיועמ"ש לא יגיש את החלטתו לפני הבחירות? אם הוא יכול מבחינת לוח הזמנים, מה הבעיה בזה? המשטרה והפרקליטות כבר המליצו והסקרים לא השתנו יותר מידי. הציבור הבין את המגמה ורוצה את ביבי בראשות הממשלה. האם הציבור לא צריך לדעת את מצבו המשפטי של ראש הממשלה?

"אין מצב שראש הממשלה לא יוכל להשמיע את דבריו בשימוע לפני הבחירות גם כן. עושה הרושם שזה עומדת להיות הודעה חד צדדי עם המלצות לכתב אישום כשראש הממשלה לא יוכל לומר את דבריו מנגד. זה דבר שלא מתקבל על הדעת במדינה דמוקרטית. מערכת היחסים בין ראש הממשלה למערכת 'וואלה' היא זהה למערכת יחסים של פוליטיקאים עם כלי תקשורת נוספים ומעולם הדברים לא עמדו לכדי כתבי אישום. אם רוצים להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה ניתן גם למצוא דוגמאות רבות לאורך השנים של פוליטיקאים נוספים".

בהמשך תקף אקוניס את בוגי יעלון על מפלגתו החדשה וכינה אותו איש שמאל: "משה (בוגי) יעלון גדל במפא"י ההיסטורית ועשה סיבוב שקרי על מתפקדי הליכוד כשניסה להתחפש לאיש ימין. מבחינתי, לאחר פרשת אלאור עזריה הוא סיים את הקריירה הפוליטית שלו. לא סתם המפלגה העצמאית שלו לא עוברת את אחוז החסימה".

לסיום הגיב לפיצול המחנה הציוני וטענת לבני שהמהלך נעשה באופן הזה כי היא אישה: "אין שום קשר להיותה של לבני אישה. לבני היא אחת הפוליטיקאיות האופורטוניסטיות ביותר בישראל, עם הקומבינות הגדולות ביותר בהיסטוריה. כל פעם שמשהו לא נראה לה היא עוזבת ומעדיפה את האינטרס האישי שלה. גבאי עשה אתמול את המעשה המנהיגותי הראשון שלו מאז שנבחר לראשות מפלגת העבודה".

עריכה: איתמר זיגלמן

02/01/2019
הישארו מעודכנים

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס
שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90