אראל סג"ל

הרבה יותר מסדרת בורקס

מדוע הממסד הטלוויזיוני מתעלם מ'שנות ה-80'? • התסריטאי ומיוצרי הסדרה הביע את דעתו על ההחלטה: "גזענות, דעות קדומות וזילזול בפריפריה"


תסריטאי שנות ה-80 מני אסייג הסביר מדוע לדעתו התוכנית לא נכנסה כמועמדת לטקס פרסי האקדמיה למרות ההצלחה העצומה לה היא זוכה.

"אם בשנה הקודמת התעלמו באקדמיה מההצלחה המטורפת של העונה השלישית של 'שנות השמונים', השנה אחרי ההיסטריה המטורפת של העונה הרביעית שהכתה גלים בכל המגזרים והגילאים, העלימו אותנו מהמועמדויות לפרסי הטלוויזיה. זה נובע להערכתי קצת מגזענות, דעות קדומות, זלזול בפריפריה, חשיבות עצמית ועוד. בפועל הם מזלזלים רק בעצמם".

כולנו גדלנו על סרטי הבורקס של זאב רווח אך האקדמיה זלזלה בהם. אתם סדרת בורקס מבחינתם?
"אנחנו לא חושבים שאנחנו סדרת בורקס. יש אצלנו המון מסרים של דו קיום, מסורת, אהבת האדם ועוד. חלק מהמבקרים שלא יכלו להתעלם מההצלחה טענו שיש בסדרה שלנו אמירה אבל בפריימריז של האקדמיה אנחנו עדיין לא נחשבים. אני קורא לזכיינית רשת, שהיא בית בשבילי, למשוך את החברות מהאקדמיה ולהחרים אותה. האקדמיה היא מוסד שממנו יצאו כל אלו שמחרימים את העיר אריאל. הגיע הזמן להחרים את המחרימים".

למה אתה צריך את ההכרה של האקדמיה? גם ככה אף אחד לא רואה את הטקסים האלה מלבד אלו שמשתתפים בהם. אתה מקבל את ההכרה הכי טובה – צופים בך. אנשים אוהבים את מה שאתה עושה ואתה משמח את עם ישראל.
"אני מנצל את ההזמנות לתת להם פרסום רע ולהוקיע את הגוף הזה".

עריכה: איתמר זיגלמן

 

05/02/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שנות השמונים - ויקיפדיה
שנות השמונים - ויקיפדיה  |  צילום: ויקיפדיה
Paris