רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

נתניהו וסער - הסיכסוך שאינו נגמר

חבר מרכז הליכוד: "בטוח שאני לא תומך בגדעון סער. הוא היה לא ישר ולא אמין כלפיי" • יו"ר נאמני 'חירות': "מצר על דבריו ותומך בסער"


חבר מרכז הליכוד דניאל כץ ויו"ר נאמני 'חירות' בליכוד התבטאו בנוגע לפריימריז בליכוד שמתקיימים היום (ג'). מי יהיה המנצח הגדול ומדוע רה"מ בנימין נתניהו תוקף את גדעון סער?

גיל שמואלי: "אנחנו חברים במפלגה שהיום הולכת לניצחון גדול ודמוקרטיה שבעזרת השם תגיע ל-40 מנדטים. עלינו ללמוד ממה שקורה במפלגת העבודה ולהבין שהמריבות הפנימיות הובילו לקריסתה. מטרתנו היום היא לעבוד בכוחות משותפים ולהחזיר את דרך תנועת החירות לסדר היום ולחזור למלא שליחות וערכים על פי תנועת החירות. אנחנו משרתים רעיון, דרך ומצע ולא משרתים אדם יחידני".

אני הבנתי שלא תומכים באיש ספציפי.

דני כץ: "נתניהו לא מועמד היום. אני לא תומך בגדעון סער. ביחס שלו אליי הוא לא היה ישר או אמין. ליוויתי אותו כעשור כשנתתי לו את הלב והנשמה והוא בעט בי בפרצוף. אני לא מסכים להתנהלות שלו. אחרי עשור בו לא ביקשתי דבר העזתי לבקש משהו. הוא נשבע לי בחיי הבן שלו והסתבר שאחרי חמש דקות הוא הפר את השבועה. אני תומך באנשים הטובים שיש לנו בליכוד".

גיל שמואלי: "אני תומך בגדעון סער. בעת הזו אנחנו צריכים לקרוא לנתניהו שיסדר נכון את לוח השחמט באופן בו יאחד את התנועה. מעולם לא היינו בתנועה בה כל אחד צריך להוכיח מי ליכודניק ומי יותר ליכודניק. אנחנו מכבדים את ילדיו ורעייתו של ראש הממשלה אך מוטב שלא יתערבו בענייני התנועה. גדעון הוא ליכודניק נאמן ואיש ישר דרך, יש לו תמיכה רבה בקרב חברי המרכז ואין לי ספק שהוא ייבחר ולהערכתי יגיע לחמישייה הראשונה".

יכול להיות שנתניהו קרא על עיתונאים דוקרים אותו וחש שגדעון סער מתדרך עליו לרעה מאחורי הקלעים? יכול להיות שזה חלק מבסיס האטרף?

גיל שמואלי: "אני חושב שנתניהו צריך להפסיק להקשיב ל'נשמות הטובות' שלוחשות על אוזנו. נתניהו יודע שגדעון סער הוא דמות חשובה ועליו לקרוא לו מיד לפגישה כדי לייצר אחדות ושנוכל להגיע לניצחון".

דני כץ: "קשה לי להעמיד את גדעון סער כאובייקט מרכזי בליכוד. גדעון הוא אחד מהנבחרים, הוא ייבחר היום אך לא בחמישייה הראשונה. הוא עשה מסע מטורף בכל הארץ. הוא לא סתם ביקר בסניפים אלא רץ בטירוף בין כולם תוך הוצאה של הון עתק על אירועים".

גיל שמואלי: "אני חושב שכל ההתעסקות בנושא הזה רק מעצימה את גדעון. זה שיושב ראש התנועה עוסק בו שוב ושוב רק יכול למנף אותו לניצחון גדול. בואו נתרכז ביריבנו הפוליטיים".

אולי זאת הנקמה של נתניהו על התדרוכים שביצע גדעון סער לעיתונאים?

גיל שמואלי: "אני לא יודע מאיפה את מביאה את המידע הזה ומי לוחש על אוזניך עלינו להתרכז ביריבנו הפוליטיים".

אני חיה בתקשורת. לא אחשוף את המקורות שלי. אני לא ממציאה.

גיל שמואלי: "גדעון סער, מהיום שחזר לחיים הפוליטיים, עומד לימין ראש הממשלה והליכוד. אני מציע שאת כל הפייק ניוז נשאיר בצד ולהתרכז במטרה - תנועת הליכוד נאבקת לחזור ל-40 מנדטים".

עריכה: איתמר זיגלמן

05/02/2019
הישארו מעודכנים

מפלגת הליכוד - שלט בחירות
מפלגת הליכוד - שלט בחירות  |  צילום: ויקיפדיה