ינון מגל ובן כספית

"שלחתם אותנו לשלוט - אל תצפו שנשתוק על זה"

דובר שוברים שתיקה אחיה שץ, על התערוכה שנערכה בבריסל וגררה ביקורות רבות על "מיצג אנטי ישראלי"


בבריסל נערכה תערוכה בהשתתפות שוברים שתיקה בפרלמנט האירופי. עמית דרי, מנכ"ל מילואימניקים בחזית, הרגיש שנעשה שימוש ציני בחיילי צה"ל ובישראלים ופרסם פוסט נוקב בו כתב: "במהלך כל הנאומים לא הוזכר הטרור הפלסטיני. לא הוזכרו הנרצחים היהודים. לא האמהות והילדים שנשחטו רק כי הם יהודים. כאילו מופע מנותק מהמציאות. ואז הגיעו מחיאות הכפיים מהקהל האירופי שעמד מול תערוכת תמונות המציגות את לוחמי צה"ל כחיות אדם. וכולם מוחאים כפיים. בדמיוני, בזמן מחיאות הכפיים, התמונות כאילו התחלפו לתמונות של הזוג הנקין ז"ל. לדפנה מאיר, לשלושת הנערים, לאורי אנבכר, למשפחת סלומון ומשפחת פוגל. וכולם מוחאים כפיים. וחברי שוברים שתיקה מנפחים את החזה ומרגישים על גג העולם. מתחממים במדורת השנאה שלהם ארגנו לישראל כאן". 

דרי הוסיף הבוקר (ד') בריאיון לענת וינון: "הרגשתי לראשונה עצב, דמעות. יותר מכעס. רואים שם פלסטינים כפותים עם פלנלית על העיניים, המון תמונות, רק בלי ההקשר שלהן. מציירים את ישראל וחיילי צה"ל כמפלצות, במקום שהוא גם ככה בעייתי לישראלים."

דובר ארגון שוברים שתיקה אחיה שץ, לוחם ומפקד ביחידת דובדבן בעברו, הגיב על הדברים: "שלחתם אותנו לשטחים, לשלוט באוכלוסייה אזרחית באמצעות כוח. אל תצפו שאני אשתוק על זה. הלובי המתנחלי קיים בדרום אמריקה, באירופה. מילואמניקים בחזית הגיעו בחסות משרד החוץ. אנחנו מראים את האמת הפשוטה של איך נראה כיבוש."

27/02/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris