רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"כל הזכרונות שלי נשרפו"

תושבת מבוא מודיעים שביתה נשרף בגל השריפות בשבוע שעבר סיפרה: "הוציאו את כולם בזמן, מזל שאף אחד לא נפגע בנפש"


מה יעשו אלו שביתם עלה בלהבות לאחר שהאש כבתה? נחמה סילבר, תושבת מבוא מודיעים, ועידו אלדר, תושב קיבוץ הראל, דיברו עם אילה חסון ב-103fm על החיים אחרי השריפה וההתמודדות הקשה עם הזכרונות שנהפכו לפחם.

נחמה סילבר: "ביום חמישי פרצה שריפה ביער הסמוך ליישוב. לאחר שהתפשטה היא חדרה גם אל בתים ביישוב. הצוות פעל במהרה לפנות את כולנו ובמזל אין פגיעה בנפש. כעת אנחנו משתדלים להכניס את עצמנו לשגרת חיים כלשהי. ביתנו נשרף בחציו אך כל התשתיות של היישוב נשרפו. אין חשמל ואין מים. רק ראיתי את התמונות שצילמה המשטרה אך עוד לא אפשרו לי להיכנס לראות את הבית, כי זה מסוכן. לפי התמונות חלק מהעץ שהיה בפתח הבית נשרף ואני תוהה אם הבלוקים שרדו.

"איננו יודעים מה נותר מהרכוש שנשאר בבית", הוסיפה, "אנחנו רק יודעים שהרבה בתים נשרפו גם מבפנים. אני נזכרת כל הזמן בעוד משהו שלא לקחתי איתי. כעת אנחנו שוהים בכפר הנוער בן שמן ובקרוב נעבור ליד בנימין ולקיבוץ חפץ חיים. יש שם ישיבות שיאפשרו לנו לחזור ללמוד".

עידו אדלר: "ביתנו נשרף לחלוטין. לצערנו לא היה ניתן להציל דבר. כל המזכרות מהחתונה, המכתבים שנשלחו אלינו, הזיכרונות מאחי שנפטר לפני 20 שנה. הכל נשרף. יש לי שלושה ילדים והם נזכרים שוב ושוב בדברים שהיו קרובים ללבם ואבדו בשריפה. מתנות שקיבלו מהסבתות, בובת הארנב של הקטנה. זה צובט בלב. לפי דברי הכבאים ההערכה היא שהשריפה פרצה בעקבות קצר חשמלי אך חברת חשמל מכחישה. הכל בגדר שמועות. בינתיים אנחנו מתאכסנים בקיבוץ צובה. כל תושבי הראל לא יכולים לחזור לביתם כי האוויר מלא ברעלים".

בהמשך עידו הודה לצוותי המשטרה, הכיבוי וההצלה ולעם ישראל שפתח את לבו והתגייס לעזור ברגעים הקשים. אילה שיבחה את דבריו וסיכמה את הדיון: "כשאנחנו רואים את הפוליטיקאים מתבוססים ולא מוצאים את הזמן להתייחס לאסון הזה אני שמחה לשמוע שהאזרחים מסייעים לכם ומוצאים את עצמם מעל הדבר הזה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

26/05/2019
הישארו מעודכנים

היום שאחרי השריפות
היום שאחרי השריפות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90