רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"אמנון אברמוביץ' גזען וצבוע שמנסה להשפיל אותי"

מירי רגב מחזקת את נתניהו: "הוא לא איש מושחת" • תוקפת בחריפות את העיתונאי אמנון אברמוביץ': "למה לקרוא לי מירי סיבוני?"


"אתם לא שמעתם את התגובה של בנימין נתניהו. הוא לא יכול לדבר ולהגיב לדברים", כך אמרה מירי רגב, שרת התרבות והספורט כשנשאלה מה דעתה על החלטת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתבי אישום בתיקי ראש הממשלה; בהמשך התייחסה לפרשת גנץ־ג'ייקובס, ולא חסכה במילים נגד העיתונאי אמנון אברמוביץ'. 

מה חושבת שרת התרבות והספורט מירי רגב על החלטתו של אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה, בנוגע לתיקי נתניהו? ובכן - בדיוק מה שחשבתם. "אני מכבדת את מנדלבליט, הוא אדם ישר והגון, אבל בסופו של דבר - הוא בן אדם", אמרה רגב. "ארבע שנים שיש עליו לחץ בלתי פוסק גם בתוך הפרקליטות לפרסם את ההמלצות עוד לפני הבחירות".

ובכל זאת, היא לא מתרגשת מההמלצות: "אני מאמינה שכל התיקים יקרסו". עוד הזכירה רגב כי גם בפרשת הצוללות, תיק 3,000, אמרו שנתניהו יואשם בשוחד - מה שלבסוף לא קרה. "התקשורת חגגה שבכל התיקים יהיו אישומים על שוחד - והנה רובם קרסו ונשאר רק תיק אחד כזה. אני בטוחה שאחרי השימוע, אחרי העימות עם העדים, אחרי שנתניהו יציג מסמכים ופרוטוקולים - גם התיק הזה יקרוס.

"לא קראתי את כתבי האישום, אבל כמה פעמים אחרי שימועים כתב האישום השתנה? גם הציבור יודע את זה. שמענו רק צד אחד, לא שמענו עדיין את תגובת נתניהו לדברים האלה. מה גם, הוא לא יכול לדבר. נתניהו בעצמו אמר שחלק מהדברים שכתובים שם הם לא נכונים".

אבל זו החלטת היועץ המשפטי והפרקליטים שראו ראיות, שמעו קלטות, קראו עדויות.
"לספר על יועצים משפטיים שקראו עדויות והחליטו על כתב אישום, ולבסוף בית המשפט קיבל החלטה אחרת? אנחנו לא חיים בוואקום. אנחנו מכירים את הדמוקרטיה ואת ההליך המשפטי ואנחנו יודעים מה היה בעבר. אחרי שימוע הדברים משתנים, ולכן אני מאמינה לנתניהו. השמאל והתקשורת מנהלים מסע ציד חסר תקדים שנועד להפיל ראש ממשלה. יש גם פקידים משפטיים שלוקחים חלק בזה. נראה לך הגיוני שליאת בן ארי עצרה את החקירות נגד ציפי לבני בגלל הבחירות ב־2013?"

לא היו חקירות.
"היו וחצי חקירות. זה יותר גרוע כי היו חקירות נגד החשב של המפלגה ונגד כל ההתנהלות החשבונית שם - וגם את זה עצרו, אז אל תספרו סיפורים. בסדר? יש חוק אחד לנתניהו ויש חוק אחד לעם. יש לנו ראש ממשלה מצוין. לאן אנחנו הולכים? לשים את המדינה הזאת על שניים שהם כישלון פוליטי - בוגי ולפיד, ושניים שאין להם שום ניסיון פוליטי. מה, השתגענו? יש גבול".

מנדלבליט, ניצן, בן ארי - כולם בגדו ביושר המקצועי שלהם והפכו להיות שמאלנים כדי להפיל את נתניהו? 
"יש כאן מסע ציד. מנסים להפיל את ביבי. הם מבינים שאי אפשר להפיל אותו בקלפי משום שיש לנו ראש ממשלה מצוין. תראו את הכלכלה, את הקשר עם מדינות העולם, את מה שפוטין וטראמפ אומרים על נתניהו. אני לא חושבת שהאנשים האלה בגדו ביושר המקצועי שלהם, אבל הם אנשים בשר ודם ולחלק מהם יש אג'נדה אחרת. מנדלבליט הוא אדם ישר, אבל בסוף הוא נכנע ללחצים. אנחנו סומכים על מערכת אכיפה החוק, ועדיין ראינו מה קורה בפנים. אני מקווה ומתפללת שתהיה מערכת צדק אמיתית והוגנת כלפי כל אזרח ואזרח במדינת ישראל - כולל כלפי ביבי.

"מתוך היכרותי איתו, ראש הממשלה הוא לא משוחת. הוא אדם ישר שאוהב את המדינה, ויש כאן פשוט מסע ציד בניסיון להפיל ראש ממשלה בכל דרך, ולכן אני אומרת לכולם להמתין בסלבנות, לתת לו הליך הגון של שימוע ואחריו נדבר. יש לנו מנהיג גדול ואנחנו צריכים להוקיר אותו. אני מרגישה שנעשה לו עוול".

    

"יושבים וחוגגים בפאנלים"

רגב לא יכלה להישאר אדישה למהדורות המיוחדות ששודרו אמש (ה'), עת פורסמה החלטת היועמ"ש. "כולם בתקשורת יושבים עכשיו מאושרים בפאנלים", זעמה רגב, "מה אתם מאושרים? בואו נחכה". וכן, גם לגבי הריב בינה לבין העיתונאי אמנון אברמוביץ' היה לה הרבה מה לומר: "המסכה נופלת לו לאט לאט. הוא אדם גזען וצבוע. כשהייתי דוברת צה"ל הוא היה קורא לי 'מירי רגב סיבוני' וניסה להנמיך אותי. הוא קיבל הערות על ההתנהלות המבחילה שלו. כל הזמן הוא עוקץ", הוסיפה רגב וטענה כי "החלום הרטוב שלו זה להפיל את ראש הממשלה נתניהו".

אבל מה הבושה ב'סיבוני'? 
"הוא לא אמר את זה בקטע של גאווה או בקטע של 'וואלה, כל הכבוד'. אני מכירה אותו. הוא מעולם לא ידע לפרגן לזה שהייתי דוברת צה"ל ותת אלוף. מה קשור 'סיבוני' לריאיון מקצועי? וכן, אני גאה בשם הזה. מי שהעלתה את הנושא המזרחי על המפה והבמה זאת אני. אני אומרת לך - אמנון אברמוביץ' - אני מבינה לא פחות ממך, אני מוכשרת לא פחות ממך ויש לי מה להגיד. גם כשאני לא מסכימה איתך - אני לא משפילה אותך".

    

"למה כשפונים לשלי יחימוביץ' זה בסדר?"

בימים האחרונים פורסם כי לכאורה, ללשכתה של רגב היה קשר כזה או אחר עם נאוה ג'ייקובס, אשר טענה שבני גנץ הטריד אותה מינית לפני 40 שנה. רגב ביקשה לספר את הסיפור מהצד שלה: "לפני חודש נאוה התקשרה ללשכה שלי וביקשה לדבר עם חן העוזרת שלי. בשיחה היא סיפרה סיפור מאוד קשה ורצתה לדבר גם איתי. אמרתי לה שאני מבקשת שתפנה מיד למשטרה. נאוה ביקשה שנחבר אותה לעיתונאית דפנה ליאל, וזעקה שלא נסתום לה את הפה. היא אמרה 'אני אישה שמדברת על כאב גדול. מישהו הטריד אותי מינית וקוראים לו בני גנץ'. חשבתם שננתק את הטלפון? לא. חן חיברה אותה לדפנה, ומהרגע הזה יצאנו מהסיפור. אז איפה יש פה בחישה?"

הרי את אמרת שאת לא מכירה אותה, ובן כספית פרסם מה נאוה כותבת עליך בכמה פרסומים.
"מותר לה לכתוב עלי. אז מה? אני הייתי בכמה אירועים בארצות הברית, ופה ושם פגשתי אותה. 'שלום שלום'. מעולם לא ישבתי איתה לשיחה אישית. אתה יודע כמה פניות יש למשרד שלי? למה כשיש פניה על הטרדה מינית לשלי יחימוביץ' זה בסדר, אבל כשיש פניה למירי רגב זה לא בסדר? לא בחשתי בזה, ואני מצפה ממך ניסים - שאתה גבר שיש לו בנות - להסכים שצריך לבדוק את בני גנץ".

אבל למה בושה להגיד שבחשת והבאת אותה?
"בושה כי אי אפשר לשקר. האמת היא יותר מכולם. לא בחשתי והאנשים שלי לא הביאו אותה. היא פנתה אלינו וביקשה שנחבר אותה לערוץ תקשורת אז חיברנו אותה לדפנה ליאל. אם היינו מנתקים את הטלפון והיה קורה לה משהו והיא הייתה משאירה מכתב שפנתה ללשכה של מירי רגב ולא נענתה - איזה כותרות היו. הצביעות של חלק מהתקשורת לא תפעיל אותי. אני הולכת עם האמת שלי".

  

עריכה: מיכל דאבי

01/03/2019
הישארו מעודכנים

מירי רגב
מירי רגב  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90