103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"המסע המטורלל לחיסולו של גדעון סער השיג תוצאה הפוכה לגמרי"

מסתמן: גדעון סער הגיע למקום השלישי בפרמייריז במפלגת הליכוד • בן כספית שמח על הצדק שנעשה: "בניגוד למה שחשבתי, יש במפלגה רצון חופשי. עדיין"


למרות כל ניסיונותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למנוע את חזרתו של גדעון סער למפלגת הליכוד, הצליח סער להתברג למקום השלישי ברשימה. עיתונאי 'מעריב' בן כספית, המגיש בכל יום ב־17:00 תוכנית כאן ב־103fm, פירט את מסקנותיו מהפריימריז. 

"הדבר העיקרי הוא שבניגוד למה שחשבתי, יש בליכוד ובקרב המתפקדים לסיעה רצון חופשי, למרות קבלני הקולות. יש יכולת להבדיל ויש גם טעם טוב. המסע המטורלל לחיסולו של גדעון סער השיג תוצאה הפוכה לגמרי. גאולה וגדעון יכולים לשלוח זר ענק לבלפור. אלמלא ביבי הוא היה מקום ראשון, זה ברור. הוא הצליח לגרום לו נזק, אך הוא בחמישייה הראשונה. מהרגע שסער הודיע שהוא חוזר נפתח נגדו ג'יהאד באוויר, בים וביבשה. בשבוע האחרון היה סבב שיחות טלפון של ראש הממשלה עצמו, לא היה דבר כזה".

ינון: אני חושב שזה שביבי הוריד אותו מהמקום הראשון זו הצלחה. אם סער היה במקום הראשון זה היה מציב אותו במקום אחר מול ביבי.
"אני חושב שאתה טועה. במאבק הירושה נתניהו העצים אותו מאוד והפך אותו לפרסונה. אם הממשלה הבאה תקום, סער לא יקבל תיק בכיר אך הוא קיבל העצמה. הוא היה המבוגר האחראי של האירוע. הוא ניהל את המאבק בשיקול דעת יחסי. בהתחלה ניסו לייאש אותו כדי שלא יתמודד. המטרה הייתה רק לא בעשירייה הראשונה, אחר כך רק לא בחמישייה הראשונה וכעת המטרה הייתה רק לא במקום הראשון".

ינון: אתה חושב שנתניהו שיקר כשדיבר על הניסיון של סער להשתלט על הליכוד במידה שיוגש נגד רה"מ כתב אישום?
"חד משמעית כן. נתניהו אמר שהוא שמע את הדברים מסביבת הנשיא, אחר כך מגורמים בקואליציה - שיביא אחד שיספר. כל חבריי העיתונאים חיפשו מישהו שיאמר בחצי פה, אך אין אפילו אחד. רובי ריבלין הוא לא פרטנר לדבר הזה".

ענת: מילה על יולי אדלשטיין שלקח מקום שני?
"הוא שם כדי להישאר. גם גלעד ארדן, שקיבל מקום גבוה למרות תיק שהיה בית קברות".

ינון: רגב הגיעה רק למקום החמישי.
"בפעם הקודמת רגב סיימה בתמיכת גדעון סער רביעית. אחרי ארבע שנות ליקוקים היא גמרה חמישית. אני חושב שהמתפקדים אמרו את דברם. הליכודניקים בחרו רשימה מצוינת והעיפו את כל הליצנים והבריוניים. זו רשימת כבוד, אחרי התקלה של הפעם הקודמת סוף סוף יש כאן מפלגת שלטון. אז חשבו שמקום 30 לא ייכנס. סוף סוף התייחסו לזה ברצינות".

ינון: בדקת את העשירייה השלישית עכשיו?
"במחוזות יש לנתניהו לא מעט כישלונות, כולל דוד שרן. נעשתה כאן חוכמת ההמונים בשיקול דעת. האנשים החליטו להביא לעצמם רשימה טובה".

ינון: מילה על גנץ בנוגע להתנתקות?
"גם מה שאמר על ההתנתקות אינו דרמטי. הוא הבהיר שההתנתקות נעשתה בצעד דמוקרטי וממלכתי".

ינון: הוא אמר שצריך לממש את הלקחים ולממש אותם במקומות אחרים. למה הוא מתכוון? לאחר מכן הוא הבהיר שלא יעשה צעדים חד צדדים.
"הטעות של גנץ לדעתי זה לא מה שאמר אלא העובדה שהוא מתראיין לעיתון מסוים. אני מציע שיעשה מסיבת עיתונאים ויענה על שאלות. הוא יכול לצאת מזה בחתיכה אחת".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

06/02/2019
הישארו מעודכנים

גדעון סער
גדעון סער  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90