103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"באתי לתת את כל כולי, אבל זה לא הצליח"

אלונה ברקת על תוצאות הבחירות: "שתו לנו את הקולות במלחמה על ראשות הממשלה" • ריאיון בלעדי


הפועל באר שבע עתידה לפגוש הערב (ב') את מכבי חיפה למשחק בעל משקל כבד. אלונה ברקת, הבעלים של הפועל, סיפרה על התחושות המעורבות אחרי הבחירות ולפני ההמשחק. 

"אנחנו חייבים להיות באירופה. הקמפיין האירופי מאוד חשוב לנו. אני מקווה שנעשה הערב תוצאה טובה ונשחק באירופה בשנה הבאה".

משחק של הפועל באר שבע בבית זה כמעט כמו להתחיל עם נקודת יתרון בגלל המגרש והקהל הביתי.
"האווירה בטוטו טרנר מופלאה. זכינו לכך שיש לנו קהל אוהב, תומך ודוחף. אני מקווה שהיום הבחורים יעשו את העבודה. כל משחק עכשיו הוא סופר קריטי וחשוב".

לפי מה שקראתי, גם אם נבוא לטרנר נראה אותך במצב מצומצם, הרבה מהסמכויות יהיו אצל אסי רחמים. את מצמצמת את הפעילות שלך בקבוצה?
"לפני שיצאנו לקמפיין הבחירות אמרתי שהסמכויות יעברו לאסי כדי שאוכל להתרכז בקמפיין. לצערי הוא לא צלח למרות שנתנו את כל כולנו. היו חסרים לנו אלף קולות. אני הבעלים, הייתי הבעלים בתוך הקמפיין ואני נשארת הבעלים, המועדון הזה הוא סופר חשוב ומהותי, והוא עשה קפיצת מדרגה מהותית".

גם ההשקעה הכספית לא תשתנה?
"עוד לפני שיצאנו לקמפיין הבנו שהסכומים שהשקענו בשנתיים האחרונות היו לא ריאליים. אנחנו צריכים להיות הרבה יותר ממוקדים וחדים. קיבלנו החלטות פחות טובות ואני אומרת את זה בהגינות. לא הייתה קורלציה בין גודל התקציב לבין מה שהצלחנו להפיק ממנו. לכן עוד לפני הקמפיין אמרנו שעלינו לעשות חשיבה מחודשת לגבי איך נרצה להתנהל בשנה הבאה".

ברק בכר יישאר?
"הוא המאמן של הפועל באר שבע, הוא עשה שנים מופלאות ואין לי ספק שהוא ימשיך לעשות, ברור אני רוצה שהוא יישאר. היה קשה מאוד השנה לכולנו אך אני חושבת שדווקא כבעלים זה מלמד על החוסן של המועדון. לראות את הצוות הניהולי ואת הצוות המקצועי, כאן נמדד החוסן. לקחנו שלוש אליפויות בצורה די משכנעת והגענו לעונה שבה הכל הלך הפוך ומאתגר, ונדרשנו לשמור על הבית ועל החוסן של האנשים. אני מאמינה ביציבות".

דידי: "היה לי ויכוח עם ענת לפני התוכנית בעניין הזה. כשדיברנו על ברק בכר היא אמרה שדי ומספיק. לדעתי כל עוד שהאדם רוצה להיות שם ואם הבוס שלו רוצה שהוא יישאר - אין סיבה שלא יישאר.
"זה חוסן של כל ארגון להתמודד עם הקשיים ולשמור על מי שאתה תוך כדי שאתה מסתכל קדימה. להפיק לקחים וללמוד מהטעויות".

אמרת קודם שהיו חסרים לכם אלף קולות. זה בערך רבע יציע. אולי הייתם בפנים אם הם היו מצביעים.
"כולנו צריכים להיות גאים שאנחנו חיים במדינה שבה כל אחד מצביע לפי צו מצפונו. אלו היו בחירות בין שתי מפלגות גדולות ואנחנו המפלגות ששתו להם את הקולות במהלך המלחמה על ראשות הממשלה".

כאחד שהיה די קרוב לנתניהו, כשהוא חזר ואמר שהמלחמה היא על ראשות הממשלה, זה לא היה עוזר אם לבנט ושקד היו 7 מנדטים אם הוא לא יהיה ראש הממשלה, כי הם לא היו יושבים עם גנץ. שבעה מנדטים לכם זה היה פוגע בליכוד.
"זה לא משנה כי בסוף הגוש מצביע. בסוף הבחירה היא בין הגושים".

את לא מצטערת על ההרפתקה הזאת?
"ממש לא. זה היה מסע מופלא, מרגש וחשוב שלמדתי ממנו מלא. זו הייתה חוויה מופלאה וחשובה".

דידי: "אני מצטער על כך שאת לא בפוליטיקה".
"תודה רבה, רציתי לתת את כל כולי וזה לא הצליח. שיהיה חג מוצלח לכולנו ובהצלחה במשחק הערב".

עריכה: איתמר זיגלמן

22/04/2019
הישארו מעודכנים

אלונה ברקת
אלונה ברקת  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90