רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

המאמץ של מנדלבליט

בעקבות חילופי ההאשמות בין הסנגורים של ראש הממשלה לבין היועץ המשפטי לממשלה • עו"ד אייל רוזובסקי: "הפרקליט מהתל ביועמ"ש"


עו"ד איל רוזובסקי, שייצג את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במשפט פרשת טלנסקי, התייחס לדרישתם של פרקליטיו של ראש הממשלה נתניהו לדחות את השימוע.

יש הוראה של הלקוח שלא לקחת את החומרים?
"בהליך פלילי בבית משפט עורך הדין לא יכול להשתחרר מהייצוג אלא באישור בית משפט. במצב שאין הליך עורך הדין לא חייב להמשיך אם הוא לא מקבל כסף. הוא יכול להתפטר. ברור שראש הממשלה, בסיוע עורכי דינו, מהתל ביועץ המשפטי לממשלה בנושא השימוע. גם לא לקחת את החומר מאז הבחירות וגם לבקש דחייה זה ממש להתל ביועץ".

מה אכפת ליועץ אם לקחו או לא לקחו.
"הוא חושש שיגיעו לוועדת החסינות ויטענו שלא נתנו לראש הממשלה אפשרות להגן על עצמו. מנדלבליט רוצה להגיע לוועדת הכנסת לדיון בחסינות צדיק כמו האפיפיור. הוא רוצה לאפשר גם דחייה, אך בזמן שהוא משחק שח נתניהו ופרקליטיו משחקים שש-בש".

עורכי דין בליגה שלך טוענים ששלושה חודשים זה מעט מדי זמן להתארגן לשימוע בשלושה תיקים.
"אני מעריך שהיקף החומר הוא בהחלט גדול ומצדיק בקשת דחייה, אך כדי שסנגור יבקש בקשת דחייה הוא צריך להוכיח חריצות ודבקות במטרה. כשאתה מבקש לא לקבל את החומרים במשך חודשיים ואז לא לוקח את החומרים בגלל שכר טרחה, קשה לשמוע את הטענה".

מה היועץ יכול לעשות אם ישנו את חוק החסינות חזרה למצבו ב-2005 ולא יסירו את חסינותו?
"זה לא יספיק מבחינת מי שרוצה להציל את ביבי בהנחה שהוא לא ישכנע בשימוע. ההחלטה של הכנסת לא להסיר חסינות כפופה לבג"ץ והוא עשוי לבטל אותה. מנגד בכנסת עלולים במקביל לשנות את סעיף 15 בחוק השפיטה ולקבוע שעניינים שהוכרעו בכנסת אינם שפיטים".

עריכה: איתמר זיגלמן

12/05/2019
הישארו מעודכנים

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90