103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

מקום ראשון בפריימריז לעבודה

איציק שמולי שמח על האמון שקיבל בבחירות המקדימות • "אהוד ברק בהחלט מתאים וראוי - אבל הוא לא אמר שהוא רוצה לבוא"


אילה חסון שוחחה הבוקר (ג') עם ח"כ איציק שמולי ב-103fm לראשונה לאחר זכייתו במקום הראשון בפריימריז בעבודה. שמולי לא פוסל את הצטרפותו של ברק למפלגה, וטען שאין היום פריווילגיה לומר שאין ימין או שמאל בישראל.

"אחרי הפריימריז חובת ההוכחה היא עלינו. אני מאמין שהפריימריז יהיו נקודת מפנה וייקחו אותנו קדימה. אתמול ראינו עשרות חברים וחברות מפלגת העבודה שעמדו בתורים ובעומסים כי היה להם חשוב לבחור את הנבחרת הטובה ביותר, בעיקר בימים שבהם מספידים את המפלגה. עשרות אלפי אנשים מכל רחבי הארץ - מהגליל העליון והגולן ועד אילת, הצביעו ובחרו צעירים לקדמת הבמה".

איתן כבל קיבל המון במה בתקשורת, הלך נגד היושב ראש וזה לא עבד לבוחרים.
"נכון, זה לא עבד על הבוחרים. בסופו של דבר איתן הוא בשר מבשרה של המפלגה, הוא חבר ותיק ומוערך. גם אם לא תמיד הסכמתי עם האופן שבו הוא שם את הדברים על השולחן בשבועות האחרונים, אני אף פעם לא הטלתי ספק מכך שבאמת אכפת לו. הוא חבר במפלגה יותר מ-30 שנה וצר לי עליו. אני מקווה שנצליח להחזיר את מומנטום של המפלגה וגם לאיתן יהיה מקום.

יש שלוש מפלגות שרצות על המגרש של אותו קהל בוחרים.
"האתגר הזה מונח לפתחן של כל המפלגות. יש לנו תשעה ימים עד להגשת הרשימות ועלינו לחשוב מה לעשות כדי לייצר את הקונטרה לנתניהו".

מה לגבי השריונים של היו"ר? יש דמות משמעותית שתביא סומק ללחיים של המפלגה?
"אני לא מכיר שם ספציפי אך צריך מישהו עם הזדהות מהותית עם האמירות של המפלגה עם ערך אלקטוריאלי ממשי".

אהוד ברק לדוגמה?
"יש הרבה מאוד אנשים טובים ושמות שאפשר לחשוב עליהם. ברק בהחלט מתאים וראוי אך אנחנו עדיין לא במקום הזה. הוא עוד לא אמר שהוא רוצה לבוא בכלל. יש עוד הרבה אנשים אחרים טובים, אנשי ביטחון לשעבר, אנשי חברה וכלכלה. לא חסר".

לא היית ממליץ לדחוק את השריונים לתחתית הרשימה?
"אני לא חושב שזה יקרה. אני לא חושב שאנשים היו רוצים לקחת שריון כזה".

קראתי ב'ישראל היום' שח"כים בעבודה מתכננים לעשות לגבאי חיבור עם מרצ מאחורי הקלעים.
"לא מכיר דבר כזה ולא הייתי שותף לזה. אולי מדובר בשיחות פרטיות של ח"כים עם גורמים במרצ. אני חושב שיש יתרון לכך שיש שתי תנועות אך אני לא פוסל כלום על הסף. השאלה הפרקטית היא האם החיבור יוצר שלם שגדול מסך חלקיו ומגדיל את הגוש. אם אין שינוי בתמונת הגושים אין טעם לעשות את זה. יש שחושבים שחיבור כזה ידחוק כוחות שנמצאים מרכזה וימין מאתנו החוצה. לא ראיתי לזה ביטוי בסקרים".

מה אתה חושב על בני גנץ?
"הוא אדם מצוין שנכנס למערכת הפוליטית. דווקא כשישראל נמצאת על סף הכרעות גורליות אני חושב שאין פריווילגיה לומר שאין וימין ואין שמאל. אפשר לומר את המילה 'שלום' אלף פעם אך יושבים במפלגה שלו אנשים שהם בעד תוספת של מיליון מתנחלים ביהודה ושומרון. אני חושב שחסרה גם האמירה להיות חלק מהכוח שמחליף את נתניהו ולא להצטרף לממשלתו, מבלי קשר לעניין כתבי האישום נגדו. זה משהו שצריך להסיר מהשולחן ואלו דברים שחסרים במפלגתו של בני גנץ".

יש משהו טוב באמירת אמת צלולה ונקייה. מתברר שגם בליכוד ובגם בעבודה יש ערכים גדולים יותר מאלו שמוצגים בתקשורת.
"אין תחליף לאותנטיות. אלפי אנשים הצביעו לי. אלפי גמלאים הגיעו בכיסאות גלגלים להצביע, אלפי אנשים שניתקו אותם מזרם המים, זוגות הורים שהצלחתי להכניס לילדים שלהם תרופה לסל התרופות. האותנטיות הזו עוברת. צריך לשים את האמת על השולחן".

ומה החלום הבא?
"לנסות הכול כדי להעמיד את המפלגה על הרגליים יחד עם החברים האחרים, ולייצר גוש חלופי של 61 מנדטים. צריך להפנות אנרגיה החוצה ולא פנימה. אני תומך ביו"ר ואעשה הכול כדי שנצליח".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

12/02/2019
הישארו מעודכנים

איציק שמולי
איציק שמולי  |  צילום: גילי יערי/פלאש90