אילה חסון

"אני רואה את עצמי בממשלה הבאה"

ח"כ תמר זנדברג טוענת כי היא יכולה לקחת חלק בממשלה בראשות גנץ ולפיד: "יש לנו הזדמנות לייצר מהפך שלטוני"


"אני רואה עצמי חברה בממשלה הבאה". במפלגת העבודה זועמים על החלטת אבי גבאי שלא להתאחד עם מפלגת מרצ. תמר זנדברג, יו"ר מרצ שוחחה עם אילה חסון על כישלון האיחוד, מצב המפלגה בסקרים, וגם המחשבה של מרצ במשרד החינוך במקום סמוטריץ' ובן גביר.

"קמנו בבוקר חמישי למצב חדש. קמנו עם הזדמנות. זה מה שיפה במערכות בחירות, לפעמים נוצרת דינאמיקה ונוצרת הזדמנות שלא הייתה קודם לכן וזה מה שקרה עם איחוד מפלגות המרכז. בפעם הראשונה מזה זמן רב נוצרה הזדמנות לייצר מהפך שלטוני כשגוש המרכז יכול להוות משקל נגד לליכוד, המפלגה הגדולה בגוש הימין. נוצר רגע שחשבתי שנכון היה להתעלות מעל המון מחלוקות וליצור איחוד רשימות".

ומי יעמוד בראש הרשימה עם העבודה?
"לא הגענו לשלב הזה".

זה קרה ביום חמישי, ללפיד גנץ לקח המון זמן כשעשירי המדינה עסקו באיחוד הזה.
"אם מפלגות המרכז התאחדו ב-30 שעות, אנחנו יכולנו לעשות את האיחוד הזה ב-12 שעות. אני מצביעה מרצ ונבחרתי לעמוד בראשה אך בנסיבות שנוצרו חשבתי שהיה אפשר להתעלות מעל האגו וכל מיני דברים פרוצדורליים ולעשות את מה שהציבור ציפה מאיתנו לעשות".

בסביבתו של גבאי משוכנעים שכל המהלך שלך היה סרק בניסיון לנגח את אותו.
"חבל, אני מצטערת שחושבים כך. ביום חמישי שמענו את הציבור וראינו הזדמנות ומקום שאפשר היה לייצר מהלך שיתרום לדינאמיקה בכל המחנה שלנו. באתי מהמקום הזה".

ראית את הסקר של 'ידיעות אחרונות' הבוקר? אתם מקבלים 4 מנדטים, גנץ ולפיד ירדו במנדט וכך גם הליכוד. דווקא מפלגת העבודה התחזקה ועלתה במנדט. יש סיכוי שהאיחוד הזה יפגע בך יותר ממה שהוא יפגע במפלגת העבודה.
"אני חשבתי שהמהלך ייצר מציאות אחרת. זה לא קרה וכעת אנחנו מסתכלים קדימה. המטרה שלנו כעת היא לייצר גוש בו כולם יתרמו מנדטים למען ממשלה אחרת".

את רואה את עצמך חברה בממשלה של גנץ ולפיד?
"בוודאי. אני רואה את מרצ במשרדי הממשלה. תארו לעצמכם את מרצ במשרד החינוך במקום סמוטריץ' או בן גביר. אני חושבת שכל ישראלי שרואה את האפשרות להכניס כהניסטים לכנסת יכול לדמיין לעצמו מציאות אחרת".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

24/02/2019
הישארו מעודכנים

צילום: יח"צ