103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גלעד שלמור ודורון הרמן

"אלף דולר או שסרטון אינטימי שלך יופץ ברשת"

ט' בן ה־18 הצטלם בעירום ונפל קורבן לסחיטה באיומים • "פנתה אלי בחורה באינסטגרם והתפשטה. זרמתי איתה. פתאום מצאתי את הסרטון שלי ביוטיוב"


תופעה מתפשטת: 'סקסטורשיין', סחיטות מיניות ברשת; דמיינו מצב שבו אתם, רווקים נחשקים, יושבים בבית, מגוללים את פיד האינסטגרם ולפתע מקבלים הודעה מבחורה. 'בטח מדובר בפרופיל מזוייף', יחשבו חלקכם לעומת אלה שיהיו בטוחים שהנה נמצאה אהבת חייהם. אם אתם מזדהים עם החלק השני של המשפט - אחרי שתקראו את הסיפור של ט' תהיו הרבה יותר ספקנים בפעם הבאה.

למען הסר ספק נבהיר כי תופעת ה'סקסטורשיין' פוגעת בגברים, נשים, מבוגרים וצעירים כאחד. לפני מספר חודשים פנה ט' (18) לדורון הרמן וביקש את עזרתו. הערב (ד'), בשיחה שקיים עם הרמן וגלעד שלמור, סיפר את הסיפור מתחילתו. "קיבלתי בקשה באינסטגרם מבחורה מחו"ל. אישרתי אותה כי הפרופיל שלה היה נראה רגיל. היא שלחה לי הודעה והתחלנו לדבר.

"'איפה אתה?, שלח לי תמונה', היא כתבה". אותה בחורה סיפרה לט' שהיא סטודנטית לכלכלה מצרפת. זה, יחד עם אייקון של דגל ישראל שהתנוסס בפרופיל שלה, חיזקו אצל ט' את התחושה כי מדובר בפרופיל אמיתי של בחורה אמיתית. לא זו בלבד, גם בשיחת הווידאו שקיימו לאחר מכן ראה ט' בחורה אמיתית שהתפשטה לו מול העיניים. "עשינו שיחת וידאו באינסטגרם והיא התחילה להתפשט ולהראות לי את הגוף שלה. אתם יודעים איך זה גברים - זרמתי עם זה וגם הראתי לה".

יום למחרת הבין ט' שנפל קורבן לעוקץ ברשת. "קיבלתי קישור לסרטון ביוטיוב", סיפר, "נכנסתי אליו ופתאום ראיתי את עצמי. לא הבנתי איך זה קרה. לא ידעתי מה לעשות באותו רגע". כמה דקות אחרי זה אותו פרופיל מזוייף החל לעקוב אחר כל בני המשפחה והחברים של ט' כמעין הצהרה 'אני יודע מי החברים והמשפחה שלך'. "קיבלתי הודעה קולית ונשמע שם קול של בחור שאומר שאם אני רוצה שהוא ימחק את הסרטון ולא ישלח לכולם, אני צריך להעביר לו סכום כסף גדול".

ואכן, בהקלטה שומעים בבירור גבר מאיים על ט': 'אשלח את הווידאו שלך לכל החברים והמשפחה שלך. יש לי את כל המשתמשים של כולם'. בהתחלה ביקש הסוחט כופר על סך אלף דולר, אבל בתושייה רבה החליט ט' לעכב את התשלום עד כמה שניתן. "אמרתי לו שאין לי כסף כרגע ואנסה לארגן את הסכום. לאט לאט הוא ירד במחיר. בזמן הזה פניתי לאמא שלי, התייעצנו עם עורך דין וכך הגענו לדורון הרמן שעזר לנו המון". 

זו לא הייתה הפעם הראשונה עבור הרמן, אשר משמש כראש דסק הפלילים של 'חדשות 13', לשמוע על סיפור סחיטה שכזה. "תחילה הסברתי לו שאי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור ומה שנמצא ברשת נמצא ברשת", שיתף הרמן. "מהשלב הבא הבהרתי לט' שהדבר האחרון שהוא צריך לעשות זה לשלם את הכופר, כי ברגע שיעשה זאת הסוחט יבין שהוא אדם שיכול לתת עוד כסף ולהיסחט שוב. זה לא ייגמר אף פעם כי הסוחטים, בדרך כלל, לא מוחקים את הסרטון ועוברים הלאה, אלא הם רואים שפעם אחת הנסחט משלם וכך ממשיכים לסחוט אותו עוד.

"ניסינו גם להעניק לט' תמיכה נפשית כי הוא הרי נמצא בסערת רגשות - הוא חשף בפני ההורים שלו את הדבר המביך הזה שקרה לו. הוא לא חשב שזה יגיע לשם". אחר הדברים האלה פנה הרמן לאורנה מאיגוד האינטרנט שניסתה להוריד את הסרטון מאתרי הפורנו אליהם הועלה. "לאורנה יש קשרים עם אתרי פורנו בעולם, ואכן אחרי פנייתה הסרטון ירד, אבל הסוחט העלה אותו לשם שוב כדי להראות לט' שהוא לא מתכוון לוותר". 

"נכון", הסכים ט', "הוא שלח לי קישור לסרטון באתר הפורנו וכתב 'אל תשחק איתי משחקים, תעביר את הכסף כמה שיותר מהר. אם לא, אני לא מוריד את הסרטון'". ולאחר שנכווה וצולק, כנראה לכל החיים, ביקש ט' להעביר מסר לכל הגולשים באשר הם: "אפשר לדבר עם מי שרוצים אבל אל תצטלמו בעירום. גם אם כן, אל תראו את הפנים שלכם". 

"אני ממליץ לא להצטלם בכלל בעירום", סיכם הרמן.

  

עריכה: מיכל דאבי 

29/05/2019
הישארו מעודכנים

"לא ידעתי מה לעשות באותו הרגע"
"לא ידעתי מה לעשות באותו הרגע"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image