רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו וצביקה שרף

קפטן הפועל חדרה, מנשה זלקה ויתר על החלום והגן על המולדת

מנשה זלקה התרגש מהמעמד, וסיפר: "האהבה שאני מקבל לא מובנת מאליה"


בטקס יום העצמאות ה־71 למדינת ישראל, יזכו מורן סמואל שקיבלה את תואר אלופת העולם בחתירה, ולצידה מנשה זלקה, קפטן הפועל חדרה, שהיה פעיל ביחידה קרבית ועזב עבורה את הכדורגל למשך 3 שנים להדליק משואה. אין ספק שזהו כבוד גדול עבורם.

"התרגשתי מאוד כשקיבלתי את ההודעה, בהתחלה בכלל לא האמנתי", שיתף זלקה,"הידיעה השאירה אותי פעור פה". בהמשך שוחח קפטן הפועל חדרה עם חברי צוות התוכנית וסיפר כי בשיחה עם שרת התרבות מירי רגב הוקירו לו תודה על שוויתר על החלום שלו בגיל 18 והגן על המולדת, וכמובן על היותו שחקן בליגת העל שעושה מילואים ומהווה דוגמא לנוער הצעיר. 

"כשמשפחתי שמעה שאזכה לקחת חלק במעמד הגדול הזה, היא לא האמינה והתרגשה מאוד. כולם בעיר מרעיפים עליי אהבה ומפרגנים לי, האהבה שאני מקבל לא מובנת מאליה".

בהמשך התעניינו חברי צוות התוכנית האם זה בסדר מצד שרת התרבות והספורט שמשחקים עם זלקה בקבוצה שישה שחקנים ממוצא ערבי, והוא ענה שאין כל קשר בין הדברים. 

"אתה יודע שמהיום החיים שלך ישתנו? אתה מייצג את הספורט כולו, לא רק את חדרה. זה לא צחוק".

כשנשאל מנשה זלקה האם הוא מרגיש שינוי במעמדו ענה: "אני בהלם, כולי מרוגש ומלא בגאווה. מעבר לייצוג ענף הספורט, אני מייצג גם את בני העדה שלי, העדה האתיופית. למרות שאיש מבכירי העדה לא התקשר לברך אותי אני חווה את ההתרגשות דרך התגובות ברחוב". 

לסיום סיפר קפטן הפועל חדרה כי שחקן ערבי מקבוצתו אמר לו היום שהוא בחיים לא ראה את טקס יום העצמאות, אבל השנה יראה כי זלקה חשוב לו.

עריכה: ליאל עזור 

16/04/2019
הישארו מעודכנים